Ryanair Ποιά η γνώμη σας για τη Ryanair;

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.554
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
ο υπέροχος κόσμος της ραιαν...αρχιζω να τους συμπαθω παρα πολυ..μεσα στο χαμο που μπλεχτηκαν, οι συνηθειες (της κλοπής) παραμενουν συνηθειες..ρωτησα γιατι για μια αποσκευη σε εσωτερικο δρομολογιο ζητουν σε on line κρατηση 44Ε..(τικετ των 19,99) ενω γραφει απο 27,5Ε. η απαντηση κρυβεται στα ψιλα γραμματα πιο κατω, τα οποια φυσικα στην εφαρμογη τους δεν φαινονται καν αν δεν ανοιξεις το παραθυρακι...
ακομα κ τωρα προσπαθουν να τα παρουν με ψιλα γραμματα κ παραπληροφορηση. μου λενε να παρε την αποσκευη απο 27,50 στην κρατηση μου, ανοιγω κ 44Ε. ολα στη χειραποσκευη και στα 3 μπουφαν που θα φοραω.

Checked Bag
Minimum and maximum charges per item per flight on line £25 Airport £40
€10 supplement during peak travel periods (Christmas/Easter/Summer) and on selected routes. Max weight 20Kg.
https://www.ryanair.com/gb/en/useful-info/help-centre/fees
Ώστε το χρεώνει το δεκάευρω! Το είχε ανακοινώσει μαζί με τις πρόσφατες αλλαγές για τις αποσκευές. Σε εκείνη την ανακοίνωση έγραφε ότι οι πτήσεις που επιβαρύνονται επιπλέον θα φέρουν σήμανση. Να φανταστώ ότι δεν... ?

http://corporate.ryanair.com/news/η-ryanair-ανακοινωνει-χαμηλοτερεσ-τιμεσ-για/?market=gr ερωτήσεις 11 - 13
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ώστε το χρεώνει το δεκάευρω! Το είχε ανακοινώσει μαζί με τις πρόσφατες αλλαγές για τις αποσκευές. Σε εκείνη την ανακοίνωση έγραφε ότι οι πτήσεις που επιβαρύνονται επιπλέον θα φέρουν σήμανση. Να φανταστώ ότι δεν... ?

http://corporate.ryanair.com/news/η-ryanair-ανακοινωνει-χαμηλοτερεσ-τιμεσ-για/?market=gr ερωτήσεις 11 - 13
Οι αλλαγες υποτιθεται θα ισχυαν απο 1/11.
Μετα τι να πω...μπαινει καποιος στην κρατηση του και ειναι παντελως αδυνατον να καταλαβεις ποσο εχει η αποσκευη σου. Μονο μετα καναδυο κλικ ισως καταλαβεις. Νομίζω το λινκ που παρεθεσα ειναι ενδεικτικο. Σε μια τυχαια πτηση δεν ξερεις ποτέ ποσο εχει η αποσκευη πριν. Ξεκαθαρα πραγματα. Αλα ραιαν. Ουαι κ αλιμονο έτσι κ ξυπνησουν κ οι υπολοιποι δουλοι της, προσωπικό εδαφους, συνοδοι κλπ...επειδη διαβαζα στα ψιλα κατι για απεργια, αν κ δεν υπαρχει σωματειο. Προσοχη στις κρατησεις μας...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τι να πω, σε όλες όσες έχει προηγηθεί κράτηση 40 ευρώ μου βγάζει, είτε προς Σόφια, είτε από Λονδίνο.
Η τελικη...κ η αρχικη..τι "απο..." το αφηνω στην κριση σου τι εννοει ο ποιητης κ εμφανίζεται στην κρατηση μου ενω ειναι τιμη-φαντασμα. Για να με κανει να το κλικαρω...
_20171006_200401.JPG

_20171006_200424.JPG
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Μα και εμένα από 27.50 λέει πως έχει αλλά και στις 5 διαφορετικές κρατήσεις που έχω, οταν παω να προσθέσω βαλίτσα 40 ευρώ τις έχει.
Επίσης πριν την κράτηση τις έχει 25,σε Λονδινο,Σοφια,Βουκουρεστι,Πόζναν.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μα και εμένα από 27.50 λέει πως έχει αλλά και στις 5 διαφορετικές κρατήσεις που έχω, οταν παω να προσθέσω βαλίτσα 40 ευρώ τις έχει.
Επίσης πριν την κράτηση τις έχει 25,σε Λονδινο,Σοφια,Βουκουρεστι,Πόζναν.
Εσυ εισαι ανθρωπος τους...κ σε περιποιουνται..:bleh:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.787
Ιταλία. Το καλό ειναι ότι έβαλε πτήσεις σε διάφορες πόλεις με ενδιαμεσο σταθμο, όπου κλείνεις ενιαίο εισητήριο.
Το κακό είναι οτι σε κάποιες από τις διάφορες πόλεις με ενδιάμεσο σταθμό πετάς φθηνότερα και απ' ευθείας με Aegean.
Οι τιμές που ανέβασε δε θα έλεγα οτι δείχνουν "προωθητικές" προθέσεις για τα νέα δρομολόγια.
Θέλω να πω ότι συνήθως προωθεί τα νεα δρομολόγια με πολύ χαμηλές τιμές (εχω κλείσει 2 φορές τέτοια νέα δρομολόγια τα τελευταία 2 χρόνια μολις ανεβηκαν και οι τιμές ήταν 25-30 ευρώ). Εδώ η Φινλανδία είναι πάνω από 100 η μια διαδρομή και πάρα πολλά γυρω από το 70 το καλοκαίρι. Συμπαθητικότερες τιμές όλων το Βίλνιους.
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Το χουμε ξαναπει, οι τιμες θα πεσουν αργοτερα. Και κατοβιτσε αρχικα στα 52 ευρω ηταν, πλεον στα 20.
 

grtt

Member
Μηνύματα
123
Likes
263
Επόμενο Ταξίδι
Όπου μας βγάλει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Είναι Σάββατο βράδυ, κάθεσαι σπίτι, δεν έχεις βγει, έχεις πιει 1-2 ουισκάκια για να περάσει η ώρα και μπαίνεις και διαβάζεις για νέα δρομολόγια, έχεις κέφι και τι κάνεις;; Δεν κλείνεις στα καλά καθούμενα ένα ταξιδάκι για Λιθουανία τον Αύγουστο;; o_O Ε, ok, το ταξίδι προς Βίλνιους κλείστηκε, τώρα έχω 10 μήνες καιρό να βρω τι θα κάνω εκεί!! :rolleyes-80:
 

North66

Member
Μηνύματα
4.298
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Προαγορά εισιτηρίου δέκα μήνες πριν έχοντας διαβάσει τα παραπάνω... μυαλό δε βάζετε τελικά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.801
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom