Γαλλική Πολυνησία Πολυνησία με ιστιοφόρο

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Ωραιοτατο ταξιδι ...
παντα τετοια σου ευχομαι
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Bανουατου/Tαιλανδη
tripdreamer εμεινες ευχαριστημενος απο αυτο τον προορισμο?ειναι ετσι μαγευτικα οπως βλεπουμε στις φωτο η κανουμε τσαμπα ονειρα?
Αξιζουν τα χιλιαδες χιλιομετρα για να φτασουμε εκει?
Ευχαριστουμε για την ιστορια-εμπειρια σου.
Παντα καλα ταξιδια στον κοσμο!!:p
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ονειρεμένο Ταξίδι
papua
τελεια!!ναι γυρισα κι εγω χτες και το ανακοινωνω επισημα απο δω!!!εντυπωσιασμενη!!!δεν εχω λογια...χρειαζομαι φυσικα λιγο..να συνηδητοποιησω ποια ειμαι, που ειμαι,τι μερα και τι ωρα ειναι,τι κανω...,τι κανω ΕΔΩ???
Η περιγραφη σου tripdreamer ειναι καταπληκτικη και πληρης αισθανομαι οτι ηρθα δευτερη!!!με εχεις καλυψει πληρως ως τις περιγραφες αλλα μπορω κι εγω να σας μιλησω για τα συναισθηματα και τις εντυπωσεις!!!
δεν το χω τοσο το ποιητικο και λογοτεχνικο οσο πολλοι απο δω αλλα θα βαλω τα δυνατα μου κι εγω να σας ταξιδεψω και να σας μεταφερω λιγο απο τη μαγεια του παραδεισου της γης!!!!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.341
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Το παιρνουμε σαν υποσχεση efi :clap:
Στα ιδια μερη πηγατε με τον dreamer? Τελικα η Μουρεα ειναι αυτη που κερδιζει τις εντυπωσεις απ'οτι καταλαβα?
 
Μηνύματα
768
Likes
603
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λος Ρόκες
Efi καλώς όρισες. Περιμένω κι εγώ με αγωνία νέα.
Xenos, ναι έμεινα υπερευχαριστημένος από την όλη εμπειρία, είναι και αυτό το απωθημένο που γράφω παραπάνω βέβαια... Πάντως είναι τόσο διαφορετικά που αξίζει τον κόπο.
Go2, ναι, για μένα η Μοορέα ήταν το αποκορύφωμα, αλλά περί ορέξεως... αρτοκαρπόπιττα.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.415
Likes
7.753
Μετά από αυτό το ταξίδι, τι? Που να πας και να εντυπωσιαστείς?
Η κρουαζιέρα λοιπόν αξίζει? Χορταίνεις τα νησιά με αυτό τον τρόπο ταξιδιού?
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Το ιστιοφόρο Star Flyer, κατάλευκο, περήφανο ενθύμιο μιας άλλης εποχής, της εποχής των εξερευνητών και των περιηγητών. Τα ξύλινα ντεκ, τα μπρούτζινα φινιστρίνια και τα εκατοντάδες σκοινιά (σκότες, μαντάρια, ξάρτια για τους μυημένους) σε ταξιδεύουν ηδη από την πρώτη στιγμή που ανεβαίνεις στο σκάφος.
Δεν έχω λόγια...Μόνο ευχαριστώ, για την καταπληκτική σου περιγραφή! Κυριακή μεσημέρι, με ταξίδεψες...:xalara: Καφεδάκι και travelstories... Τι καλύτερο?:D

Αντε με το καλό και η efi, να με αποτελειώσει...:surf1:
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ονειρεμένο Ταξίδι
papua
Μετά από αυτό το ταξίδι, τι? Που να πας και να εντυπωσιαστείς?
Η κρουαζιέρα λοιπόν αξίζει? Χορταίνεις τα νησιά με αυτό τον τρόπο ταξιδιού?
η αληθεια ειναι αυτη!κι εγω τωρα ψαχνω για ονειρο!!!μαλλον θα ειναι ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ!!!
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Bανουατου/Tαιλανδη
η αληθεια ειναι αυτη!κι εγω τωρα ψαχνω για ονειρο!!!μαλλον θα ειναι ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ!!!
Μ`αυτα που διαβαζω καλα κανω εγω και σκεφτομαι για oneway εισητηριο.:cool:
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ονειρεμένο Ταξίδι
papua
Μ`αυτα που διαβαζω καλα κανω εγω και σκεφτομαι για oneway εισητηριο.:cool:
Μαλλον οχι!!!οχι και one way,και οχι επειδη δεν ειναι τελεια,αλλα υπαρχουν...αλλα!συζητησαμε με ευρωπαιους μονιμους πλεον κατοικους και μας μιλησαν για τη ζωη τους εκει.θα σας τα πω σιγα σιγα.
 
Μηνύματα
768
Likes
603
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λος Ρόκες
Και εγώ συμφωνώ, όχι one way. Ξαναπήγαινα άνετα αλλά υπάρχουν και τα Λος Ρόκες (χε,χε...). Άλλωστε τα όνειρα δεν τελειώνουν ποτέ.
varioathens, φυσικά και δεν χορταίνεις κάθε νησί με το κρουαζιερόπλοιο. Απλά, το συγκεκριμένο είναι προορισμός από μόνο του. Σκέφτομαι μάλιστα πολύ σοβαρά και την αντίστοιχη κρουαζιέρα στην Καραϊβική ή στον Ινδικό.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.341
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Μαλλον εχετε δικιο που αρνειστε το one way ticket. Ο παραδεισος εχει τα δικα του προβληματα και οσο κι αν φανταζουν ολα ειδυλλιακα στα ματια μας , δεν ειναι ακριβως ετσι.
Διαβαζω αυτες τις μερες την ιστορια του Maartin Troost , ενος αμερικανου που τα παρατησε ολα για να μεινει σε ενα απομονωμενο νησι στον ειρηνικο. Και παρολο που γελαω καθως εκεινος ανακαλυπτει τα στραβα του παραδεισου , ειναι ξεκαθαρo οτι περασε δυσκολα ο τυπος!:haha:
 

Attachments


Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.557
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom