Γενικά Πού στις Κυκλάδες?

t.v.

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Καλημέρα. Με φίλους θέλουμε να πάμε (από 25/8 και μετά) κάπου στις Κυκλάδες (εξαιρούνται Πάρος, Νάξος, Μήλος όπου έχουμε πάει). Το πρόβλημά μας είναι δεν οδηγούμε οπότε θέλουμε ένα νησί που να έχει συμπαθητική προς καλή συγκοινωνία και να μην είναι πολύ ακριβό. Για παράδειγμα, μου έχουν πει ότι η Φολέγανδρος έχει καλή συγκοινωνία αλλά είναι πολύ ακριβή. Επίσης, δεν ενδιαφερόμαστε για νήσι τύπου Δοννούσα όπου πας κυρίως για να κάνεις ελεύθερο.
Όποιος έχει κάτι να προτείνει..
Ευχαριστώ
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Δώσε στίγμα στο τι ψάχνεις όσον αφορά τη διασκέδαση.Για να λες οτι δεν οδηγείτε λογικά θα είσαι μικρής ηλικίας.
Έτσι όπως τα περιγράφεις (φίλοι,φθηνά,καλή συγκοινωνία), θα σου πρότεινα ξεκάθαρα την Ίο!!
Πολλές και φθηνές επιλογές σε διαμονή - διασκέδαση, καλό φαγητό, άψογες παραλίες, και πολύ καλές συγκοινωνίες (τα κτελ πηγαινοέρχονται συνέχεια).
Τώρα αν θέλεις παραπάνω ποιότητα κοιτάς για Σαντορίνη, η οποία υπο συνθήκες μπορείς να τη βγάλεις φθηνά.
 

t.v.

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
μπα, μη το λες..το ότι δεν οδηγούμε δεν σημαίνει τίποτα..ο ένας οδηγεί αλλά έχει τρακάρει πρόσφατα κ δεν γουστάρει, εγώ έχω δίπλωμα αλλά έχω οδηγήσει 3 φορές στη ζωή μου κτλ.. κ είμαστε στα 31..Ίο για κανένα λόγο..απ' αυτά που έχω ακούσει δεν θέλω..καλύτερα να πάω Ποσείδι στη Χαλκιδική, θα τη βγάλω κ πιο φθηνά :p Όσον αφορά την διασκέδαση δεν έχουμε πρόβλημα, δεν ψάχνουμε για κλάμπινγκ δηλαδή..
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.494
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Ε πηγαίντε Αμοργό βέβαια για ψητές ρακές, αραλίκι, πέτρα, θάλασσα και άραγμα στο κάμπινγκ στην Αιγιάλη! Και για μετακίνηση οτοστόπ!
Εγώ όταν είχα πάει μάζεψα 3 φορές περαστικούς (2 φορές γυναικοπαρέες βέβαια :p)
Να δεις τι φρίκη έφαγε ένα ζευγαράκι γάλλων που ξαφνικά τους πέταξα το γαλλικό! χαχαχαχα
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Κι εγω 31 είμαι, πήγα Ιο πέρυσι για 4 μέρες και πέρασα μια χαρά. Πολύ αδικημένο νησί σε σχέση με αυτά που ακούγονται.
Σε ένα τόπικ της Ιου είχα γράψει αναλυτικά. Είναι ενα κομμάτι ''ποσείδι'', αλλά οχι ολο το νησί...
Κοίτα για Σαντορίνη που μπορείς να τη βρεις πολυ φθηνά σε πακέτο!
 

dimitra_tg

Member
Μηνύματα
128
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Αμοργό!!!! Κ οι συγκοινωνίες θα σας βολέψουν για να δείτε τα περισσοτερα...Απίστευτο νησί,ιδανικό για τέτοιο στυλ κ ηλικία!
 

VirgKou

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Γεια σας, προσπαθώ να κανονίσω διακοπές σε κάποιο νησί των Κυκλάδων. Επειδή θα πάμε χωρίς αυτοκίνητο, θα ήθελα να μείνουμε σε ένα μέρος κεντρικό, με εστιατόρια, καφέ και μπαράκια (ήσυχα!) και να μπορούμε να πάμε με λεωφορείο ή και ταξί σε παραλίες στοιχειωδώς οργανωμένες, να έχουν δηλαδή καμία ομπρέλα και να μπορούμε να παραγγείλουμε κανένα καφέ. Οποιαδήποτε ιδέα θα με βοηθούσε, μιας και δεν τα πολυξέρω τα νησιά και θέλω να βρω κάτι καλό.
Ευχαριστώ πολύ και καλό καλοκαίρι σε όλους μας!
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Αρκετα νησια ανταποκρινονται σ αυτα που ζητας,πχ η Τηνος που πηγα περσι.Στα συν και οι αρκετα χαμηλες τιμες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.212
Μηνύματα
883.809
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom