Ποιο ταξιδιωτικο περιοδικο διαβαζουμε και γιατι?

positiva

Member
Μηνύματα
130
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ...
σας ευχαριστω πολυ!!!...θα τα κοιταξω...εν μερει εχεις δικιο Samion συμφωνω απλα εδω καμια φορα χανομαι...ισως εχεις δικιο και απλα να αγοραζω εναν οδηγο μαζι με οσα εχω συγκεντρωσει απο'δω για τον συγκεκριμενο προορισμο..θα τα κοιταξω κ αυτα ομως.καποια ισως αξιζουν.
Η αλήθεια είναι ότι εδω ίσως να μπερδεύεσαι λιγάκι. Από τη μια έχει όπως λεει ο Samion αληθινές ιστορίες, από την άλλη ίσως να είναι λιγάκι συγκεχυμένες οι πληροφορίες. Αρκετές φορές ο Defkalion έχει μεταφέρει θέματα στις κατάλληλες ενότητες. πχ κι εγώ έχω ανοίξει θέματα τα οποία έχουν μεταφερθεί. Έχει πολλές ενότητες το site εξού και οι πολλές πληροφορίες. Από την άλλη οι οδηγοί σου δίνουν και κάποιες πληροφορίες παραπάνω για συγκεκριμένα πραγματάκια (πχ μουσεία, ναοί, αρχιτεκτονικές κλπ κλπ..)
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
ναι ναι κι εγω ετσι νομιζω....σας ευχαριστω πολυ..ισως να μην αγορασω περιοδικα τοτε αλλα καποιο οδηγο για ενα συγκεκριμενο προορισμο...που ισως δωσει καποιες πληροφοριουλες ακομη.
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Παίρνω κάθε μήνα το Voyager και κάθε τρίμηνο το athinoramatravel και το cosmos travel. Έπαιρνα και το icons αλλά το ψιλοβαρέθηκα! Στο τελευταίο τεύχος είχε αντεγραμμένο άρθρο για τη Σάμο το οποίο το είχα βρει στο internet μήνες πριν!
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Παίρνω κάθε μήνα το Voyager και κάθε τρίμηνο το athinoramatravel και το cosmos travel. Έπαιρνα και το icons αλλά το ψιλοβαρέθηκα! Στο τελευταίο τεύχος είχε αντεγραμμένο άρθρο για τη Σάμο το οποίο το είχα βρει στο internet μήνες πριν!
για λέγε αυτό για Σάμο......?
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
434
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
παιδια μια ερώτηση, ξέρετε αν αυτήν την περίοδο εχει καμία εφημερίδα η περιοδικό δώρο κάποιον ταξιδιωτικό οδηγό? παλια θυμάμαι είχε πολλά.
Απο αυτα που περνω εγω τουλαχιστον το voyager εχει καθε μηνα 1-2 ταξιδιωτικους οδηγους δωρεαν..
 

alexandrak

Member
Μηνύματα
44
Likes
7
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού
Παλιο το θεμα αλλα δεν πειραζει ας το σκαλισουμε λιγο!
εχει παρει κανεις το περιοδικο lonely planet(οχι τα βιβλια τονιζω. ειναι βεβαια της ιδιας εταιρειας)αν ναι πειτε εντυπωσεις!
παντως λιγο που το ειδα στο σαιτ του καλο μου φανηκε!
 

turms

Member
Μηνύματα
2.072
Likes
2.836
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
εγω μονο το Conde ΝastTraveller (δεν γραφεται ετσι μαλλον αλλα τελος παντων)

αν κ προτιμω την Αγγλικη εκδοση...η ελληνικη ειναι πολλες φορες αντιγραφη της αγγλικης...
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Εγώ παιδιά από τότε που έμπλεξα με το φόρουμ...δε με συγκινεί κανένα περιοδικό...
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Παλιο το θεμα αλλα δεν πειραζει ας το σκαλισουμε λιγο!
εχει παρει κανεις το περιοδικο lonely planet(οχι τα βιβλια τονιζω. ειναι βεβαια της ιδιας εταιρειας)αν ναι πειτε εντυπωσεις!
παντως λιγο που το ειδα στο σαιτ του καλο μου φανηκε!
Το αγόραζα όταν πρωτοκυκλοφόρησε αλλά μετά σταμάτησε να το φέρνει το πρακτορείο στην Κόρινθο και έτσι για να το βρω έπρεπε να πηγαίνω Ομόνοια οπότε το εγκατέλειψα.
Σε σχέση με τα ελληνικά περιοδικά ήταν πολύ καλό καθώς έδινε και πολλές χρηστικές πληροφορίες. Αλλά προσπαθούσε να ξεφύγει λίγο από το πνεύμα των οδηγών lonely planet και ν' απευθυνθεί σε ένα πιο ευρύ κοινό.
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Εγώ παιδιά από τότε που έμπλεξα με το φόρουμ...δε με συγκινεί κανένα περιοδικό...
Χρειάζονται μια ανανέωση τα ελληνικά ταξιδιωτικά περιοδικά γιατί έχουν μείνει στάσιμα αλλά παρ' όλα αυτά συνεχίζω να διαβάζω κάποια από αυτά όχι τόσο για τις πληροφορίες όσο γιατί νοητά με ταξιδεύουν!:clap:
 

vickygian

Member
Μηνύματα
87
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
αγνωστο....
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου!!!
Απο αυτα που περνω εγω τουλαχιστον το voyager εχει καθε μηνα 1-2 ταξιδιωτικους οδηγους δωρεαν..

μια από τα ίδια και εγώ το παίρνω μόνο για τους ταξιδιωτικους οδηγους κατά τα άλλα φορουμ και πάλι φόρουμ... Τι να μου γράψει ο άλλος στο περιοδικό :reading: όταν σας έχω όλους εδώ ζωντανά και μπορώ να ρωτήσω ότι θέλω :)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom