Ποιό ευρωπαϊκό αεροδρόμιο είναι πιο κοντά σε πόλη?

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
Εμπειροι ταξιδευτές περιμένω να μάθω ποιο ευρωπαϊκης πόλης αεροδρόμιο είναι το πιο κοντινό σε απόσταση απο την πόλη.Π.χ απο την εμπειρία μου σε Ρωμη(fco),Μιλανο(mxp) ειναι απο 45' εως 1 ωρα αποσταση απο την πολη με το τραινο. Πιο ειναι το πιο κοντινό?Περιμενω. Ισως με επηρεασει στην αποφαση μου για το επομενο μου ταξιδι....:roll:
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Το αεροδρομιο του Μπιλμπαο ειναι μολις 15 λεπτα με το λεωφορειο απο την πολη. Αλλα για να ερθεις εδω, θα πρεπει να παρεις 2 αεροπλανα απο Αθηνα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.047
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Εμπειροι ταξιδευτές περιμένω να μάθω ποιο ευρωπαϊκης πόλης αεροδρόμιο είναι το πιο κοντινό σε απόσταση απο την πόλη.Π.χ απο την εμπειρία μου σε Ρωμη(fco),Μιλανο(mxp) ειναι απο 45' εως 1 ωρα αποσταση απο την πολη με το τραινο. Πιο ειναι το πιο κοντινό?Περιμενω. Ισως με επηρεασει στην αποφαση μου για το επομενο μου ταξιδι....:roll:
LCY (London City Airport). Είναι ΜΕΣΑ στην πόλη, και μάλιστα αρκετά κεντρικά. Πτήσεις για κει έχει μόνο με ενδιαμεσο σταθμό (π.χ. με Swiss μέσω Ζυρίχης).
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
To Τέμπελχοφ ήταν κυριολεκτικά 5 λεπτά από το Βερολίνο αλλά έκλεισε! Το Σίτυ είναι σχεδόν μέσα στο Λονδίνο αλλά δεν έχει πτήσεις από Ελλάδα! Νομίζω από τις μεγάλες πόλεις η Φραγκφούρτη έχει το πιο κοντινό αεροδρόμιο. Το ρεκόρ μάλλον το έχει η Βοστώνη της οποίας το αεροδρόμιο είναι σχεδόν μέσα στη πόλη.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.047
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
To Τέμπελχοφ ήταν κυριολεκτικά 5 λεπτά από το Βερολίνο αλλά έκλεισε! Το Σίτυ είναι σχεδόν μέσα στο Λονδίνο αλλά δεν έχει πτήσεις από Ελλάδα! Νομίζω από τις μεγάλες πόλεις η Φραγκφούρτη έχει το πιο κοντινό αεροδρόμιο. Το ρεκόρ μάλλον το έχει η Βοστώνη της οποίας το αεροδρόμιο είναι σχεδόν μέσα στη πόλη.
Το ρεκόρ το έχει με διαφορά το SDU (Santos Dumont) στο Rio de Janeiro. Βγαίνεις από την πόρτα του αεροδρομίου και είσαι μέσα στο κέντρο της πόλης, 5-10 λεπτά με τα πόδια από όλο το κέντρο.
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Για Ευρώπη ρώτησε ο άνθρωπος...
Αν δεν ειμαι αδιάκριτος, σε τι θα επηρεάσει το επόμενο ταξίδι σου η απόσταση του αεροδρομίου? :roll:
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Το αεροδρόμιο της Λισσαβώνας απέχει μόλις 7 χιλιόμετρα από το κέντρο της πόλης. Σύντομη και φθηνή διαδρομή με ταξί.
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
επίσης και το αεροδρόμιο της Napoli είναι σχεδόν μέσα στην πόλη...
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Άλλη μια ευρωπαϊκή πόλη της οποίας το αεροδρόμιο είναι σε κοντινή απόσταση (9 χιλιόμετρα), είναι το Dusseldorf. Και πολύ βολικό τρένο μέσα από το αεροδρόμιο.
 

NOSTIMON HMAP

Member
Μηνύματα
219
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΛΟΦΟΝΤΕΝ
Μα φυσικά το TLL αλλά γιατί όχι και το HER.
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
για να σε πειράξω λίγο: εντάξει, και το αεροδρόμιο της Σαντορίνης είναι 5χλμ από τα Φυρά. και ναι, στην Ευρώπη ανήκει :p
οπως και σε πόσα άλλα νησιά φαντάζομαι...
γιατι να ειναι κριτηριο αυτο; μεχρι 1 ωρα, το βρισκω φυσιολογικο. αλλωστε εξαρταται και το μεσο μεταφορας.
πχ απο εδω που μενω τωρα, το tegel ειναι 1 ωρα. αλλά από δυτικά, ειναι 30λεπτα, ή και 10, αναλογα πού μενεις.... το schönefeld 25 κλπ
 

argiro

Member
Μηνύματα
250
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Ταξίδια με το νου...
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ, ΗΠΑ, Αίγυπτο
Όσο περίεργο κι αν ακουστεί πολύ προσιτό στην πόλη και μάλιστα με γραμμή μετρο είναι το Ελευθέριος Βενιζέλος :clap::clap::clap::clap:
Και πληρώνεις και μόνο 6 ευρουλάκια!
Σε καμία άλλη πόλη από αυτές που έχω επισκεφθεί δεν υπήρχε γραμμή μετρό απο το αεροδρόμιο για το κέντρο της πόλης....μόνο τραίνα και λωφορεία!



Εμπειροι ταξιδευτές περιμένω να μάθω ποιο ευρωπαϊκης πόλης αεροδρόμιο είναι το πιο κοντινό σε απόσταση απο την πόλη.Π.χ απο την εμπειρία μου σε Ρωμη(fco),Μιλανο(mxp) ειναι απο 45' εως 1 ωρα αποσταση απο την πολη με το τραινο. Πιο ειναι το πιο κοντινό?Περιμενω. Ισως με επηρεασει στην αποφαση μου για το επομενο μου ταξιδι....:roll:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.151
Μέλη
38.913
Νεότερο μέλος
PanagiotisCPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom