Που θα πάτε τα Χριστούγεννα 2008

Vitonas

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Ναμίμπια
Εγώ βρίσκομαι ήδη από τις 17 Δεκεμβρίου και μέχρι τις 8 Ιανουαρίου στη Γερμανία. Μένουμε σε σπίτι σε φίλους κοντά στο Mannheim και θα κάνουμε κοντινές εκδομές στις γύρω περιοχές.

Θα προτιμούσαμε κάτι πιο μακρινό και ζεστό αλλά ένεκα οικονομικής κρίσης, αποφασίσαμε να μην ξοδεύσουμε πολλά φέτος και του χρόνου να κάνουμε ένα "καλό" ταξίδι.
 

Dancing Queen

Member
Μηνύματα
94
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
στα φθινοπωρινα φυλλα
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Τελικα θα παω κι εγω για 2 μερες στη Σοφια της Βουλγαριας στις 27 και 28 Δεκεμβριου. Δε μπαινω στο κοπο να σας ρωτησω πως είναι εκει, αφου είναι ενας προορισμος που ποτε δε με ενδιεφερε να επισκεφτω (αλλα τελικα ποτε μη λες ποτε). Θα ειμαστε όμως τοσο καλη παρεα που δε μπορουσα να αρνηθω. Θα παμε στη Σοφια οδικως (απεχει από τη πολη μου γυρω στις 2.30 - 3 ωρες), θα μεινουμε σε καλο ξενοδοχειο και θα τριγυρισουμε στη πολη. Ηθελα να σας ευχηθω μεσω του forum να περασετε ολοι σας καλα οπου και αν εχετε επιλεξει να πατε, και σε εμας που θα μεινουμε εδώ για Χριστουγεννα να περασουμε εξισου καλα. Αλλωστε παντα παιζει μεγαλο ρολο και η παρεα και όχι μονο ο προορισμος. Δε ξερω αν θα εχω τη δυνατοτητα λογω χρονου να μπω στο site τις γιορτες οποτε Καλα Χριστουγεννα και Καλη Πρωτοχρονια σε ολους.
 

siliont

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Αρχικά καλησπέρα σας και πολλές ευχές για εσάς και την οικογενειά σας.Νέος εδώ και θέλω τα φώτα σας...απο καλοκαιρινούς προορισμους ειμαι πλήρης ,το τελευταιο καιρο όμως κι επειδη στη κοπελα μου αρεσουν και οι χειμερινοι προορισμοι προσπαθω να κανονισω ένα ταξιδάκι..ειμαι ανάμεσα σε περτουλι και αγιο αθανάσιο καιμακτσλαν.το θεμα είναι ότι διαθέτω 4 μέρες με 3 διανυκτερεύσεις.επιπλέον θα ήθελα να πάω κάπου όπου θα δω έστω και λίγο χιονι,επίσης επειδή είμαι τελείως άσχετος εαν τελικα επιλέξω να πάω σε έναν προρισμό όπως αγιο αθανάσιο π.χ. θα χρειαστώ αλυσίδες? Να συμπληρώσω ότι έχω toyota corolla , η ερωτηση μου σε αυτο ειναι μόνο με τζιπακι μπορώ να προσεγγίσω τετιους προορισμους.
sorry αν σας κούρασα , καθέ βοήθεια σας ευπρόσδεκτη
Ευχαριστώ
Καλα Χριστουγεννα και Καλη Πρωτοχρονια σε ολους.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ευχαριστούμε για τις ευχές! Τώρα για το πού θα πας εξαρτάται και από το ποιά είναι η βάση σου: αν είσαι από Θεσσαλονίκη και οι δυό προορισμοί είναι ΟΚ για τρεις διανυκτερεύσεις, αν είσαι από Αθήνα καλύτερα Ελάτη, είναι πιο κοντά. Εννοείται οτι χωρίς αλυσίδες δεν πας πουθενά.Άσε που αν χιονίζει την αράζει η τροχαία και δεν επιτρέπει στους μη έχοντες αλυσίδες να προχωρήσουν. Δεν χρειάζεται τζιπ για αυτούς τους προορισμούς, ακόμη και αν χιονίζει, απλώς ένα αυτοκίνητι καλό, δηλ επαρκους κυβισμού, 1400cc τουλάχιστον, ωστε να τραβάει στις ανηφόρες. Προσοχή αν έχει πάγο! Οι αλυσίδες δε βοηθούν αποτελεσματικά σε αυτήν την περίπτωση. Συμβουλή: πολύ χαμηλές ταχύτητες.
 

LEMONIAS!!!

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Το ψαχνώ.....
Ταξίδι-Όνειρο
Το ψάχνω..... :)
Καλή σας χρονιά φίλοι, με υγεία....:lol:
Φεύγω με το αυτοκίνητο, για Σόφια - Φιλιππούπολη - Στενήμαχο και γενικότερα, πέντε μερούλές στη Βουλγαρία.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.133
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλή σας χρονιά φίλοι, με υγεία....:lol:
Φεύγω με το αυτοκίνητο, για Σόφια - Φιλιππούπολη - Στενήμαχο και γενικότερα, πέντε μερούλές στη Βουλγαρία.
Στενήμαχο.... Μάλλον το Ασένοβγκραντ πρέπει να εννοείς!

Ετοιμάσου για ΠΥΚΝΗ ΟΜΙΧΛΗ! Πέρισυ τέτοιες μέρες, στο δρόμο Asenovgrad - Plovdiv η ομίχλη ήταν τόσο πυκνή που δεν μπορούσαμε να καταλάβουμε αν είμαστε εντός η εκτός πόλης... Ένα βενζινάδικο μόνο μπορέσαμε να δούμε στα δεξιά μας, κι αυτό μόνο όταν ήμασταν πια μπροστά του. Απ' ότι λένε, κάθε χρόνο το χειμώνα το ίδιο συμβαίνει.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Έλα να γυρνάνε οι Βιεννέζοι λέμε, έχει γεμίσει η Βιέννη μέλη του travelstories και έχει αδειάσει το forum :haha:
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.913
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
οεο, που ειναι τα μέλη, οεο, που ειναι τα μέλη
σε μια πολη τριγυρνάνε που τη λέγανε Βιέννη
:bleh::haha:

και τωρα που τα χριστουγεννα 2008 ειναι παρελθόν
θα κλειδωθεί το θέμα το παρών;:roll:

η θα ανοιξουμε νεα ενοτητα ξανά
με τιτλο πως περασαμε τα Χριστουγεννα αυτά;:haha:
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.057
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Το θέμα συνεχίζεται για όσους φεύγουν για Πρωτοχρονιά, όπως η αφεντιά μου που 30-12 την κάνει για Λονδίνο:D:D:D. Καλή χρονιά σε όλους!!!
 

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
190
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Ax ποσο σας ζηλευω που θα πατε η πηγατε Χριστουγεννιατικες διακοπες και εγω δεν μπορω να παω!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.708
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom