Πολωνία Πολωνία, μερικές χρήσιμες πληροφορίες

Αννίτα

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χαβάη
4 μέρες για Βαρσοβια είναι αρκετές. Εγω πήγα την πρωτοχρονιά, απίστευτο κρύο αλλα πανέμορφα. Φαντάσου πως την Μ.εβδομαδα θα επιστρέψουμε αλλα με προορισμό τώρα το Γκντανσκ για 3 μέρες και άλλη μια Βαρσοβια.
Οι τιμές των τρένων είναι αρκετά καλές, με περίπου 50-60ZLOTY ανα διαδρομή, ανάλογα το τρένο και την επιλεγμένη ωρα.
Οι τιμές στη Πολωνία είναι αρκετά χαμηλότερες από την Ελλαδα, φαντάσου εμείς για περίοδο εορτών δώσαμε 50e το βράδυ με πρωινό σε 4* ξενοδοχείο κεντρικότατο, ενώ για φαγητό δίναμε περίπου 35-40e το ζευγάρι με ορεκτικό, δυο πιάτα και μπουκάλι κρασί. Αναλογικά με αλλα ταξίδια νομίζω θα σου βγει πολύ οικονομικότερο και θα το χαρείς παρά πολύ
Ωραια σε ευχαριστω πολυ!!!ναι εχω κλεισει ηδη ξενοδοχειο μεσα στο κεντρο και των 2 πολεων σε φοβερες τιμες μολις 39Ε το δικλινο!!!Επισης ηθελα να ρωτησω κατι ακομα..λεμε να παμε και Αουσβιτς που ειναι κοντα στην Κρακοβια,ξερει κανεις ποση ωρα ειναι και πως παμε??Και απο που με συμφερει να κανω συναλλαγμα καλυτερα Ελλαδα ή Πολωνια?
 
Last edited by a moderator:

dimitr

Member
Μηνύματα
81
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
με αυτοκινητο (νοικιασμενο) περιπου 1 ωρα...
 

KATERINA 1

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γνωρίζε κανείς πού θα βρω φτηνό φαγητό στις πόλεις αυτές και γενικά πόσο είναι το κόστος ζωής; Τι ποσό πρέπει να υπολογίζουμε για το ταξίδι μας αυτό;
 

Estet

Member
Μηνύματα
234
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Λυών
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τόκιο
Ναι ετσι εχω κανει και εγω σε οσες χωρες εχω παει εξω που δεν ειχαν ευρο!! Τα ανταλλακτηρια ειναι ανοιχτα ολες τις ωρες?γιατι φτανω απογευμα κ το φοβαμαι!
Θα βρεις ανοιχτά ανταλλακτήρια το απόγευμα, μην ανησυχείς
 

Estet

Member
Μηνύματα
234
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Λυών
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τόκιο
Α ok, εγω θα παω την επομενη Παρασκευη γι'αυτο σε ρωτησα. Να τα περασεις τελεια!
 

Αννίτα

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χαβάη
Χαχααχα!!σοβαρά?? Πόσες μέρες θα πας ?? Δυστυχώς εγώ λίγες και πολύ περιορισμένες..σε καμία περίπτωση τις μέρες που λένε ότι πρέπει να μεινεις σε κάθε πόλη αλλά για μια αλλαγή είναι ότι πρέπει! ! :)
Α ok, εγω θα παω την επομενη Παρασκευη γι'αυτο σε ρωτησα. Να τα περασεις τελεια![/QUO
 

Estet

Member
Μηνύματα
234
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Λυών
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τόκιο
Χαχααχα!!σοβαρά?? Πόσες μέρες θα πας ?? Δυστυχώς εγώ λίγες και πολύ περιορισμένες..σε καμία περίπτωση τις μέρες που λένε ότι πρέπει να μεινεις σε κάθε πόλη αλλά για μια αλλαγή είναι ότι πρέπει! ! :)
3 μερες και θα μεινω μονο Βαρσοβια. Βλεπεις εγω θα παω πιο λιγες μερες απο σενα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.687
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom