Που αισθανεστε "σαν στο σπιτι σας";

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Μπορει να ειναι μια πολη ή μια χωρα γενικοτερα. Μπορει να ειναι ενα παρκο, ενα αεροδρομιο, ενα μνημειο, ενας δρομος.

Που αισθανομαστε ανετα να μεινουμε καιρο; Ποιος φιλοξενος λαος - πολιτισμος μας εκανε αμεσως να αισθανθουμε "Σαν στο σπιτι μας";
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Ινδία, Ινδία, Ινδία και πάλι Ινδία. Δεν είναι χώρα. Είναι το σπίτι μου! Και έχω και ένα εξοχικό στο Νεπάλ. Οι άνθρωποι απλά δεν παίζονται! Φιλόξενοι , αθώοι, υπέροχοι. Ινδία και πάλι. Ινδία. Ινδία. Ινδία. Ινδία. Ινδία. Α! και μην ξεχάσω την Ινδία!!!! Κουλτούρα, έθιμα, πεποιθήσεις, όλα μου ταιριάζουν, όλα μου αρέσουν. Και αν πρέπει να διαλέξω και πόλη , τότε αυτή θα ήταν η Τζαισαλμέρ!! Τέλος να προσθέσω την Ινδία.
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Δεν μας ειπες ομως "η Ινδια σ αρεσει;":bleh::bleh::bleh::bleh:
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Ωχ! Πάνω στην βιασύνη μου να απαντήσω, ξέχασα να πω Ινδία. Το λέω τώρα, Ινδία.:lol:
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Με απογοήτευσες...περίμενα να απαντούσες.....όπου έχει μπύρα!!! :haha::haha:
Εχεις δίκιο και εσύ. Αλλάζω. Σαουδική Αραβία:haha::haha::haha:. Η μπύρα να ρέει άφθονη και εγώ σε ένα απο τα πολλά κλάμπ της πόλης΄να φοράω στράπλες και να πίνω αλκοόλ......
Την Ινδία την ανέφερα???
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Ινδονησία και ειδικότερα το Μπαλί,
αυτος ο τόπος μου ταιριάζει και απο την πρώτη φορά τονιωσα σπίτι μου!
αγαπω τους ανθρώπους του και με κάνουν ευτυχισμένη! Μπαλί λοιπόν indonesia for ever and ever!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Ωραίο θέμα Lyda !:)

Σαν τη Ρενάτα κι εγώ... Μπαλί και ξανά Μπαλί, γιατί είδα τον παράδεισο στη γη...γιατί άφησα ένα κομμάτι της ψυχής μου εκεί...γιατί έψαχνα τρόπο να εγκατασταθώ εκεί...γιατί πάντα σκέφτομαι ότι είναι το καταφύγιό μου, αν παραζορίσουν τα πράγματα...γιατί χαμογελώ και ονειρεύομαι όταν το σκέφτομαι...:D
Αυτά μέχρι να πάω στην Ιαπωνία :clap:μάλλον τότε θα αποκτήσω δυο δεύτερες πατρίδες...το ψυχανεμίζομαι...:haha::haha::haha:
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
μπα τι βλέπω εδώ???κίνδυνος εξ ανατολών!!:bleh:
λοιπόν που αισθάνομαι σαν στο σπίτι μου???
Ισπανία,Ισπανία,Ισπανία και ενίοτε στην Ισπανία!
γιατί καλέ με λέτε αιρετική-διασπαστική-φραξιομανή???:roll::roll::roll:
από Ι δεν αρχίζει και το δικό μου σπίτι???
το σύνολο των γραμμάτων της δεν μας δίνει τον ιερό αριθμό 7??
το άθροισμα των γραμμάτων της(αριθμογραμμή) δεν δίνει τον συμβολικό αριθμό 69 που και αυτός με τη σειρά του ανάγεται στο 6 που είναι πολλαπλάσιο του επίσης ιερού 3???:haha::haha:
αμάν πια ,τι άλλες αποδείξεις θέλετε ??να σας διαβεβαιώσω πως η μπύρα ρέει άφθονη και δεν επιβάλλεται συγκεκριμένο ένδυμα για τη πόση της???:bleh::bleh:
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
μπα τι βλέπω εδώ???κίνδυνος εξ ανατολών!!:bleh:
λοιπόν που αισθάνομαι σαν στο σπίτι μου???
Ισπανία,Ισπανία,Ισπανία και ενίοτε στην Ισπανία!
γιατί καλέ με λέτε αιρετική-διασπαστική-φραξιομανή???:roll::roll::roll:
από Ι δεν αρχίζει και το δικό μου σπίτι???
το σύνολο των γραμμάτων της δεν μας δίνει τον ιερό αριθμό 7??
το άθροισμα των γραμμάτων της(αριθμογραμμή) δεν δίνει τον συμβολικό αριθμό 69 που και αυτός με τη σειρά του ανάγεται στο 6 που είναι πολλαπλάσιο του επίσης ιερού 3???:haha::haha:
αμάν πια ,τι άλλες αποδείξεις θέλετε ??να σας διαβεβαιώσω πως η μπύρα ρέει άφθονη και δεν επιβάλλεται συγκεκριμένο ένδυμα για τη πόση της???:bleh::bleh:
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom