Πού αλήθεια θα θέλατε να βρίσκεστε τώρα;

afroditi

Member
Μηνύματα
145
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
μμμ, θα ήθελα να ήμουν στο χωριό της μαμάς μου, έξω από το καρπενήσι..
χειμώνας.. ψιλόβροχο,
ο αέρας να μυρίζει βρεγμένο χώμα, ρετσίνι και καμμένο ξύλο (από το τζάκι)
γαλήνια ηρεμία που να διακόπτεται από τον θόρυβο του ποταμιού με τα πλατάνια..

κι εμείς μέσα στο σπίτι
δίπλα στο τζάκι, ζεστή φιλική/ οικογενειακή ατμόσφαιρα..
μυρωδιές φαγητών να πλανιούνται στο χώρο..
με υπέροχη θέα της φύσης από το παράθυρο!

δεν έχω καλύτερο από αυτό:D
 

athina73

Member
Μηνύματα
92
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο ακόμη
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
Αυτό ακριβώς θα επισκεφτώ, Αθηνά, σε λίγες μέρες...
Ευχόμαι να περασεις φανταστικά!το μέρος ειναι καταπληκτικό αν και δεν ξερω τι κίνηση εχει αυτή την εποχή!πήγα περσι αρχες Νοέμβρη και πραγματικα μου άρεσε παρα πολύ!!!
 

taxideftis

Member
Μηνύματα
16
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
πού θα μας πάει η βάρκα..
Ταξίδι-Όνειρο
όλη την αφρική
οπουδήποτε τροπικά, μια υπέροχη θάλασσα, ένα χαλαρό βιβλίο, ένα μαγευτικό τοπίο και όλες οι περιττές σκέψεις να χαθούν στον ορίζοντα .......
 

ioanna.gkan

Member
Μηνύματα
459
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη αλλά που,,,
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγωνια
Επειδη διαβαζω το τελευταιο βιβλιο του Νταν Μπραουν, αν και δεν εχω παει, θα θελα να ημουν στην Ουασινγκτον, στο Καπιτωλειο μπροστα, βραδακι να ψαχνω για Μασονικα στοιχεια.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.502
Likes
8.023
Σε κάποια ευρωπαϊκή πρωτεύουσα, στολισμένη χριστουγεννιάτικα και αν είναι δυνατόν χιονισμένη!
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Προϋπόθεση για τα όνειρα, να ήταν Χριστούγεννα..:xmas_wink: κι έχω δυο επιλογές

Στο Keszthely, μια κουκλίστικη μικρή πόλη στην Ουγγαρία, δίπλα στην παγωμένη λίμνη Balaton, με -10 C, χιόνι και υπέροχο καυτό γκούλας...
ή
Στη Ραψάνη, αποκλεισμένη με ένα μέτρο χιόνι, στο καφενείο του χωριού, με τσιπουράκι και μεζεδάκια να ψήνονται πάνω στη σόμπα, 8μελή απίστευτη παρέα και την απόλυτη ξενοιασιά...
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Αχ τι όμορφο μου ήρθε στο μυαλό τώρα...Θα ήθελα να ήμουν σ' ένα καραβάκι που κάνει κρουαζιέρα στα νησάκια που αποτελούν τη Στοκχόλμη, να θαυμάζω τα φωτισμένα κτίρια και τους χριστουγεννιάτικα στολισμένους δρόμους, έξω να έχει αρκετό κρύο και μετά ποτάκι σε κάποιο από τα γουστόζικα μπαράκια της παλιάς πόλης, κοντά στην πλατεία Στόρστοργκετ...Τι μαγευτική που είναι η Στοκχόλμη...τι εικόνες μου ήρθανε στο μυαλό...
 

Fouli

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Mαρόκο
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Η μνήμη είναι η σπουδαιότερη λειτουργία του μυαλού μας. Λειτουργεί συχνά ερήμην μας. Το ίδιο και η φαντασία μας.
Με αυτή την αρχή σας καλώ να γράψετε σε ποιο μέρος απ' όλα αυτά που έχετε επισκεφτεί θα θέλατε να βρίσκεστε τώρα, σε Ελλάδα κι εξωτερικό. Δεν έχει σημασία αν είναι ιδιαίτερου κάλλους (μπορεί λ.χ. να 'ναι κι ένα μικρό καφενείο σε κάποιο από τα Ζαγοροχώρια), αρκεί η ανάμνησή του να σας κάνει να το αναπολείτε.:roll:
Θα ήθελα να κάνω χαμάμ στην Κωσταντινούπολη και φεύγοντας να φάω κάτι στο δρόμο!!! Κάτι απ΄αυτά που ψήνονται και σου σπάνε τη μύτη!!!!!
 

MarilenaAth

Member
Μηνύματα
121
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ...
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ...
Στην Disneyland στο Παρίσι ακούγοντας χριστουγεννιάτικα τραγούδια και να κοιτάζω τα χαμογελαστά απο ευτυχία πρόσωπα των μικρών και των μεγάλων...
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Οπουδήποτε στο Παρίσι

Ponte Vecchio ένα βράδυ του Ιουλίου με ένα συγκρότημα Ιταλών να παίζουν τραγούδια από την Κάτω Ιταλία και να έχουν ξεσηκώσει τον κόσμο που έχει μαζευτεί…

Στο Ασσουάν το σούρουπο, χαζεύοντας το Νείλο απ’το ξενοδοχείο Old Cataract (απίστευτη γαλήνη και υπέροχα χρώματα)
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.919
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom