Που θα θέλατε να ζείτε αν δεν ζούσατε εκεί που ζείτε...;

makisg

Member
Μηνύματα
4.714
Likes
14.782
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι

jorge

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Άλπεις το Γενάρη 2013
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νορβ. φιορδ-Βόρειο Σέλας
Πρώτη επιλογή οποιαδήποτε Σκανδιναβική χώρα (χωρίς να έχω πάει ακόμα ούτε για τουρισμό)
Δεύτερη επιλογή Ελβετία
Τρίτη Αυστρία
(ε ρε και κάτσει στα αλήθεια τίποτα...να δω αν θα το αποφασίσω να αφήσω την Ελλαδίτσα)
 

stratis

Member
Μηνύματα
93
Likes
31
Δεν θα ήθελα να ζω στο εξωτερικό μόνιμα όταν θα κάνω οικογένεια,μεγαλώσω αποκτήσω "σταθερή" ζωή.
Ίσως να ζήσω 3-4 χρόνια για διδακτορικές σπουδές.

Αντίθετα θα ήθελα να βρισκόμουν στα Χανιά ή Κέρκυρα ή κάπου που βρίσκεται τμήμα θετικών επιστημών τέλος-πάντων ώστε να μπορώ να εργαστώ σαν καθηγητής να έχει θάλασσα ήπια & χαλαρή ζωή να μπορώ να έχω το δικό μου σπίτι με κήπο και να MHN με εκμεταλλεύεται κανένα "σύστημα"..

Θέλω να γίνω κυρ Παντελής -> (watch?v=8G1bwt3czkg με την μόνη διαφορά ότι μέσα από την ερεύνα μου θα αφήσω κάτι.. :) και όχι τόσο θρήσκος :D είμαι 20 και μέσα από όλο αυτό που συμβαίνει στην χώρα έχω απογοητευτεί χωρίς να έχω καμία υποχρέωση,κανένα άγχος το να βρω άμεσα δουλειά εφόσον ακόμα σπουδάζω.

Φαντάζομαι συνεπώς πως θα είναι για κάποιον 35+ που ξαφνικά θα πρέπει να κάνει ραγδαίες αλλαγές στην ζωή του & κάποιον 27+ που είναι στην καλύτερη ηλικία της ζωής του απο πλευρά δημιουργικότητας,όρεξης ..και για να μην βρεθώ ποτέ σε αυτήν την κατάσταση επιλέγω αυτόν τον τρόπο ζωής.

θα πείτε και στο εξωτερικό δεν θα μπορείς να έχεις μια ήρεμη και ήπια ζωή ; που να έχει αυτά που περιγράφεις ;
Σίγουρα αλλά εδω είναι οι φίλοι μου,οικογένεια άνθρωποι που με φροντίζουν τόσα χρόνια και ίσως κάποτε θα χρειαστεί να τους δω...δεν θα ήθελα να βρισκόμουν μακριά.

ΥΓ1: ξέφυγα απο το θέμα ή είναι ιδέα μου ; σορρυ δεν θα ξαναγίνει :roll::
ΥΓ2: σαν νέος στο forum ομολογώ οτι με έχει εντυπωσιάσει ο χρήστης gorgos
ΥΓ3: αυτός ο σύντροφος @Traveller πόσο εριστικός :bleh::bleh::bleh::bleh:
ΥΓ4: αυτός ο Samion όποιο thread και να σηκώσεις απο κάτω βρίσκεται..
 

antzelis

Member
Μηνύματα
60
Likes
5
εγω αν δεν ζουσα εκει που ειμαι θα ηθελα να ειμαι η στιν βιτορια στην βραζιλια η μανδριτη ισπανιας
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.995
Likes
12.062
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Δεν θα ήθελα να ζω στο εξωτερικό μόνιμα όταν θα κάνω οικογένεια,μεγαλώσω αποκτήσω "σταθερή" ζωή.
Ίσως να ζήσω 3-4 χρόνια για διδακτορικές σπουδές.

Αντίθετα θα ήθελα να βρισκόμουν στα Χανιά ή Κέρκυρα ή κάπου που βρίσκεται τμήμα θετικών επιστημών τέλος-πάντων ώστε να μπορώ να εργαστώ σαν καθηγητής να έχει θάλασσα ήπια & χαλαρή ζωή να μπορώ να έχω το δικό μου σπίτι με κήπο και να MHN με εκμεταλλεύεται κανένα "σύστημα"..

Θέλω να γίνω κυρ Παντελής -> (watch?v=8G1bwt3czkg με την μόνη διαφορά ότι μέσα από την ερεύνα μου θα αφήσω κάτι.. :) και όχι τόσο θρήσκος :D είμαι 20 και μέσα από όλο αυτό που συμβαίνει στην χώρα έχω απογοητευτεί χωρίς να έχω καμία υποχρέωση,κανένα άγχος το να βρω άμεσα δουλειά εφόσον ακόμα σπουδάζω.


θα πείτε και στο εξωτερικό δεν θα μπορείς να έχεις μια ήρεμη και ήπια ζωή ; που να έχει αυτά που περιγράφεις ;
Σίγουρα αλλά εδω είναι οι φίλοι μου,οικογένεια άνθρωποι που με φροντίζουν τόσα χρόνια και ίσως κάποτε θα χρειαστεί να τους δω...δεν θα ήθελα να βρισκόμουν μακριά.
Χαρας στον Ελληνα που ελληνοξυπνα...

Καλα αυτοι που τα γραφουν ας πανε να ζησουν στην Πατμο και μετα τα ξαναλεμε...
 

10900km

Member
Μηνύματα
392
Likes
4.189
Δεκέμβριο-Ιανουάριο-Φεβρουάριο στη Μελβούρνη (με condominium στην περιοχή Docklands, κατά προτίμηση -λέει ο άφραγκος άνεργος), Μάρτιο μέχρι και Νοέμβριο στη γύρα.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.995
Likes
12.062
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Δεκέμβριο-Ιανουάριο-Φεβρουάριο στη Μελβούρνη (με condominium στην περιοχή Docklands, κατά προτίμηση -λέει ο άφραγκος άνεργος), Μάρτιο μέχρι και Νοέμβριο στη γύρα.


Σωστος, condom πρεπει να εχεις παντα μαζι σου...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.786
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom