Πορτογαλία Πορτογαλία

Luilox

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα παιδιά!
Την επόμενη βδομάδα φεύγω για Πορτογαλία:clap: (5 μέρες Λισαβόνα και 2 μέρες Πόρτο). Αν κανείς έχει να προτείνει το οτιδήποτε (απο μέρος για να ακούσει κανείς φάντο μέχρι παραλία για να κολυμπήσεις) θα χαρώ πολύ να δω τι σας άρεσε απο τις δικές σας επισκέψεις!

Ευχαριστώ πολύ;)
 

Νατάσσα

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπερα σε όλους

Είμαι νεο μέλος και επειδή προγραμματιζω διακοπές για Πορτογαλία τον Αυγουστο (Πόρτο και Λισαβώνα) θα ήθελα τα φώτα όσων την έχουν ήδη επισκεφθεί.

Όσον αφορά τη διαμονή καταρχήν, έχω βρει στο Πόρτο αρκετά διαμερίσματα σε πολύ λογικές τιμές αλλά δεν ξέρω αν η περιοχή που βρίσκονται είναι βολική.

Θα εκτιμούσα κάθε πληροφορία αναφορικά με τη διαμονή γιατί αυτό είναι το κύριο άγχος μου καθώς την έχω πατήσει αρκετές φορές με τα ξενοδοχεία. Επίσης αναφορικά με τις πτήσεις, υπάρχει απευθείας πτήση Πόρτο - Αθήνα?
 

AERIKO

Member
Μηνύματα
423
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
χωρίς χάρτη...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία ,Γαλ. Πολυνησία
Καλησπερα σε όλους

Είμαι νεο μέλος και επειδή προγραμματιζω διακοπές για Πορτογαλία τον Αυγουστο (Πόρτο και Λισαβώνα) θα ήθελα τα φώτα όσων την έχουν ήδη επισκεφθεί.

Όσον αφορά τη διαμονή καταρχήν, έχω βρει στο Πόρτο αρκετά διαμερίσματα σε πολύ λογικές τιμές αλλά δεν ξέρω αν η περιοχή που βρίσκονται είναι βολική.

Θα εκτιμούσα κάθε πληροφορία αναφορικά με τη διαμονή γιατί αυτό είναι το κύριο άγχος μου καθώς την έχω πατήσει αρκετές φορές με τα ξενοδοχεία. Επίσης αναφορικά με τις πτήσεις, υπάρχει απευθείας πτήση Πόρτο - Αθήνα?
Kαλώς ήρθες Νατάσσα..!!!:p
Δές αυτό http://www.travelstories.gr/%E5%F5%F1%FE%F0%E7/29398-%F0%F1%EF%F4%DC%F3%E5%E9%F2-%E3%E9%E1-%F0%EF%F1%F4%EF%E3%E1%EB%DF%E1.html
 

AERIKO

Member
Μηνύματα
423
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
χωρίς χάρτη...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία ,Γαλ. Πολυνησία
αναφορικά με τις πτήσεις, υπάρχει απευθείας πτήση Πόρτο - Αθήνα?

Νομίζω πώς πετάει η Αegean μέσω Μιλάνου..:rolleyes:
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
469
Likes
1.540
Καλησπερα σε όλους

Είμαι νεο μέλος και επειδή προγραμματιζω διακοπές για Πορτογαλία τον Αυγουστο (Πόρτο και Λισαβώνα) θα ήθελα τα φώτα όσων την έχουν ήδη επισκεφθεί.

Όσον αφορά τη διαμονή καταρχήν, έχω βρει στο Πόρτο αρκετά διαμερίσματα σε πολύ λογικές τιμές αλλά δεν ξέρω αν η περιοχή που βρίσκονται είναι βολική.

Θα εκτιμούσα κάθε πληροφορία αναφορικά με τη διαμονή γιατί αυτό είναι το κύριο άγχος μου καθώς την έχω πατήσει αρκετές φορές με τα ξενοδοχεία. Επίσης αναφορικά με τις πτήσεις, υπάρχει απευθείας πτήση Πόρτο - Αθήνα?
Aπο Αθήνα πετάει μοναχα για Λισσαβωνα απευθείας η TAP..Ισως να ξεκιναει Ιούνιο κιόλας δε γνωρίζω..
 

AERIKO

Member
Μηνύματα
423
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
χωρίς χάρτη...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία ,Γαλ. Πολυνησία
Aπο Αθήνα πετάει μοναχα για Λισσαβωνα απευθείας η TAP..Ισως να ξεκιναει Ιούνιο κιόλας δε γνωρίζω..
'Ετσι ακριβώς είναι ...Balkans.com Business News : Απευθείας πτήσεις Ελλάδας - Πορτογαλίας από την TAP Portugal

Τα δρομολόγια θα ξεκινήσουν από τις 5 Ιουνίου με πέντε πτήσεις ανά εβδομάδα, τις οποίες θα εκτελούν αεροσκάφη τύπου Airbus A320, χωρητικότητας 156 θέσεων, με διαρρύθμιση δύο κατηγοριών, διακεκριμένης και οικονομικής.

Συγκεκριμένα, οι πτήσεις θα αναχωρούν από Αθήνα στις 06.00 και από Λισσαβώνα στις 20.50 κάθε Δευτέρα, Τρίτη, Παρασκευή, Σάββατο και Κυριακή.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.805
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Γιατί δεν μπαίνετε στο σάιτ της ΤΑΡ να δείτε τις σωστές ώρες και μέρες?

Απ' ευθείας από Πόρτο για Αθήνα δεν έχει η ΤΑΡ. Μόνο μέσω Λισαβόνας (η καλύτερη και φτηνότερη επιλογή). Εναλλακτικά, μπορείς να πας/έλθεις και με την Brussels Airways (κάποιοι κοινοί κωδικοί με Aegean) μέσω Βρυξελλών. Έχει καλύτερες ώρες αναχώρησης, είναι λίγο φτηνότερη, αλλά έχει παραμονές από ανεκτές (4 ώρες), ίσως επιθυμητές (8 ώρες => βόλτα στις Βρυξέλλες), έως και βάρβαρες (κακή διανυκτέρευση). Διαλέγεις και παίρνεις. Προσωπικά, ένα πενηντάρι λιγότερο και μια βόλτα στη Γκραν Πλας δε θα με χαλούσαν - αν μου ταίριαζαν όλα τ' άλλα.
 

aelistas

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
παιδια καλησπερα.θελω επειγόντως συμβουλές για περιοχεσ που είναι βολικα να μείνω σε λισσαβωνα και πορτο.καλες σχετικα περιοχες με πρόσβαση στα μέσα μεταφορας.ευχαριστω!!!:D
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.832
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom