Υεμένη Ποιος ξέρει τα νησιά Socotra?!!

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Για το αεροδρόμιο της Σοκότρα υπάρχουν πτήσεις απο το Άντεν. Στο Άντεν φτάνει κανείς μέσω Καΐρου.
Για το αεροδρόμιο της Σοκότρα υπάρχουν πτήσεις βέβαια και από την Sanaa και από την Mukalla...

Στο Αden φτάνει κανείς και μέσω Αmman, Jeddah, Dubai, Abu Dhabi, Nairobi, Sharjah κ.λ.π

babaduma ψάξτο λίγο πριν αντιγράφεις κάτι...

Εταιρίες που πετάνε για Socotra... ΥΕΜΕΝΙΑ και FELIX AIRWAYS... για μερακλήδες...

Στο ζουμί τώρα... το μέρος για να φτάσεις είναι του πανακρίβου... αν αξίζει τον κόπο? Αν σας γοητεύει κάτι σαν τα Γκαλαπάγκος αξίζει... ωραίες παραλίες , περίεργη χλωρίδα και πανίδα, καταδύσεις... αν όχι πάμε για άλλα...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Για το αεροδρόμιο της Σοκότρα υπάρχουν πτήσεις βέβαια και από την Sanaa και από την Mukalla...

Στο Αden φτάνει κανείς και μέσω Αmman, Jeddah, Dubai, Abu Dhabi, Nairobi, Sharjah κ.λ.π

babaduma ψάξτο λίγο πριν αντιγράφεις κάτι...
Αν τα γράψω όλα εγώ, εσύ τι θα κάνεις μετά; Στην ανεργία θα βγείς; :)

Πάντως, χαίρομαι που άρχισες να διαβάζεις τα μηνύματά μου... :haha:
 

emmy

Member
Μηνύματα
47
Likes
39
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΕΞΙΚΟ
Τελικά έχει βρεθεί κάποιος σάυτά τα μέρη, ώστε να δώσει έγκυρες και προσωπικές περιγραφές;
Το ψιλο-έψαχνα πριν κάνα μήνα όταν μου ήρθε και εμένα το συγκεκριμένο link, αλλά πράγματι μου φάνηκε πολύ ακριβό...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Τελικά έχει βρεθεί κάποιος σάυτά τα μέρη, ώστε να δώσει έγκυρες και προσωπικές περιγραφές;
Το ψιλο-έψαχνα πριν κάνα μήνα όταν μου ήρθε και εμένα το συγκεκριμένο link, αλλά πράγματι μου φάνηκε πολύ ακριβό...
Στο σημερινό (Νο.522) τεύχος του Γεωτροπίου που κυκλοφορεί μαζί με την Σαββατιάτικη Ελευθεροτυπία έχει: Άρθρο 14 σελ. για Σοκότρα, 12 σελ. για Μυανμάρ (Βιρμανία), 14 σελ. για Μαδαγασκάρη, 8 σελ. για Παλμύρα Συρίας και 14 σελ. για τους Πύργους της Μάνης. Φούλ του άσσου με ρηγάδες! :D
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Αχ τι μας κάνετε Απριλιάτικα... Κοιτάξτε φωτό από Σοκότρα που βρήκα στο google...
 

Attachments

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Yemen
Στο σημερινό (Νο.522) τεύχος του Γεωτροπίου που κυκλοφορεί μαζί με την Κυριακάτικη Ελευθεροτυπία έχει: Άρθρο 14 σελ. για Σοκότρα, 12 σελ. για Μυανμάρ (Βιρμανία), 14 σελ. για Μαδαγασκάρη, 8 σελ. για Παλμύρα Συρίας και 14 σελ. για τους Πύργους της Μάνης. Φούλ του άσσου με ρηγάδες! :D
Ετσι! Και βρίσκεται ήδη στα χέρια μου!:clap:

ΥΓ> Πατέρα οφείλεις να ομολογήσεις ότι η πατρίδα μου έχει φωτογένεια.. :D
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
με τη σαββατιάτικη..ευτυχώς το πρόλαβα στο τσακ..
Έλα ρε Samion, εντάξει, γράψε λάθος ... τυπογραφικό. Σημασία έχει ότι πρόλαβες! :) Το τυπογραφικό το διόρθωσα, παρεμπιπτόντως.
 

mar

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
περσία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ξανά Μπουτάν
Καλές οι πληροφορίες για σοκοτρα μήπως καποιες και για Υεμένη?
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ονειρεμένο Ταξίδι
yeah, whatever...

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Και πού'σαι ακόμα... Ψήνεται 8ο κεφάλαιο και χορταστικό. :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.826
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom