Πολιτικη ακυρωσης ξενοδοχειου

Stavros_GG

Member
Μηνύματα
39
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Παρισι-Λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
Περιπλους της Ευρωπης!
Βρηκα ενα ξενοδοχειο μεσω του booking.com και πριν κανω κρατηση ειπα να δω και το επισημο site του ξενοδοχειου. Εκει τα πραγματα περιπλεχτηκαν πολυ! Οχι μονο οι τιμες των δωματιων ειναι διαφορετικες αλλα και η πολιτικη ακυρωσης ειναι διαφορετικη! Για του λογου το αληθες μπορειτε να δειτε

εδω
booking.com

και εδω
Site ξενοδοχειου

τις διαφορες.

Plz ας μου απαντησει καποιος γρηγορα γιατι εχει μεινει μονο ενα δωματιο :shock:
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
οι τιμές είναι λογικό να είναι διαφορετικές..αλλά η πολιτική του ξενοδοχείου δεν ξέρω,δεν μου έχει ξανατύχει.
το σάιτ του ξενοδοχείου που δίνεις δεν ανοίγει. το booking πάντως είναι αξιόπιστο και εγώ θα το εμπιστευόμουν. αν χρειαστεί να ακυρώσεις θα το κάνεις μέσω booking και με την πολιτική ακύρωσης που θα αναφέρετε στο μέιλ που θα σου στείλουν με τη κράτησή σου..άρα δεν βλέπω κανένα κίνδυνο.άλλωστε πόσο πιθανό είναι να χρειαστεί να ακυρώσεις τη κράτηση??
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.046
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Βρηκα ενα ξενοδοχειο μεσω του booking.com και πριν κανω κρατηση ειπα να δω και το επισημο site του ξενοδοχειου. Εκει τα πραγματα περιπλεχτηκαν πολυ! Οχι μονο οι τιμες των δωματιων ειναι διαφορετικες αλλα και η πολιτικη ακυρωσης ειναι διαφορετικη! Για του λογου το αληθες μπορειτε να δειτε

εδω
booking.com

και εδω
Site ξενοδοχειου

τις διαφορες.

Plz ας μου απαντησει καποιος γρηγορα γιατι εχει μεινει μονο ενα δωματιο :shock:
Η μόνη ουσιώδης διαφορά στους όρους είναι ότι από το site του δεν επιστρέφει το 3% (το οποίο προφανώς του κρατάει το hotel-booking.com, που είναι το booking engine που χρησιμοποιεί). Από το booking.com δεν έχει προμήθειες, δεν κρατάει προμήθειες. Απλό.
Οι τιμές, είναι ανάλογα ποιο site θέλει να προωθήσει ο ξενοδόχος, τις προμήθειες που ζητάει κλπ.
Το hotel-booking.com δεν το εμπιστεύομαι και πολύ, πάντως.

To Helvetia είναι σε πολύ βολικό σημείο, θα σε βολέψει αρκετά. Εγώ προτιμώ το Novotel ακριβώς δίπλα, αλλά δεν έχει τρίκλινα.
 
Μηνύματα
776
Likes
617
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Αν κλείσεις με το booking ισχύουν οι όροι του booking. Αν κλείσεις απευθείας ισχύουν οι όροι του ξενοδοχείου.
 

Stavros_GG

Member
Μηνύματα
39
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Παρισι-Λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
Περιπλους της Ευρωπης!
Ok, ευχαριστω παιδια! Τελικα βρηκα δωματιο σε ενα αλλο ξενοδοχειο που ειχα διαλεξει εξ' αρχης (Tourisme Hotel – Champ de Mars Paris - Site Officiel). Ειχα πανικοβληθει λιγο γιατι νομιζα οτι πλεον δεν ειχε δωματια αυτο και ημουν ξανα στην αρχη.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.046
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ok, ευχαριστω παιδια! Τελικα βρηκα δωματιο σε ενα αλλο ξενοδοχειο που ειχα διαλεξει εξ' αρχης (Tourisme Hotel � Champ de Mars Paris - Site Officiel). Ειχα πανικοβληθει λιγο γιατι νομιζα οτι πλεον δεν ειχε δωματια αυτο και ημουν ξανα στην αρχη.
Δεν έχω δει τιμές, αλλά το Helvetia ήταν μακράν σε καλύτερο σημείο...
 

Stavros_GG

Member
Μηνύματα
39
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Παρισι-Λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
Περιπλους της Ευρωπης!
Δεν έχω δει τιμές, αλλά το Helvetia ήταν μακράν σε καλύτερο σημείο...
το Ηelvetia θα ηταν 10Ε/νυχτα φθηνοτερο αλλα τελικα εκεινο το ενα διαθεσιμο δωματιο το προλαβε αλλος. Γιατι ομως ειναι καλυτερη εκεινη η περιοχη?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.046
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
το Ηelvetia θα ηταν 10Ε/νυχτα φθηνοτερο αλλα τελικα εκεινο το ενα διαθεσιμο δωματιο το προλαβε αλλος. Γιατι ομως ειναι καλυτερη εκεινη η περιοχη?
Γιατί είναι πραγματική γειτονιά με πραγματική ζωή μέρα-νύχτα, 2 τσιγάρα δρόμος από Marais, Bastille, και με άψογο μετρό/RER στην πόρτα σου σχεδόν, με μπόλικες γραμμές.
Από εκεί στο 15ο που θα μείνεις, θες μετρό για οτιδήποτε (πλην πύργου και των πολύ κοντινών). Στη γειτονιά εκεί μόνο τα κοντινά αξιοθέατα και κάτι γειτονίστικα μαγαζιά θα βρείς).
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
το Ηelvetia θα ηταν 10Ε/νυχτα φθηνοτερο αλλα τελικα εκεινο το ενα διαθεσιμο δωματιο το προλαβε αλλος.
Αν ακόμα δεν έχεις κλείσει αλλού δωμάτιο και εξακολουθεί να σε ενδιαφέρει το παραπάνω ξενοδοχείο, ρίξε μια ματιά ξανά για διαθέσιμο δωμάτιο αύριο ή μεθαύριο. Δυο φορές μου έχει τύχει να υπάρχει στο booking.com μόνο ένα διαθέσιμο δωμάτιο και μέχρι να το αποφασίσω να το έχει προλάβει άλλος. Μετά όμως από 1-2 μέρες υπήρχε ξανά διαθέσιμο δωμάτιο στην ίδια τιμή.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.127
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom