Ποια μέρη θέλετε να δείτε?

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Επειδη οι προοροσμοι ειναι ατελειωτοι(τα λεφτα δυστυχως δεν ειναι...)θα τα "ταξινομησω ' κατα ηπειρο
Παμε!
Ευρωπη :Σκωτια,Γαλλια,Πραγα,Βουδαπεστη,Σκανδιναυικες Χωρες,Κωνσταντινουπολη
Αφρικη:Αιγυπτος,σαφαρι στην Κενυα,Μοζαμβικη
Αμερικη:road trip στις Η.Π.Α. ,Βραζιλια,Περου,Αργεντινη
Ασια: Ινδοκινα,Μαλδιβες,Νεπαλ
Ωκεανια: Αυστραλια,Γαλλικη Πολυνησια,Ν. Ζηλανδια
πω πω πολλα μαζευτηκαν!Ουτε μια ζωη δεν μου φτανει...χιχιχιχιιχ
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Α, θέλω να πάω κι εγώ στο Άγιον Όρος.
Έχει εντυπωσιακή φύση. έχει βέβαια και τις μονές αλλά δεν τις πολύπαρατήρησα καθώς πήγα για δουλειά (και όχι μόνο για αυτό τον λόγο...).
 

Attachments

Vesna

Member
Μηνύματα
28
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Βλάστη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Καναδάς, Αργεντινή
Αν πράγματι θες να πας, μπορείς! Ρώτα κι εμάς που μας απαγορεύεται η είσοδος λες και θα μολύνουμε το Άγιο αυτό μέρος... Γενικότερα δεν υπάρχει τίποτα χειρότερο απ' το να θες να κάνεις κάτι και να στο απαγορεύουν...
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Σχεδόν παντού θέλω να πάω αλλά μερικά πρόχειρα που μου έρχονται στο μυαλό..
Κίνα, Ιαπωνία, Ταϋλάνδη, Μαλαισία, Σιγκαπούρη, Βιετνάμ, Αυστραλία, Ν.Ζηλανδία, Μαλδίβες, Μαρόκο, Αίγυπτος, Νορβηγία, Ισλανδία..Και τα υπόλοιπα έπονται!!
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Μετά τη Νέα Υόρκη και την Ισλανδία, βάζω στόχο και Svalbard (το είδα σήμερα σε μία εκπομπή στην τηλεόραση και το λάτρεψα!) και Τρομσο! :xmas_cheesygrin:
 

Wintersun

Member
Μηνύματα
33
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Washington, DC
Ταξίδι-Όνειρο
Monument Valley,AZ
ΗΠΑ,ΗΠΑ,ΗΠΑ και φυσικα HΠΑ!!! ενταξει...το παρακανα...απο Ασια γουσταρω πολυ Ιαπωνια να παω καποια μερα,Ωκεανια Αυστραλια και Νεα Ζηλανδια,ενω απο Λατινικη Αμερικη Αργεντινη ειναι ενδιαφερον προορισμος...Οσον αφορα την Ευρωπη Νορβηγια και Αυστρια..
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.713
Likes
11.264
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Από Ευρώπη Ισλανδία, αλλά και να γυρίσω περισσότερες περιοχές της Γαλλίας, της Ιταλίας και του Ηνωμένου Βασιλείου.
Από Αφρική σχεδόν οπουδήποτε! Με μαγεύει αυτή η ήπειρος! Το ταξίδι που είχα κάνει στην Κένυα το θεωρώ απλά εισαγωγικό. Θα ήθελα ακόμα να ξαναπάω Αίγυπτο, αλλά να δώσω έμφαση σε περιοχές που δεν έχω επισκεφτεί (Λούξορ-Ασουάν-Ερυθρά Θάλασσα).
Από Ασία Ινδία, Βιετνάμ, Ιαπωνία, Μπαγκλαντές, Καμπότζη, Ινδονησία, Φιλιππίνες. Από εκεί και πέρα δεν με χαλάει και η Κίνα, ούτε η Ταϋλάνδη που είναι και σχετικά "εύκολη" επιλογή!
Θέλω να γυρίσω καλύτερα τις ΗΠΑ και πάνω από όλα να πάω Νέα Ορλεάνη.
Από Κέντρική και Νότια Αμερική σαφώς Περού, ευχαρίστως Αργεντινή και Βραζιλία και δεν θα πω όχι και στην Καραϊβική (Τζαμάικα μάλλον, αλλά και Κούβα).
Όσον αφορά Αυστραλίες, Νέες Ζηλανδίες και λοιπά ποτέ δεν μου κέντρισαν το ενδιαφέρον! Από Ωκεανία με ενδιαφέρει δηλαδή η Γαλλική Πολυνησία και τα υπόλοιπα συμπλέγματα μικρών νησιών.
Και να μην ξεχνάμε την Ελλάδα, η οποία έχει απίστευτες ομορφιές και την έχω παραμελήσει αρκετά!
 

Evapar

Member
Μηνύματα
87
Likes
103
Επόμενο Ταξίδι
Αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία/Πολυνησία
Εχοντας πάει σε πάρα πολλά μέρη στην Ευρώπη, οι στόχοι μου πλέον στρέφονται σε μέρη μακρινά κι αλλιώτικα...Ινδία, Ιαπωνία, Μαλδίβες, Αργεντινή, Βραζιλία, Κόστα Ρίκα, Γροιλανδία....και τελειωμό δεν έχουν!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom