Πολωνία Πολωνία - Βαρσοβία - Κρακοβία

dimitr

Member
Μηνύματα
81
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Καλησπερα...Μιας και οι τρομοκρατικες επιθεσεις αλλαξαν αρδην το ταξιδακι στο βελγιο την επομενη εβδομαδα λεω να μην παει χαμενη η διαθεση για ταξιδακι στο εξωτερικο, ετσι λεω για 2 νυχτες Βαρσοβια και 2 νυχτες Κρακοβια τι λετε..??Θα προλαβω να δω αρκετα πραγματα? και πως προτεινετε να οργανωσω το trip.?
αν γινεται κανε περισσοτερες τις μέρες σου, στην Κρακοβία τουλάχιστον 3 μέρες...
 

soymoydis

New Member
Μηνύματα
4
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΛΩΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΓΚΑΛΑΠΑΓΚΟΣ
καλησπερα παιδια...ετοιμαζω το επομενο ταξιδι μου για πολωνια και με αφορμη τα οσο διαβασα γραφτηκα στο site...ευελπιστω να μου δωσετε τα φωτα σας οποιος εχει ταξιδεψει προς τα εκει...θα εχω στη διαθεση μου γυρω στις 9 μερες...θα μεινω 3 μερεσ Βαρσοβια 3 Κρακοβια και 2 στο Wroclaw οπου καιαπο κει θα επιστρεψω 1ον θα ηθελα να επισκευτω το Świebodzin ωστε να δω ενα απο τα μεγαλυτερα αγαλματα του κοσμου και κατα ποσο ειναι προσβασημο να παει καποιος μεχρι εκει...2ον αν η μετακινηση απο την κρακοβια στο wroclaw ειναι προσβασημη η θα επρεπε να επιστρεψω στην βαρσοβια και 3ον αν εχετε καποια αλλη πολη να μου προτεινετε που να αξιζει κανεις να δει ενδοιαμεσα σε αυτους τουσ σταθμους...
 

greco

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
3.320
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Απο Κρακοβια για Βροτσλαβ υπαρχει λεωφορειο,3 ωρες περιπου.
 

soymoydis

New Member
Μηνύματα
4
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΛΩΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΓΚΑΛΑΠΑΓΚΟΣ
Απο Κρακοβια για Βροτσλαβ υπαρχει λεωφορειο,3 ωρες περιπου.
σ ευχαριστω φιλε...γνωριζεις τη συχνοτητα? η καποιο site ωστε να μπορουσα να κοιταξω....?
 

greco

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
3.320
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Ειχε γυρω στα 5 δρομολογια τη μερα.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Świebodzin άστο. Δε χάνεις και πολλά. Δυο φορές ήμουν εκεί, και αυτό λόγο ότι έγεινα ζαντά.
Μεταξύ Βρότσλαβ και Κραβοβίας (άλλα και Βαρσοβίας) θα βρεις τραίνα (www.intercity.pl), και λεωφορεία (www.polskibus.com, www.neobus.pl)
 

DivinePolina

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνια.
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Καλησπερα. Θα ηθελα να μαθω αν.αξιζει να επισκεφτει κατα τον Αυγουστο.καποιος Κρακοβια Βαρσοβια και.αν εχετε καποια.προταση για διαμονη καθως και αν ειναι ευκολα να μετακινηθεις.αν δεν.εχεις αυτοκινητο
Ευχαριστω

Πωλινα.
 

anna nikos

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Γεια σας...ειμαι νεα στη παρεα ... Θα ηθελα να ρωτησω πληροφοριες για ενα ταξιδι που ετοιμαζουμε με την οικογενεια κρακοβια...25-29/8/16 ...φτανουμε βαρσοβια και με αμαξι πηγενιυμε κρακοβια.. Θα εχουμε μαζι μας τα παιδια 2&6 χρονων..η ερωτηση ειναι η εξης εχει παει κανεις σας με παιδια εκει? Θελω να παμε στο αλατορυχειο αλλα δεν ξερω αν επιτρεπουν παιδια. Αλλες δραστηριωτητες ?? Δυστιχως κλεισαμε τρεις μερες για κρακοβια και μια βαρσοβια λετε ειναι λιγες?? Θα ηθελα παραπανω ... Αυτα λιγα απο μενα...
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
5.364
Θα εχουμε μαζι μας τα παιδια 2&6 χρονων..η ερωτηση ειναι η εξης εχει παει κανεις σας με παιδια εκει? Θελω να παμε στο αλατορυχειο αλλα δεν ξερω αν επιτρεπουν παιδια.
Δεν έχω πάει με παιδιά αλλά νομίζω ότι θα είναι κυυραστικό για το δίχρονο. Η ξενάγηση είχε διαρκέσει περίπου τρεις ώρες. Δεν ξέρω εαν επιτρέπουν τόσο μικρά παιδιά. Θυμάμαι όμως ότι στον χώρο αναμονής περίμεναν παιδιά από οκτώ-δέκα ετών. Δεν χάνεις όμως τίποτα να τους στείλεις email σχετικά με την απορία σου.
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.814
Θα εχουμε μαζι μας τα παιδια 2&6 χρονων..η ερωτηση ειναι η εξης εχει παει κανεις σας με παιδια εκει? Θελω να παμε στο αλατορυχειο αλλα δεν ξερω αν επιτρεπουν παιδια.
Καλησπέρα @anna nikos και καλωσήλθες στην παρέα του Travelstories.
Εφόσον θα έχετε τρεις μέρες στη διάθεση σας στην Κρακοβία οπωσδήποτε να επισκεφθείτε τα αλατωρυχεία της Wieliczka. Η εμπειρία είναι μοναδική!
Η είσοδος είναι ανοικτή για παιδιά όλων των ηλικιών και επιπλέον τα παιδιά έως 4 ετών έχουν δωρεάν είσοδο. Η όλη περιήγηση δεν είναι κουραστική, αλλά επειδή στην αρχή υπάρχει μία μεγάλη περιστρεφόμενη σκάλα για να κατεβείτε στα επίπεδα κάτω από τη γη, προτείνεται να αποφεύγεται η χρήση παιδικού καροτσιού (υπάρχει ειδικός χώρος φύλαξης στην είσοδο). Η άνοδος είναι εύκολη με το ειδικό ασανσέρ.
Στο site των αλατωρυχείων που σου επισυνάπτω θα δεις πολλές πληροφορίες αλλά και προγράμματα με δραστηριότητες για τα παιδιά.
Καλά να περάσετε.
http://www.wieliczka-saltmine.com/
 

anna nikos

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες θα τους στειλω μαιλ μηπως γλιτωσουμε τις σκαλες και κατεβουμε με ασανσερ με το καροτσι αν το επιτρεπουν φυσικα...παντως τωρα που το ψ;χνω σκεφτομαι οτι ειναι λιγες οι μερες υα ηθελα παραπανω !!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.632
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom