Ryanair Ποιά η γνώμη σας για τη Ryanair;

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
ρε rockaholic, εκδρομή πας, χαλάρωσε, όπως έχουμε γράψει κι στο φόρουμ ΠΑΡΑ πολλές φορές, δε θα υπάρξει πρόβλημα
 

Rockaholic

Member
Μηνύματα
30
Likes
1
ρε rockaholic, εκδρομή πας, χαλάρωσε, όπως έχουμε γράψει κι στο φόρουμ ΠΑΡΑ πολλές φορές, δε θα υπάρξει πρόβλημα
Ωραία, επειδή πρώτη φορά ταξιδεύω με αυτή την εταιρεία και φαντάζομαι ότι το όνομα είναι βασικό στο εισητήριο... μην μας αφήσουν πίσω για ένα γράμμα ! :p
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Μια ερώτηση σε σχέση με την αγορά ασφάλειας μέσα από το site της ryan: Μόλις επιλέξει κανείς τις επιθυμητές ημερομηνίες ταξιδιού προχωρά στην επόμενη σελι΄δα στην οποία πρέπι να δώσει τα στοιχεία του. Εκεί υπάρχει και η εξής δυνατότητα:
Buy travel insurance, Μπαίνω λοιπόν για να επιλέξω country of residence και η Ελλάδα δεν υπάρχει εκεί μέσα. Μήπως κάνω κάτι λάθος; Μπορώ να βάλω για παράδειγμα ως χωρα διαμονής την Ιταλία στην οποια επιθυμώ να ταξιδέψω; Ή θα έχω πρόβλημα, αν κάτσει η στραβή και δεν πετάξει η ryan, μια και το διαβατήριο μου είναι ελληνικό;
 

gianni1966

Member
Μηνύματα
211
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λατρεμενη Αβανα...
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερικη(Περου,Βολιβια)

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Αν θέλεις να σου φύγει το άγχος πάρε ένα τηλ. στις πληροφορίες της Ryanair(Δεν έχει στα Ελληνικά)
Reservation Contact Numbers
επέλεξε το τηλέφωνο που γράφεται στo πλάισιο Rest of the world
και ρώτησε αν μπορεί να γίνει αλλαγή,αν και επηδεί έχει γίνει ήδη το check in δεν ξέρω αν γίνεται τώρα αλλαγή ονόματος.
Πάντως εμείς μέσω τηλεφώνου είχαμε κάνει αλλαγή στην ημερομηνία γέννησης που την είχα δώσει λάθος στο on line chek in
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Μια ερώτηση σε σχέση με την αγορά ασφάλειας μέσα από το site της ryan: Μόλις επιλέξει κανείς τις επιθυμητές ημερομηνίες ταξιδιού προχωρά στην επόμενη σελι΄δα στην οποία πρέπι να δώσει τα στοιχεία του. Εκεί υπάρχει και η εξής δυνατότητα:
Buy travel insurance, Μπαίνω λοιπόν για να επιλέξω country of residence και η Ελλάδα δεν υπάρχει εκεί μέσα. Μήπως κάνω κάτι λάθος; Μπορώ να βάλω για παράδειγμα ως χωρα διαμονής την Ιταλία στην οποια επιθυμώ να ταξιδέψω; Ή θα έχω πρόβλημα, αν κάτσει η στραβή και δεν πετάξει η ryan, μια και το διαβατήριο μου είναι ελληνικό;
Φαντάζομαι ότι τώρα θα έχεις ήδη βρει την απάντηση. Αν όχι, απλά η Ryan δεν προσφέρει ασφαλιστικές υπηρεσίες σε άτομα που κατοικούν στην Ελλάδα. Από τη στιγμή που η κύρια κατοικία σου είναι στην Ελλάδα δεν μπορείς να δηλώσεις Ιταλία.

Who can purchase Ryanair's travel insurance policy?
 

Rockaholic

Member
Μηνύματα
30
Likes
1
Μια χαρά εταιρεία ήταν η Ryan, για οικονομική... Πολύ καλή πτήση και το σημαντικό στην ώρα της... Θα την προτιμώ παρά την Easyjet...

ΥΓ: Bye Bye Easy jet ,όπως λέει πάνω στο αεροπλάνο της :lol:
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Μια χαρά εταιρεία ήταν η Ryan, για οικονομική... Πολύ καλή πτήση και το σημαντικό στην ώρα της... Θα την προτιμώ παρά την Easyjet...

ΥΓ: Bye Bye Easy jet ,όπως λέει πάνω στο αεροπλάνο της :lol:
Ωρα είναι τώρα να αρχίσουμε και ένα lowcost war, ψυχραιμία, άλλωστε έχουν ελάχιστους κοινούς προορισμούς από Ελλάδα.
 

mar1anta

Member
Μηνύματα
43
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη..
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική
Παιδιά έχω ένα θέμα και χρειάζομαι άμεσα βοήθεια..
Ταξιδεύω την Τρίτη με Ryanair για Ρώμη. Έχω ταυτότητα έκδοσης 2001.
Είναι από τις μεγάλες τις μπλέ, με το όνομα γραμμένο και με λατινικούς χαρακτήρες. Όμως ο αριθμός ταυτότητας ξεκινάει με το ελληνικό γράμμα "Φ".
Θα έχω πρόβλημα στο ταξίδι μου; Με φόβησαν πολύ κάποιοι γνωστοί, και τώρα ως την Τρίτη δεν προλαβαίνω να βγάλω ταυτότητα νέου τύπου..
 

bebes

Member
Μηνύματα
154
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Σεβίλλη, Λισσαβόνα, Πόρτο
Ταξίδι-Όνειρο
Νοrd Kapp οδικως
Παιδιά έχω ένα θέμα και χρειάζομαι άμεσα βοήθεια..
Ταξιδεύω την Τρίτη με Ryanair για Ρώμη. Έχω ταυτότητα έκδοσης 2001.
Είναι από τις μεγάλες τις μπλέ, με το όνομα γραμμένο και με λατινικούς χαρακτήρες. Όμως ο αριθμός ταυτότητας ξεκινάει με το ελληνικό γράμμα "Φ".
Θα έχω πρόβλημα στο ταξίδι μου; Με φόβησαν πολύ κάποιοι γνωστοί, και τώρα ως την Τρίτη δεν προλαβαίνω να βγάλω ταυτότητα νέου τύπου..
τετοια εχω κι εγω.συνηθως ταξιδευω με το διαβατηριο, αλλα ξερω οτι κανει κι αυτη.
Το γραμμα στον αριθμο δεν τους πειραζει.
Το ονομα σου θελουν με λατινικους χαρακτηρες για να κανουν την ταυτοποιηση ;)
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Εχει ταξιδέψει 2 φορές φέτος(την μία με Ryanair και την άλλη με easyjet) μαζί μου στην Ιταλία μια φίλη με ταυτότητα που είχε και αυτή το γράμμα Φ μπροστά από τον αριθμό της ταυτότητας και δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα.
 

Kyriakao

Member
Μηνύματα
239
Likes
1.275
Επόμενο Ταξίδι
Συνεχώς αυτο ψάχνω!
Ταξίδι-Όνειρο
ματσου πιτσου,περου
επειδη κι εγω πεταω την πεμπτη για ρωμη με την ραηαν,μπηκα σημερα να κανω τσεκ ιν και στις επιλογες για ταξιωτικο εγγραφο πρεπει να δηλωσεις μονο διαβατηριο.ξερει κανενας τι γινεται?το αγνοεις και δηλωνεις τον αριθμο της ταυτοτητας σου?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.529
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom