Βουλγαρία Ιταλία Ποιο προορισμό να επιλέξω από τους δυο

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλημέρα σε όλη την παρέα του travelstories.gr,
Σκεφτόμαστε με την κοπέλα μου να πάμε ταξίδι Μάρτιο ή Φεβρουάριο σε Βουλγαρία ή Ιταλία.

1. Αρχικά υπήρχε σκέψη και λόγω μπάτζετ να πάμε 3 ημέρες Σόφια, 2 Μπάνσκο. Ωστόσο να πω την αλήθεια οι κριτικές που διάβασα δεν είναι και οι καλύτερες δυνατές.

2. Εναλλακτικός (και πιθανότερος) προορισμός η Ρώμη για την ίδια περίοδο, για 4 ημέρες (λόγω μπάτζετ όπως προανέφερα).

Τι θα μου προτείνατε εσείς για εκείνη την περίοδο και αν έχετε εμπειρίες από αυτά τα μέρη θα ήθελα να τις διαβάσω.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας...
Εντελώς τυχαία έπεσα στο μήνυμα σου! Και εμείς με την γυναικά μου έχουμε πει να πάμε τον Γενάρη Μπανσκο 2 μέρες και άλλες 2 Σόφια και λογικά θα πάμε και Φιλιππούπολη! Θα είμαστε με αμάξι όμως!

Δεν έχουμε πάει Ρώμη αλλά σε καμιά περίπτωση δεν μπορώ να ρίξω την Βουλγαρία! Και αυτή μια εμπειρία θα είναι..Θα δεις άλλη μια χώρα παραπάνω..Θα κάνεις και το σκι σου και όλα οκ! Δεν χρειάζεται να μπαίνεις σε διλήμματα! Έχω διαβάσει πολλές ιστορίες και πολλά παιδιά περάσαν σούπερ! Άλλοι όχι! Το ίδιο όμως μπορείς να ακούσεις για το κάθε μέρος στην γη!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
τη Ρωμη που 10 βαρια 11pm εχουν κλεισει τα παντα .
Ψευδες. Τα αναριθμητα ψαροσουποφαγεια της πολης που σερβίρουν την πασιγνωστη ψαροσουπα (ρωμαικη σπεσιαλιτε χωρις ψαρια) κλεινουν στις 24.00.
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
5.364
Σκεφτόμαστε με την κοπέλα μου να πάμε ταξίδι Μάρτιο ή Φεβρουάριο σε Βουλγαρία ή Ιταλία.
Καταρχάς ας είμαστε ακριβείς. Η κοπελιά το σκέφθηκε και εσύ ακολουθείς.:bleh:

Τι θα μου προτείνατε εσείς
Να μην πάρεις την επιλογή του προορισμού πάνω σου. Άστη να διαλέξει τι θέλει. Αφού εσένα δεν σε ενδιαφέρει επί της ουσίας κανείς από τους δύο προορισμούς. Αν σε ενδιέφερε δεν θα μας ρώταγες.
Από κει και πέρα κακώς υπάρχει δίλημμα. Γιατί? Σκέψου, να πάτε Βουλγαρία και να μην της αρέσει. Και τα λεφτά θα έχεις χαλάσει και γκρίνια θα έχεις.
Ενώ εάν πας Ρώμη η σε οποιοδήποτε άλλο πολύ δημοφιλή προορισμό(Λονδίνο, Παρίσι κ.λ.π) και να μην της αρέσει, δεν θα πει κουβέντα. Αφού θα την έχεις πάει σε έναν από τους αναμφισβήτητα καλύτερους προορισμούς.:)
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.296
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom