Ποιες είναι οι καλύτερες παραλίες στην Ελλάδα;

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.260
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εκπλήσσομαι που έχει πάρει τόσο λίγες ψήφους και υπό τον κίνδυνο να μείνει απέξω, Ρίχνω την ψήφο μου στο Ναυάγιο της Ζακύνθου.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Δεν ξερω ποια να πρωτοδιαλέξω ....ολες...
1)ΤΣΑΜΠΙΚΑ Ροδος
2)ΤΗΓΑΝΑΚΙΑ Αρκιοι
3)ΨΙΛΗ ΑΜΜΟΣ Πατμος.
4)ΑΓΡΙΟΛΙΒΑΔΙ Πατμος
5)ΑΣΠΡΟΝΗΣΙΑ Πάτμος
6)ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΣΕΙΤΑΝΙ Σάμος
7)ΜΑΡΑΘΙ νησακι στα δωδεκάνησσα μονο παραλιες εχει...
8)ΑΓΙΑ ΜΑΡΙΝΑ Αίγινα
9)ΣΥΡΟΣ κίνι-βάρη κλπ
10)ΣΑΛΑΜΙΝΑ(ναι ξερω δεν ειναι στα τοπ αλλα περασα ολα τα παιδικα κι εφηβικα μου καλοκαιρια εκει)Κανάκια.
11)ΜΑΝΗ(κοκάλα)
12)ΚΡΗΤΗ(Δεν εχω παει)
13)ΙΟΝΙΟ ΠΕΛΑΓΟΣ (Δεν εχω παει)
14)ΖΑΚΥΝΘΟΣ ναυαγιο.
15)ΣΚΟΠΕΛΟΣ
16)ΚΕΡΚΥΡΑ
17)ΣΑΜΟΘΡΑΚΗ
και γενικα για να μην τα πολυλογω...
κατι τετοιο
 
Last edited:

Smaragda53

Member
Μηνύματα
985
Likes
2.068
Επόμενο Ταξίδι
αχ, μακάρι νάξερα!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πολυνησία
Πάντως ξέρει το όνομά του!!! Γλύκας!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.260
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εκπλήσσομαι που έχει πάρει τόσο λίγες ψήφους και υπό τον κίνδυνο να μείνει απέξω, Ρίχνω την ψήφο μου στο Ναυάγιο της Ζακύνθου.
Δε θέλουμε like, τα likes δε μέτρανε ως ψήφοι. Θα πρέπει να ξαναγραψετε το όνομα οποίας παραλίας θέλετε να ψηφίσετε.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Δε θέλουμε like, τα likes δε μέτρανε ως ψήφοι. Θα πρέπει να ξαναγραψετε το όνομα οποίας παραλίας θέλετε να ψηφίσετε.
συμφωνω αλλα δεν εχω παει ιονιο γμτ,δεν θα επρεπε να εχουμε προσωπικη γνωμη για οποια παραλια γραφουμε;απο φωτογραφιες κι εγω συμφωνω με το ναυαγιο της ζακυνθου,αλλα αφου προσωπικα δεν;;;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.925
Likes
40.761
Συμπληρωνω τις 2 πιο μοναδικες παραλιες που εχω κολυμπησει, 1) την Παχεια Αμμο στη Νισυρο και 2) την ακατοικητη νησιδα Παχεια κοντα στη Νισυρο (προσβαση μονο με σκαφος) γιατι η αμμος ειναι μαυρη ηφαιστειογενης, η δε νησιδα ειναι ενας παραδεισος με δεντρα χωρις ανθρωπινη παρουσια.
 

Smaragda53

Member
Μηνύματα
985
Likes
2.068
Επόμενο Ταξίδι
αχ, μακάρι νάξερα!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πολυνησία
Συμπληρωνω τις 2 πιο μοναδικες παραλιες που εχω κολυμπησει, 1) την Παχεια Αμμο στη Νισυρο και 2) την ακατοικητη νησιδα Παχεια κοντα στη Νισυρο (προσβαση μονο με σκαφος) γιατι η αμμος ειναι μαυρη ηφαιστειογενης, η δε νησιδα ειναι ενας παραδεισος με δεντρα χωρις ανθρωπινη παρουσια.
Στη Νίσυρο δεν είχα ευχαριστηθεί κολύμπι, δε μου είχαν αρέσει ιδιαίτερα οι παραλίες της παρόλο που ενθουσιάστηκα με το νησί. Συμφωνώ απόλυτα όμως ότι οι καλύτερες παραλίες είναι αυτές που έχουν πρόσβαση μόνο από τη θάλασσα και για μένα είναι επιπλέον οι βοτσαλωτές με τα μπλε βαθιά και κρύα νερά
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.925
Likes
40.761
Στη Νίσυρο δεν είχα ευχαριστηθεί κολύμπι, δε μου είχαν αρέσει ιδιαίτερα οι παραλίες της παρόλο που ενθουσιάστηκα με το νησί. Συμφωνώ απόλυτα όμως ότι οι καλύτερες παραλίες είναι αυτές που έχουν πρόσβαση μόνο από τη θάλασσα και για μένα είναι επιπλέον οι βοτσαλωτές με τα μπλε βαθιά και κρύα νερά
Ισως ειμαι προκατειλημμενη, αλλα εχω την εντυπωση οτι το Ιονιο ανεβαζει πολυ ψηλα τον πηχυ των παραλιων. Μετα απο αυτο δυσκολα εντυπωσιαζεσαι στο Αιγαιο, απο αποψη μοναδικοτητας.
 

Smaragda53

Member
Μηνύματα
985
Likes
2.068
Επόμενο Ταξίδι
αχ, μακάρι νάξερα!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πολυνησία
Ισως ειμαι προκατειλημμενη, αλλα εχω την εντυπωση οτι το Ιονιο ανεβαζει πολυ ψηλα τον πηχυ των παραλιων. Μετα απο αυτο δυσκολα εντυπωσιαζεσαι στο Αιγαιο, απο αποψη μοναδικοτητας.
Υπάρχουν και στο Αιγαίο υπέροχες παραλίες, η Ελλαδίτσα μας είναι γεμάτη από θαύματα!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.260
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Χωρίς σειρά προτεραιότητας και χωρίς να λαμβάνω υπόψη τον κόσμο ή την ομπρελοποίηση (αλλιώς θα μείνουν ελάχιστες)


Βοϊδοκοιλια Μεσσηνία

Κιτριές Μεσσηνία

Φοινικούντα (μεγάλη) Μεσσηνία

Φαράγγι Φονεα Μεσσηνία

Σιμος Ελαφόνησος

Βουτουμι Αντίπαξοι

Κηπιαδη Παξοί

Αγ. Προκοπιος Ναξος

Ελιά Μύκονος

Θειορυχεια Μηλος

Τσιγκραδο Μηλος

Αντονι Κουιν Ρόδος

Καλόγρια Χαλκιδικη

Αρμενιστης Χαλκιδική

Μαγγαναρι Ιος

Πισίνα Σύβοτα

Διαπορι Σύβοτα

Ιταλίδα Κουφονήσια

Καραβοστασι Θεσπρωτίας
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.553
Likes
12.607
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
- Βουτούμι Αντίπαξοι
- Εγγρεμνοί Λευκάδα
- Κεδρόδασος Χανιά Κρήτη
- Αρμενιστής Σιθωνία Χαλκιδικής
- Καβουρότρυπες Σιθωνία Χαλκιδικής
- Αλυκές Αμμουλιανής

Το χρώμα της θάλασσας στο Βουτούμι κ στους Εγγρεμνούς δεν το έχω δει ΠΟΥΘΕΝΑΑΑ αλλού.
Η Σιθωνία παίζει πολύ δυνατά από κοντά όμως.... Κεδρόδασος κ Καβουρότρυπες για τη μοναδικότητά τους
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.574
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom