Ποιά η γνώμη σας για τα Hostels?

Μηνύματα
127
Likes
22
Απο προσωπική εμπειρία ...κ αφού αποφάσισα να δίνω 2-3 μισθούς μου το χρόνο στα ταξίδια κατέληξα στο να κάνω όσο το δυνατόν περισσότερα κ ας θυσιάσω κάτι έστω κ σπουδαίο απο τη χλύδα της διαμονής.
Αυτό σημαίνει οτι προτιμώ να μείνω σε χοστελ-καποιο αξιόλογο γιατί υπάρχουν πολλά τέτοια-κ να συμπυκνώσω έτσι το κόστος της εκδρομής με αποτέλεσμα στην επόμενη άδειά μου να μπορώ να κάνω πάλι κάτι ζουμερά ταξιδιωτικό!
Τώρα μιλάς σωστά. Κεφαλοποιείς όλα τα προηγούμενα. Θες Ηostel στο Λονδίνο; Το Clink Hostel είναι άπαιχτο! Εκεί πάω όταν είναι για Λονδίνο, στο 78. Στεγάζεται σε ένα παλιό κτίριο δικαστηρίου και έχει μέσα φοβερή διαρύθμιση. Να πας αν ψάχνεις καλή διαμονή.
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
βιάστηκα να μιλήσω :D
Εννοώ σε female rooms δε μένω με άγνωστους άντρες αν δεν ζητήσουν το χέρι μου απο το μπαμπά μου :haha::haha::haha::haha:

το είδα αυτο το clink αλλά κάπου διάβασα οτι τα δωμάτια είναι κελιά (?)
Τόσοι κ τόσοι αγώνες έγιναν για την ελευθερία, να πάω να κλειστώ σε κελί? :D
 
Μηνύματα
127
Likes
22
βιάστηκα να μιλήσω :D
Εννοώ σε female rooms δε μένω με άγνωστους άντρες αν δεν ζητήσουν το χέρι μου απο το μπαμπά μου :haha::haha::haha::haha:

το είδα αυτο το clink αλλά κάπου διάβασα οτι τα δωμάτια είναι κελιά (?)
Τόσοι κ τόσοι αγώνες έγιναν για την ελευθερία, να πάω να κλειστώ σε κελί? :D
Χαχα:p, όχι όλα. Τα πιό ακριβά δωμάτια είναι όντως παλιά κελιά στο ισόγειο αλλά δεν έχει μόνο τέτοια δωμάτια. Στους ορόφους έχει ωραία τεράστια 4κλινα και 6κλινα που ήταν παλιές αίθουσες γραφείων. Πάντως για τα κελιά γίνεται σκοτωμός στις κρατήσεις ενώ στο χώρο του Wifi όλοι τρέχουν να καθίσουν στην καρέκλα του Προέδρου για να συνδεθούν στο skype!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Πάντως για τα κελιά γίνεται σκοτωμός στις κρατήσεις ενώ στο χώρο του Wifi όλοι τρέχουν να καθίσουν στην καρέκλα του Προέδρου για να συνδεθούν στο skype!
Αμα βαζαν και λιγη μουσικη θα μπορουσαν να παιξουν και τις μουσικες καρεκλες (ξες εκεινο το παιχνιδι που παιζαμε στα νηπια που οταν σταματησει η μουσικη τρεχεις να προλαβεις θεση)... Φανταστικη διαμονη!!!
 
Μηνύματα
127
Likes
22
Αμα βαζαν και λιγη μουσικη θα μπορουσαν να παιξουν και τις μουσικες καρεκλες (ξες εκεινο το παιχνιδι που παιζαμε στα νηπια που οταν σταματησει η μουσικη τρεχεις να προλαβεις θεση)... Φανταστικη διαμονη!!!
Πήγε και νήπια βρε θηρίο; Δεν πέρασες έτσι την τάξη τέτοιο σαίνι που είσαι;
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.432
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Αχ συνεχίστε έτσι, έχω ρίξει τρελλό γέλιο !
 
Μηνύματα
127
Likes
22
Αχ συνεχίστε έτσι, έχω ρίξει τρελλό γέλιο !
Εγώ σταματάω. Συμμετέχω μόνο σε συζητήσεις που με ενδιαφέρουν και απαντώ μόνο σε χρήστες που δεν μπαίνουν απλά για χαβαλέ.
Στεναχωρήθηκες;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.234
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Εγώ σταματάω. Συμμετέχω μόνο σε συζητήσεις που με ενδιαφέρουν και απαντώ μόνο σε χρήστες που δεν μπαίνουν απλά για χαβαλέ.
Στεναχωρήθηκες;
Είχες προειδοποιηθεί. Στο καλό.

Όποιος ξαναγράψει μήνυμα off topic στο θέμα αυτό θα πάει να του κάνει παρέα.
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
Θυμάσαι πως λέγεται αυτό το Hostel στην Ισλανδία; Ήταν κοντά στην προκυμαία του λιμανιού στο Ρέικιαβικ;
Nαι λεγοταν Reykjavik Downtown.

On topic τωρα,νταξει το 30 ειναι ενδεικτικο σαυτο που ειπα,εννοω οτι αμα ειμαι σε καλυτερη οικονομικη κατασταση οταν ειμαι 30 θα προτιμησω μαλλον να μενω σε ξενοδοχεια.Αν και τωρα που το σκεφτομαι το πιο πιθανο ειναι να θελω να κανω περισσοτερα ταξιδια τοτε οποτε παλι να μη φτανουν τα λεφτα.
Anyway μονο με την κοπελα μου δεν θα πηγαινα σε χοστελ,αν και εχει γινει και αυτο και ηταν φιασκο,για δυο μερες μονο βεβαια ευτυχως,ποιος τις ακουει τις γυναικες..
Για οποιον λεει επισης οτι τα χοστελ ειναι παντα φτηνα ας προσπαθησει να βρει κρεβατι στο Μοναχο εν μεσω Oktoberfest.70 ευρω σε κοιτωνα για 12!!!!!!!!!!Το πιο φτηνο!!!!!!!:shock::shock::shock::shock::shock::shock:!!!!Ελεος!Couchsurfing λεγεται η λυση σε αυτο..!
Παντως εχω μεινει και σε κατι χοστελ οπως πχ στη σουηδια που ντρεποσουν να περπατησεις μεσα μη λερωσεις τιποτα.Σε αντιθεση εμεινα τις προαλλες σε ενα ξενοδοχειο στη Κυθνο υποτιθεται τριων αστερων και ...τελοσπαντων δε σχολιαζω καν..Συμπερασμα:Οπου και να παμε διαβαζουμε τα comments στο internet!
 

turms

Member
Μηνύματα
2.071
Likes
2.833
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
βασικα εγω δεν καταλαβα γιατι τα διαχωριζουμε
ολα ειναι θεμα γουστου,καταστασεων, οικονομικης ανεσης κλπ κλπ

οταν εισαι φοιτητης και κανεις interrail μπορει να μεινεις σε hostel. Αν πας να γιορτασεις την επετειο γαμου σου , ε δεν πας..

αν κανεις round the world ταξιδι, σιγουρα θα μεινεις σε hostel....μπορει και οχι αλλα πιθανως να το κανεις να ριξεις τις τιμες.

Εγω παντως εχω τυχει να μεινω και σε hostel με την (τοτε) κοπελα μου...ηταν 6κλινο το δωματιο αλλα ημασταν μονο εμεις (ετυχε). Στην επομενη πολη βρηκαμε ενα φθηνο ξενοδοχειακι....Αν το δωματιο ηταν 12κλινο γεματο μπεκροκανατες αγγλους, δεν θα μεναμε...

ειναι και θεμα συγκυριων αυτα τα πραγματα....

Υ.Γ. για couchsurfing εχιε πουθενα ενοτητα στο φορουμ;
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.790
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom