Γενικά Ποτε να παω στη νοτιοανατολικη Ασια (καιρός)??

annoula

Member
Μηνύματα
253
Likes
524
Καλησπερα παιδια! Επανερχομαι για να ρωτησω ποια απο τις Βιετναμ, Ινδια, Ταιλανδη, Καμποτζη, Λαος ειναι χωρα χωρις ιδιαιτερες βροχες τον Αυγουστο ? Δεν με πειραζει αν βρεχει ενα τεταρτο μες τη μερα, με νοιαζει να μημ βρεχει σε σημειο να μου δυσκολευει το προγραμμα. Επισης δεν με ενοχλει η ζεστη.
 

Apostolosm

Member
Μηνύματα
154
Likes
653
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική!
Καλησπέρα σε όλους!
Θα ήθελα τα φώτα σας για το ποιες χώρες της ΝΑ Ασίας θα πρέπει να προσανατολίζομαι με βάση τον καιρό για το διάστημα Οκτωβρίου- Νοεμβρίου??
Καλοδεχούμενες όλες οι απαντήσεις!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Αν θελεις πες μου για τις βροχες Ιούλιο - Αύγουστο. Με ενδιαφέρει το κομμάτι από Μπανγκόνγκ και πάνω.
Δεν είχα συναντήσει κανένα πρόβλημα. Το κλίμα βέβαια έχει αλλάξει από τότε που πήγα αλλά δεν θα με απέτρεπε η βροχή στη ΝΑ Ασία γενικά μιλώντας.
 

annoula

Member
Μηνύματα
253
Likes
524
Δεν είχα συναντήσει κανένα πρόβλημα. Το κλίμα βέβαια έχει αλλάξει από τότε που πήγα αλλά δεν θα με απέτρεπε η βροχή στη ΝΑ Ασία γενικά μιλώντας.
Σ ευχαριστώ πολύ! Χώρες οπως η Ταυλάνδη ή το Βιετνάμ θέλουν μέρες και το καλοκαίρι είναι πιο εφικτο αυτό. Αλλά δεν θελω να παω και να βρεχει συνεχως. Απ την αλλη η ζεστη δεν μ ενοχλει καθολου.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.089
Likes
1.658
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Στο κεντρικό και βόρειο Βιετνάμ έχω πάει Αύγουστο πολλές φορές και δεν είχε καθόλου βροχές.
Αλλά όπως όλοι αναφέρουν ο καιρός είναι απρόβλεπτος...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.737
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom