Που θα πάτε τα Χριστούγεννα 2008

playergeo

Member
Μηνύματα
38
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Να μείνω όσο θέλω.
ειτε ξενωνας ειτε ξενοδοχειο οι τιμες ξεκινουσαν απο 80 ευρω μεχρι και 200 ευρω με πρωινο.μετα απο πολυ ψαξιμο να φανταστεις δεν ειχαν δωματια πολλα απο αυτα ,κλεισαμε σε αυτο με τα 80. γιαυτο λεω ειδωμεν...

Ναι έχεις δίκιο να είσαι επιφυλακτική στα 80 ευρώ για τα δεδομένα της Ελλάδας και ειδικά τα Χριστούγεννα. Εμένα κάτι γνωστοί μου έκλεισαν για πήλιο στα 170 ευρώ! την βραδιά. Σου εύχομαι να μην απογοητευτείς.
 

FOTINI

Member
Μηνύματα
68
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΤΕΝΕΡΙΦΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ,ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
Εγώ θα πάω Ρώμη και ίσως πεταχτούμε και Φλωρεντία 19 με 23 Δεκεμβρίου και μετα θα κατεβουμε ωδικώς Σικελία και θα γυρησουμε πριν τη πρωτοχρονία απο Μπάρι
 

jahlive1985

Member
Μηνύματα
80
Likes
247
Επόμενο Ταξίδι
Μαδαγασκάρη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
εγωω πάλι παιδιά φεύγω για ταυλανδη την τριτη οποτε τα χριστουγεννα θα τα περασω στην ''γλυκεια'' μας αθηνα.βεβαια παντα ειναι πιθανη και καμμια εξορμηση στον παρνασσο για snowboard.καλα να περασετε ολοι οπου και να πατε.
 

KONSTANTINA

Member
Μηνύματα
66
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κουφονήσια
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ
φετος τα χριστουγεννα θα παμε στην Ελατη. εχουμε ηδη κλεισει δωματια εδω και ενα μηνα , τσουχτερα μπορω να πω!!! ειδωμεν....
Θα περάσεις πολύ όμορφα Ευαγγελία και γω Χριστούγεννα επισκέφτηκα την Ελάτη και πέρασα υπέροχα. Δυσκολευτήκαμε να βρούμε δωμάτιο αλλά τελικά κλείσαμε με 100 ευρώ δωμάτιο σε ξενώνα και μείναμε ευχαριστημένοι γιατί ήταν προσεγμένο και καθαρό.
 

thch81

Member
Μηνύματα
92
Likes
70
Δυστυχώς θα ειμαι Αθήνα τις γιορτες, οπως καθε χρονο. Τουλαχιστον μετα τις γιορτες θα κανω 2 ταξιδια στο εξωτερικο. Τουλαχιστον ο χριστουγεννιατικος στολισμος της Αθηνας ειναι μια χαρα. Μπορω να πω πολυ καλυτερος απο αλλες ευρωπαικες πολεις. Η βορεια αγγλια περισυ με απογοητευσε. Τα κεντρα των πολεων ηταν στολισμενα απο αρχες νοεμβρη- οχι κατι το ιδιαιτερο- αλλα εξω απο αυτα το απολυτο μηδεν. Στη γειτονια μου κανενας δρομος και κανενα σπιτι δεν ειχαν εξωτερικο χριστουγεννιατικο στολισμο. Απογοητευση! Οσο για το Δουβλινο , που ημουν μια βδομαδα πριν τα χριστουγεννα, ο στολισμος της πολης ηταν αδιαφορος.
 
Μηνύματα
36
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Σκανδιναβία!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
δεν είχαμε σκοπό να πάμε κάπου μέχρι που μπήκα στο φόρουμ και έσκασα απο την ζήλια μου...!Σκέφτομαι μια πράγα ή αυστρία να πάω...:roll:
 

nefertiti

Member
Μηνύματα
25
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη 29/12
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ-ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
Φέτος τα Χριστούγεννα ήδη έχω κλείσει για riodeJaneiro, από 20/12 εως 29/12.
Να κάνω και κανένα μπανάκι στην Copacabana y ipanema.
Θα περάσεις σίγουρα υπέροχα. Σου το εγγυώμαι.

Μην παραλήψεις να πας εδώ www.travelstories.gr/%ED%DD%E1-%EC%DD%EB%E7/2941-%E3%ED%F9%F1%DF%E6%EF%ED%F4%E1%F2-%F4%EF%ED-%EA%FC%F3%EC%EF-2.html :clap:

Εγώ πιθανότατα θα πάω επιτέλους στην Αίγυπτο 10 ή 11 μέρες. Μάλλον με το Pyramis που ταξίδεψα πέρυσι Τυνησία και έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Εδώ και 2 χρόνια λέμε για Αίγυπτο και συνέχεια αλλού καταλήγουμε. Πιστεύω φέτος να κατορθώσω να πάω εκεί.
 
Last edited by a moderator:

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Θα περάσεις σίγουρα υπέροχα. Σου το εγγυώμαι.

.
εισαι έτοιμη για αίγυπτο!!! αν κρίνω και απο το ψευδόνυμό σου,....να δείς και τον υπέροχο ναό της νεφερτίτης της μοναδικής γυναίκας -φαραώ που σώζεται στο ακέραιο....
καλο ταξίδι!!:p
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
εισαι έτοιμη για αίγυπτο!!! αν κρίνω και απο το ψευδόνυμό σου,....να δείς και τον υπέροχο ναό της νεφερτίτης της μοναδικής γυναίκας -φαραώ που σώζεται στο ακέραιο....
καλο ταξίδι!!:p
Αν δεν κάνω λάθος, νομίζω οτι ο ναός αυτός ήταν της Χατσεπσουτ (ή κάπως έτσι) η οποιά εμφανίζεται με φαραωνικό γένι στις τοιχογραφίες, ενώ η Νεφερτίτη είναι πανέμορφη στο σωζώμενο μπούστο. (Αν και υπάρχει ένα θέμα με το μάτι της).
 

ptsingan

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Ταξίδι χωρίς προορισμό
Θα περάσεις πολύ όμορφα Ευαγγελία και γω Χριστούγεννα επισκέφτηκα την Ελάτη και πέρασα υπέροχα. Δυσκολευτήκαμε να βρούμε δωμάτιο αλλά τελικά κλείσαμε με 100 ευρώ δωμάτιο σε ξενώνα και μείναμε ευχαριστημένοι γιατί ήταν προσεγμένο και καθαρό.
Εσείς μάλλον μια χαρά συνεννοήστε αλλά... για ποια Ελάτη ακριβώς πρόκειται;
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Ελάτη νομού Τρικάλων, κοντά στο Περτούλι αν έχεις ίσως ακουστά..πολύ ωραία χωριά και τα δύο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.789
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom