Που βάζετε τις βρεγμένες πετσέτες;

panos97

Member
Μηνύματα
24
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Καλησπέρα σε όλο το forum! Θα ταξιδέψω το καλοκαίρι με Interrail σε διάφορες πόλεις της Ευρώπης και θα μένω για 2 νύχτες σε κάθε πόλη. Επειδή κάποια hostel δεν προσφέρουν δωρεάν πετσέτες αλλά τις νοικιάζεις ( όχι ότι είναι και πολύ ακριβές βέβαια αλλά) αναρωτιόμουν αν έπαιρνα δικές μου πετσέτες από το σπίτι μου και λόγω του ότι μπορεί να μην έχουν προλάβει να στεγνώσουν ή να μην μπορώ να τις βάλλω κάπου να στεγνώσουν, αν υπάρχουν ειδικές τσάντες-θήκες για αυτές τις περιπτώσεις. Εσείς που βάζετε τα βρεγμένα σας πράγματα όταν ταξιδεύετε;
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Καλησπέρα σε όλο το forum! Θα ταξιδέψω το καλοκαίρι με Interrail σε διάφορες πόλεις της Ευρώπης και θα μένω για 2 νύχτες σε κάθε πόλη. Επειδή κάποια hostel δεν προσφέρουν δωρεάν πετσέτες αλλά τις νοικιάζεις ( όχι ότι είναι και πολύ ακριβές βέβαια αλλά) αναρωτιόμουν αν έπαιρνα δικές μου πετσέτες από το σπίτι μου και λόγω του ότι μπορεί να μην έχουν προλάβει να στεγνώσουν ή να μην μπορώ να τις βάλλω κάπου να στεγνώσουν, αν υπάρχουν ειδικές τσάντες-θήκες για αυτές τις περιπτώσεις. Εσείς που βάζετε τα βρεγμένα σας πράγματα όταν ταξιδεύετε;
Σακούλα σούπερ μάρκετ και υπομονή. Ειδικά σε ταξίδι interrail φάση, δε θα σκεφτόμουν καν τις πετσέτες. Το πολύ πολύ να μην κάνω μπάνιο και καμία μέρα, δε χάθηκε ο κόσμος. :D
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Αν έχεις backpack με διαφορές θήκες, έχε μαζι σου διαφορετικές σακουλες για πετσετες,απλυτα, παντοφλες και καταχωρησε τα με τετοιο τροπο μεσα στο backpack, τα βρεγμενα σε θηκη μονα τους..

Και αν μπορεις να το ρυθμισεις,αναλογα με τις ωρες που φευγεις, κανε μπανιο καποιες ωρες νωριτερα.. Αν πχ θες να φυγεις το πρωι για το επομενο μερος, κανε μπανιο το βραδυ, θα προλαβουν να στεγνωσουν. Μην σε προβληματιζει τοσο..
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.140
Likes
5.325
αν υπάρχουν ειδικές τσάντες-θήκες για αυτές τις περιπτώσεις.
Υπάρχουν θήκες που η μια πλευρά είναι δικτυωτή για να επιτρέπουν την κυκλοφορία του αέρα.
Υπάρχουν επίσης πετσέτες από υφάσματα που στεγνώνουν γρήγορα.
Σε κάθε περίπτωση, αν η πετσέτα είναι βρεγμένη, μόλις φθάσεις κάπου, φροντίζεις να αερίζεται ακόμη και αν είναι μέσα στην θήκη η στην σακούλα. Μην την αφήνεις αποθηκευμένη μέσα στην κλειστή αποσκευή όπου δεν θα αερίζεται επαρκώς.
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
4.331
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
. Μην την αφήνεις αποθηκευμένη μέσα στην κλειστή αποσκευή όπου δεν θα αερίζεται επαρκώς
..... γιατι θα μουχλιασει. Για το προσωπο και τα χερια μπορεις επισης να χρησιμοποιεις χαρτι.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.311
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εγώ όταν πήγαινα σε χόστελ δεν πολυπλενόμουν. Μύριζα κιόλας, έφευγαν όλοι από το θάλαμο κι είχα όλο το χώρο για μένα. Στο δε interrail μου άφηναν όλο το βαγόνι. Σκέψου το, δεν είναι κακή λύση.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ρωσια
μου αρεσουν οι ριζοσπαστικες λυσεις,αν το εφαρμοσει ο φιλος θα ειχε ενδιαφερον μια ιστοριουλα..
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ρωσια
εαν και εφ οσον επιζησουν...
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισραήλ, Ειρηνικός
Λύση 1: Μωρομάντηλα αλά χαλασμένος θερμοσίφωνας στον ΕΣ
Λύση 2: Microfiber towel - στεγνώνουν σε μισή ώρα, δεν ξέρω αν μπορείς να τις βρεις σε καποιο κατάστημα εδώ αλλά μέσω διαδικτύου σίγουρα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom