Πορτογαλία Πορτογαλία για δώδεκα μέρες, ποιες πόλεις να επισκεφτούμε?

Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Βρήκα ένα ξενοδοχείο το Hotel da Bolsa, Rua Ferreira Borges 101. Πως σας φαίνεται η τοποθεσία; Κάτι ακόμα που μας προβληματίζει είναι το πάρκινγ, έχετε καμιά ιδέα;
Βάλε λινκ
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Βρήκα ένα ξενοδοχείο το Hotel da Bolsa, Rua Ferreira Borges 101. Πως σας φαίνεται η τοποθεσία; Κάτι ακόμα που μας προβληματίζει είναι το πάρκινγ, έχετε καμιά ιδέα;
Μια χαρά είναι η τοποθεσία του. Το πάρκινγκ γενικά στην Πορτογαλία δεν είναι πολύ δύσκολο. Αν δεν έχει δικό του το ξενοδοχείο και δεν σου υποδείξουν αυτοί κάποιο μέρος, μπορείς να βρεις και σε κοντινούς δρόμους, με παρκόμετρο ή κάρτα ή ηλεκτρονικό. Το κόστος είναι πολύ χαμηλότερο από την Ελλάδα. Και, συνήθως, μετά τις 8 το βράδυ είναι δωρεάν και μέχρι τις 8 το πρωί - αν θυμάμαι καλά.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Μια χαρά είναι η τοποθεσία του. Το πάρκινγκ γενικά στην Πορτογαλία δεν είναι πολύ δύσκολο. Αν δεν έχει δικό του το ξενοδοχείο και δεν σου υποδείξουν αυτοί κάποιο μέρος, μπορείς να βρεις και σε κοντινούς δρόμους, με παρκόμετρο ή κάρτα ή ηλεκτρονικό. Το κόστος είναι πολύ χαμηλότερο από την Ελλάδα. Και, συνήθως, μετά τις 8 το βράδυ είναι δωρεάν και μέχρι τις 8 το πρωί - αν θυμάμαι καλά.
Ψψψψ babaduma - Flash Gordon σημειώσατε 1
:p
Ναι όντως το κόστος των πάρκινγκ στη Πορτογαλία ειναι αισθητά μικρότερο απο πολλών άλλων ευρωπαϊκών χωρών.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Επίσης μπορεί να σου υποδείξουν αυτοί απο το χοτελ κάποιο πάρκινγκ και να σου κάνουν έκπτωση μετα . Ξέρω σίγουρα ότι στη περιοχή εχει δημόσιο πάρκινγκ
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.297
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Ψψψψ σήμερα μετά από πολύυυυυυυυ καιρό δεν έχω ΤΗΝ απίστευτη πίεση στη δουλειά! Εξ ού και η σχετική .... δραστηριότης! :bleh:
Ζηλεύω...μιας και είμαι σε ακριβώς αντίθετη φάση φέτος....Δεν παίρνω ανάσα στη δουλειά μιας και είμαι όλη μέρα με 16 μαθητές, 5 διαφορετικών τάξεων συν τη γραφειοκρατία ενός σχολείου...και δεν ξέρω για πόσο θα αντέξω. Άσχετο, αλλα ήθελα κάπου να πω τον πόνο μου και εγώ...
 

fisbur

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Ευχαριστώ πολύ για όλες τις απαντήσεις σας.Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει νοικιάσει αμάξι μέσω του παρακατω site http://www.rentalcars.com/ και αν ναι αν μείνατε ικανοποιημένοι. Πλησιάζουν οι μέρες που φεύγουμε:clap: και σκεφτόμαστε να νοικιάσουμε από εδώ αμάξι

Ευχαριστώ και πάλι:)
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ευχαριστώ πολύ για όλες τις απαντήσεις σας.Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει νοικιάσει αμάξι μέσω του παρακατω site http://www.rentalcars.com/ και αν ναι αν μείνατε ικανοποιημένοι. Πλησιάζουν οι μέρες που φεύγουμε:clap: και σκεφτόμαστε να νοικιάσουμε από εδώ αμάξι

Ευχαριστώ και πάλι:)
Ναι, νοικιάσαμε και ναι, μείναμε ικανοποιημένοι. Το σάιτ είναι θυγατρικό του booking. Η εταιρία που μας έδωσε το αυτοκίνητο ήταν η Sixt (αλλά μπορεί να σου τύχει κάποια άλλη την οποία επίσης πρακτορεύουν). Αν προχωρήσετε μ' αυτούς το πιθανότερο είναι να επικοινωνήσει υπάλληλός τους μαζί σας τηλεφωνικά - στα ελληνικά.
 

fisbur

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Η αλήθεια είναι ότι όταν ρώτησα, αναρωτιόμουν "πόσες πιθανότητες υπάρχουν να έχει κλέισει κάποιος από αυτό το site?" . Λες να είμαστε τυχεροί και αφού το νοικιάσουμε και να μην χαθούμε:confused:.
Ευχαριστώ babaduma :clap:
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Και γω απο κει νοίκιασα το μακρινό 2011
Με παρέπεμψαν στην Alamo οταν έφτασα στο αεροδρομιο. Κανένα παράπονο
 

fisbur

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Πολύ ωραία:). Άλλη μια πληροφορία: Να πάρουμε την επιπλέον ασφάλιση που δίνουν ή δεν είναι απαραίτητο?
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Πολύ ωραία:). Άλλη μια πληροφορία: Να πάρουμε την επιπλέον ασφάλιση που δίνουν ή δεν είναι απαραίτητο?
Δεν είναι απαραίτητο. Αλλά κάνε μια ασφάλιση για το excess από εδώ:
http://insurance4carhire.com/
Είναι φτηνή και ισχύει για έναν χρόνο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.760
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom