Πορτογαλία Πορτογαλία, ετοιμο το ταξιδι!ωρα για βοηθεια

11rizla

Member
Μηνύματα
27
Likes
1
ευχαριστω πολυ!

το εκλεισα μπαμ.παει και αυτο.
 
Last edited by a moderator:

11rizla

Member
Μηνύματα
27
Likes
1
οποιος εχει καμια ιδεα για κανενα μαγαζι οικονομικο ας πει!!!για βραδι και για φαει!!!εμεις εδω 5 ευρω δυο σουβλακια στην λισαβονα παιζει κατι τετοιο??prague ειχε καντινες για παραδειγμα!!!ακουω
 

11rizla

Member
Μηνύματα
27
Likes
1
Κανενα πρόβλημα!χρήσιμο για καποιον αλλον που θα ψάξει!για κανενα μαγαζι βραδι καο κανένα φαγητο???οικονομικά πάντα!!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Τόσο οικονομικά με 5 ευρω δε ξέρουμε φίλε . Στο Πορτο εχει φθηνό και τίμιο φαΐ στα Matosinhos στη Λισαβόνα στο chapito και στη πλατεια στο Largo do Carmo . Θα σου έλεγα να δοκιμασεις παγωτό στο Santini's με γεύση αυγό ( φανταστικό ) .
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.297
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Υπάρχουν και φτηνά και ακριβά εστιατόρια στην πόλη.Καλώς ή κακώς δε συνηθίζω να τρώω σε εστιατόρια συχνά στα ταξίδια. Θέλω μόνο μια φορά να δοκιμάζω την κουζίνα τους και κατά τα άλλα χορταίνω και με χυμούς και κανένα φαγητό του δρόμου και εγώ! Προτιμώ να χαλάω αλλού τα λεφτά μου!Στη Λισαβόνα όμως έφαγα σε αυτό (το θυμάμαι γιατί πήρα την κάρτα του!) Είχε φυσιολογικές τιμές: www.siteantonio.com
http://www.tripadvisor.com.gr/Resta...nto_Antonio_de_Alfama-Lisbon_Estremadura.html
Φαγητό δρόμου όπως στην Πράγα δεν πολυείδα..Μπακαλιάρο να δοκιμάσετε σε διάφορα μαγαζιά μην ξεχάσετε, όχι μόνο μια φορά!Και εμφιαλωμένο κρασί στα μαγαζιά να τιμήσετε, φτηνό και καλό είναι!
 
Last edited:

11rizla

Member
Μηνύματα
27
Likes
1
ευχαριστω παρα παρα πολυ!!ολους σας!οσο για τα σουβλακια παραδειγμα ειναι!!το ξερω οτι τετοια απολαυση δεν παιζει πουθενα!!χαχαχαχ
 

lefterismega

Member
Μηνύματα
237
Likes
323
Ταξίδι-Όνειρο
Καταράκτες Ιγκουασού
Ήμουν πολύ πρόσφατα στην Πορτογαλία ...
15 μέρες την αλώνισα με ένα Auris Diesel που νοίκιασα απο Λισαβόνα !
(για την ιστορία, το πλήρωσα 193 ευρώ για 14 μέρες απο την AVIS απο το αεροδρόμιο)
Το ταξίδι με αυτοκίνητο σε αυτή τη χώρα είναι πραγματικά απολαυστικό
Αν και Τα περισσότερα στα έχουν πει τα παιδιά εδώ ... ότι θελήσεις ... ευχαρίστως να βοηθήσω
 

11rizla

Member
Μηνύματα
27
Likes
1
Ευχαριστώ πολύ. Αυτο που θελω ειναι να μαθω πλεον για μαγαζια και μεροι σε λισαβονα και πορτο που αξιζει να παω!δεν θα νοικιασω αυτοκίνητο!εαν θες δες μια και τα δωματια που εχω κλεισει και συμβούλεψε με!σε ευχαριστω
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Εχε υπόψη σου ότι στα περισσότερα εστιατόρια έχεις και την επιλογή της μισής μερίδας φαγητού. Είναι πολύ συνηθισμένο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.839
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom