Που θα περασετε φετος Χριστουγεννα και Πρωτοχρονια;

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Οι δικές μου φετινές γιορτές μπορούν κάλλιστα να πάρουν το τίτλο
''Η οδύσσεια ενός ξεριζωμένου''!
Επειδή όπως ξέρετε η βάση μου πλέον είναι το Βουκουρέστι θα αρχίσει η κάθοδος με ένα διήμερο στο Βέλικο Τάρνοβο που μας έχουν πρήξει όλοι ότι δε πρέπει να χάσουμε.Υπάρχει πιθανότητα και 3η διανυκτέρευση εντός Βουλγαρίας μάλλον στο Μπάνσκο.
Μετά 3 μέρες Καβάλα στα αγαπημένα κουμπαράκια.
Ξανά κάθοδος και μοίρασμα 6 ημερών μεταξύ Λάρισας και Καρδίτσας,ναι καλά καταλάβατε γονείς-πεθερικά.
Ξανά κάθοδος Αθήνα να δούμε αν στέκεται όρθιο το σπίτι μας αλλά και όσα φιλαράκια προλάβουμε σε ένα τριήμερο.
Μετά από όλα αυτά και φορτωμένοι με παιδιά,μπαγκάζια,τυριά,λάδια,κουλουράκια ,κουραμπιέδες κι ότι άλλο καλομαγειρέψουν οι μανούλες θα πάρουμε τον δρόμο της επιστροφής πάλι με διανυκτέρευση είτε Βουλγαρία είτε Ελλάδα κοντά στα σύνορά.
 
Last edited by a moderator:

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
@babaduma @makisg @karfitsa αν είναι να μαζευτούμε πολλοί να γίνει σωστά! Προτιμώ στο δεύτερο χωριό μου κοντά στο Καιμακτσαλάν που είναι όντως χειμερινό θέρετρο. βέβαια το σπίτι που υπάρχει δεν είναι δικό μου αλλά και τι έγινε:icon_mrgreen:
Εμεις δε θελουμε να σε φερουμε σε δυσκολη θεση. Να ερθουμε προπαραμονη ή παραμονη;:icon_cheesygrin:
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Εμεις δε θελουμε να σε φερουμε σε δυσκολη θεση. Να ερθουμε προπαραμονη ή παραμονη;:icon_cheesygrin:
Καλά εκεί θα κολλήσουμε? Πάμε για ένα 2ημερο γεμάτο να το απολαύσουμε:icon_mrgreen:
 

turms

Member
Μηνύματα
2.076
Likes
2.844
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
πιθανως καπου Αυστρια...χιονια δεν εχει αλλα δεν βαριεσαι...
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.433
Βόλος και Πήλιο γενικώς ....οικογενειακά ....
Το θέμα βέβαια δεν είναι που θα περάσουμε αλλά πως ..
Αυτό δηλαδή το @giannismits @babaduma @makisg @karfitsa με υγρό πυραυλοκίνησης, καψίδια, χοιρινά (μην ακούω γαλοπούλες και αηδίες) και ότι εν πάσει περιπτώσει απαγορεύει ο γιατρός (και καμιά σούπα η πατσά στο τέλος εε) συνοδευόμενο από τζάκι, χιόνια, κρύο, κουρνιαχτός ( όχι αυτό είναι από άλλο :D), είναι τι καλύτερο....

Μια καλή παρέα δηλαδή με καλό φαγητό και κρασί 4-5 φορές μέσα στις γιορτές είναι ότι πρέπει...
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;

alma

Member
Μηνύματα
3.731
Likes
15.120
Το θέμα βέβαια δεν είναι που θα περάσουμε αλλά πως ..

Μια καλή παρέα δηλαδή με καλό φαγητό και κρασί 4-5 φορές μέσα στις γιορτές είναι ότι πρέπει...
Συμφωνώ το σημαντικό είναι το πως (και με ποιους να συμπληρώσω)....
 

maska_29

Member
Μηνύματα
381
Likes
788
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω το Σέλας...
Οικογενειακά στο καινούργιο σπίτι!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.228
Μηνύματα
884.351
Μέλη
38.919
Νεότερο μέλος
ArgiroPappa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom