Μονακό Που τρωμε στο Μονακο????

duke21gr

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ζελ αμ Σι Αυστρια
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
στο λιμάνι πριν την πρώτη στροφή τις F1 έχει ένα μαγαζάκι σε ιταλικό στιλ. 4 άτομα, 3 μεγάλες πίτσες, 2 σαλάτες και 5-6 μπύρες πληρώσαμε 15 ? το άτομο.

Επίσης αξίζει μια βόλτα στα χωριά πάνω από το Μονακό όπως είναι το Μεντον, εξαιρετικό φαγητό με μεγάλες μερίδες και σε τιμές ελληνικής ταβέρνας.

Όσο για τα καφεδάκια και τα ποτά στο cafe de Paris δίπλα στο καζίνο, το καπουτσίνο είχε 6 ευρό και το ποτό 8.

ελπίζω να βοήθησα!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Όχι, είναι πολλοί παραπάνω αλλά φοβούνται να αποκαλυφθούν για να μην τους εκτελέσουν οι μπολσεβίκοι.
Μπα! Ως γνωστον η Ελλαδα ουδεποτε ειχε αστικη ταξη με την εννοια που εχει αστικη ταξη η Γαλλια η η Αγγλια. Οποτε πολυ λογικο νουμερο μου φαινεται το 2 στους 6889.
Οι περισσοτεροι εξ ημων ως γνωστον ειμαστε απογονοι αγροτων που πουλησαν το παλιαμπελο για να αγοραστει τραρι στην Κυψελη.
Ποιοι μπουρζουα λοιπον; Μικροαστοι του κερατα ειμαστε!

Αντε να το επενδυσω και μουσικα:
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Πάντως το μονακό μου φάνηκε φθηνότερο από πολλά μέρη της Αθήνας. Στα περισσότερα από τα εστιατόρια που κάθησα, οι τιμές ήταν λογικές. Σε αρκετά πάντως απαιτείται κράτηση.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Χμμμ.... νατος ο τσιφλικας εκ Σερρων! Δεν εξηγειται αλλιως το ταξιδι του στο τρισκαταρατο πριγκηπατο των Μονεγασκων.:haha:
Christian λαβε τα μετρα σου! :D
 

PPhanny

Member
Μηνύματα
67
Likes
36
Είναι γεγονός ότι οι τιμές σε όλα είναι αισθητά παραπάνω από τα γειτονικά χωριά. Ομως αν κάνετε μιά βόλτα και προσέξετε τα μαγαζιά και τις τιμές σίγουρα θα βρείτε αυτό που σας ταιριάζει, μη πτοείστε με την πρωτη ματιά.Εγώ, δεν μπορώ να θυμηθώ που φάγαμε, θυμάμαι ότι εκεί υπήρχε πολλή νεολαία κι οι τιμές λογικές
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.329
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom