Πού είναι στον κόσμο;

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Τι???????? :shock::shock:Θες και την ακριβή τοποθεσία τώρα? Επειδή πήγες και χλαπάκιασες δηλαδή μια φορά και σου έμεινε αξέχαστο βρε κοιλιόδουλε θα την πληρώσουμε εμείς? Παναγιά μου!!! Περίμενε να ανοίξω τους χάρτες μου ..... (ρε τι πάθαμε βραδυάτικα):shock::shock:
Καλά, εσύ δεν ψάχνεις για καλά tips? Ε, αν δεν το "ιδρώσεις" λιγάκι, δε θα το θυμάσαι κιόλας (και πού να δεις πόσο ιδρωμένοι ήμασταν όταν φτάσαμε εκεί! Άσε, αξέχαστη ιστορία...

Α, πάρε και την Bahari μαζί σου όταν πάτε εκεί. Είναι σίγουρο ότι θα ενθουσιαστεί και εκείνη...
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.303
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Ετσι που το πας, σε λίγο θα μας ζητήσεις και το εστιατόριο που φάγατε , (μην σου πω και το μενού):bleh::haha: Βατερλώ?
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ετσι που το πας, σε λίγο θα μας ζητήσεις και το εστιατόριο που φάγατε , (μην σου πω και το μενού):bleh::haha: Βατερλώ?
Μην το γελάς καθόλου. Θα ψάξω να βρώ φωτογραφία του εστιατορίου και θα την ανεβάσω. Όσο για το μενου, απλά ήταν gourmet και το σέρβις εκπληκτικό. Φαντάσου ότι, όταν ρωτήσαμε τον σερβιτόρο τι ήταν το πουλερικό που τρώγαμε, επειδή δεν μπορούσε να μας το εξηγήσει, έφερε λεξικό ο αθεόφοβος με τη φωτογραφία του! Ντόπια φραγκόκοτα με σάλτσα βατόμουρο - θεϊκό. Πρόσθεσε και ότι το πρωί της ίδιας μέρας είχαμε ξεκινήσει οδικώς από Λονδίνο και θα καταλάβεις πώς ήμασταν όταν φτάσαμε εκεί βραδάκι. Α, ρε, πόσες ιστορίες έχουμε να διηγηθούμε όταν βγούμε στη σύνταξη!

Τέλος πάντων, παρεκτραπήκαμε. Το Βατερλώ δεν είναι αλλά είναι στην περιοχή. Αν δεν θέλετε να το ψάξετε άλλο, να σας το πω και βάζεις εσύ.
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.303
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Μην μας υποτιμάς, θα το βρούμε! Και αν χρειαστεί και το εστιατόριο. Μην μας προκαλείς, έτσι Bahari? (Oi φραγκόκοτες τρώγονται?:shock: δεν το γνώριζα, το είχα για βρισιά απλώς, τελικά όσο ζεις μαθαίνεις)
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Κορίτσια, επειδή πρέπει να αποχωρήσω, θεωρώ ότι η dim kyr το βρήκε. Στην πραγματικότητα είναι η κωμόπολη Han-sur-Lesse που φημίζεται για τα σπήλαιά της (που προτάθηκαν και για ένα από τα μοντέρνα 7 θαύματα του κόσμου) που κάθε χρόνο τα επισκέπτονται πάνω από 500.000 κόσμος. Αν δεν κάνω λάθος, νομίζω ότι γίνεται και κάποιο ποδηλατικό ετάπ εκεί. Κάποιες πληροφορίες - αν ενδιαφέρεστε - μπορείτε να δείτε εδώ:

Caves of Han-sur-Lesse - Wikipedia, the free encyclopedia

Αυτός είναι ο ξενώνας που μείναμε:

Gite d'Etape in Han Sur Lesse, Belgium | Youth Hostel

και εδώ φάγαμε:

Restaurants Han-sur-Lesse - Restaurant Le Central, Cuisine traditional and french

Bonne nuit!
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Γεια σας, ζήλεψα τις χάρες σας και είπα να σας ακολουθήσω. Μις Μαρπλ εδώ, είμαι έτοιμη για παιχνίδι!
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.303
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
βρε βρε την Νέρα!! Βρε Νέρα, πώς γέρασες έτσι? Το παιχνίδι πάντως αναμένεται συναρπαστικό με μαζεμένους τόσους ντεντέκτιβς:haha::haha::haha:
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ρε συ dim, είσαι καλά? Πού εξαφανίστηκες? Μουντιάλ ... κυαλάρεις? Με φωτογραφία τι θα γίνει? Άντε, βάλε κανέναν ποδοσφαιριστή να βρούμε τη χώρα καταγωγής του!!! :haha:
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Φτου, φτου, μη σας ματιάξω :bleh: Τόσους ντετέκτιβ στη σειρά δεν είχα ξαναδεί στη ζωή μου :haha: Τώρα πια κανένα έγκλημα (κάστρο/εκκλησία/μοναστήρι/βουνό/νησί/μουσείο/μνημείο) δε θα μείνει ανεξιχνίαστο για πολύ καιρό :bleh::haha:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ναμαι και εγω! Τι εχουμε λοιπον να διερευνησουμε;
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.224
Likes
5.772
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
(*off topic)

Έρση μου σου πάει γάντι ο στίχος του Άσιμου:

"το καλοκαίρι με παλτό και το χειμώνα μου γυρίζεις τσιτσίδι..." :bleh:
Αφιερωμένο.

Μπορείτε να συνεχίσετε τις έρευνες τώρα...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.299
Μηνύματα
887.340
Μέλη
38.972
Νεότερο μέλος
matgal

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom