Γενικά Πράγα ή Αλσατία?

helmo

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα - Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Γεια σε όλους! Ετοιμάζουμε ταξίδι 13-18 Ιανουαρίου (στη καρδιά του χειμώνα!)! Θα νοικιάσουμε αμάξι από Ιταλία (λόγω του ότι μόνο εκεί βρήκαμε να νοικιάσουμε με χρεωστική) και θέλουμε τα φώτα σας ταξιδιώτες!! Να επιλέξουμε διαδρομή Αυστρία Πράγα ή Αλσατία Λουξεμβούργο? Τι είναι καλύτερο για τη συγκεκριμένη εποχή? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.743
Likes
15.239
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
νομίζω ότι διαδρομή Αυστρία-Πράγα, ενδείκνυται για την εποχή του ταξιδιού σας.
 

MATH

Member
Μηνύματα
35
Likes
125
Ταξίδι-Όνειρο
Μπόρα Μπόρα
Γεια σε όλους! Ετοιμάζουμε ταξίδι 13-18 Ιανουαρίου (στη καρδιά του χειμώνα!)! Θα νοικιάσουμε αμάξι από Ιταλία (λόγω του ότι μόνο εκεί βρήκαμε να νοικιάσουμε με χρεωστική) και θέλουμε τα φώτα σας ταξιδιώτες!! Να επιλέξουμε διαδρομή Αυστρία Πράγα ή Αλσατία Λουξεμβούργο? Τι είναι καλύτερο για τη συγκεκριμένη εποχή? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Καλησπέρα! Αλσατία Λουξεμβούργο δεν έχω πάει δεν γνωρίζω.

Τη διαδρομή απο Ιταλία προς Αυστρία και μετά Πράγα επειδή την έχω κάνει ανάποδα δηλαδή απο Αυστρία προς Ιταλία και ξεχωριστό road trip Αθήνα - Πράγα μπορώ να σου πω οτι οι δρόμοι είναι πάρα πάρα πολύ καλοί. Ειδικά το κομμάτι Ιταλία - Αυστρία έχει όλο τούνελ. Φυσικά και θα έχεις πάντα μαζί σου αλυσίδες.

Σαν ομορφιά ειδικά επειδή είναι μέρες μετά τις γιορτές θεωρώ οτι θα είναι πολύ όμορφα και στην Πράγα. Η Πράγα απο μόνης της (χωρίς γιορτές δηλαδή και πανηγύρια !) είναι πάρα πολύ όμορφη πόλη και αρκετά πραγματάκια να δείτε.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.230
Μηνύματα
884.357
Μέλη
38.919
Νεότερο μέλος
ArgiroPappa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom