Τσεχική Δημοκρατία Πράγα λίγο πριν τα Χριστούγεννα

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
... Για τη malev έχεις ακούσει ότι μπορεί να κλείσει; Αν η διαφορά στη τιμή είναι μικρή εγώ προσωπικά θα προτιμούσα μία απ'τις άλλες εταιρίες λόγω των προβλημάτων που ανέφερα παραπάνω. Από άποψη ανταπόκρισης πάντως που με ρώτησες είναι εύκολο και βολεύει. Αν τελικά πας με malev γράψε μας για την εμπειρία. Για να καταλάβεις θέλω το καλοκαίρι να πάω Νέα Υόρκη και η malev έχει τα φθηνότερα εισητήρια. Ίσως να είναι χαζό αλλά φοβάμαι να την εμπιστευτώ αν και ξέρω πως τα αεροσκάφη δε θα έχουν καμία σχέση με αυτά για κοντινές αποστάσεις.
Kαι πριν ο αλέκτωρας κανει τρεις φορές κικιρίκου .... (3-2-2012)


ΚΑΘΗΛΩΜΕΝΑ ΤΑ ΑΕΡΟΣΚΑΦΗ ΤΗΣ MALEV

Στο έδαφος παραμένουν από τις 5 σήμερα το πρωί όλα τα αεροσκάφη της ουγγρικής αεροπορικής εταιρείας Malev, έπειτα από ανακοίνωσή της πως διακόπτει τη λειτουργία της λόγω μεγάλων...
προβλημάτων ρευστότητας, όπως μεταδίδει το πρακτορείο Reuters.

Η αεροπορική εταιρεία είχε τεθεί σε καθεστώς προστασίας από τους πιστωτές της.

Εδώ και λίγες ώρες οι πτήσεις της δεν εκτελούνται και το μέλλον του αερομεταφορέα είναι άγνωστο.
:(
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Kαι πριν ο αλέκτωρας κανει τρεις φορές κικιρίκου .... (3-2-2012)


ΚΑΘΗΛΩΜΕΝΑ ΤΑ ΑΕΡΟΣΚΑΦΗ ΤΗΣ MALEV

Στο έδαφος παραμένουν από τις 5 σήμερα το πρωί όλα τα αεροσκάφη της ουγγρικής αεροπορικής εταιρείας Malev, έπειτα από ανακοίνωσή της πως διακόπτει τη λειτουργία της λόγω μεγάλων...
προβλημάτων ρευστότητας, όπως μεταδίδει το πρακτορείο Reuters.

Η αεροπορική εταιρεία είχε τεθεί σε καθεστώς προστασίας από τους πιστωτές της.

Εδώ και λίγες ώρες οι πτήσεις της δεν εκτελούνται και το μέλλον του αερομεταφορέα είναι άγνωστο.
:(
Τελικά έκλεισες με malev??
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Τελικά έκλεισες με malev??
Οχι ευτυχώς.
Και δεν κρύβω ότι ο λόγος που δεν το έκανα ήταν οι πληροφορίες που άντλησα για την πιθανή (τότε), χρεωκοπία της, από το φόρουμ μας !!!
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Οχι ευτυχώς.
Και δεν κρύβω ότι ο λόγος που δεν το έκανα ήταν οι πληροφορίες που άντλησα για την πιθανή (τότε), χρεωκοπία της, από το φόρουμ μας !!!
Πάλι καλα!!! Πήγες με άλλη εταιρία ή δεν έγινε ακόμα το ταξίδι?
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Πάλι καλα!!! Πήγες με άλλη εταιρία ή δεν έγινε ακόμα το ταξίδι?
Δεν έγινε !:lol:
Αμ γιατί νομίζεις ότι χώρες ειναι υπό πτώχευση, αεροπορικές εταιρείες κλείνουμε, χονιάδες επελεύνουν? :haha:
Αλλά δεν θα τους περάσει !
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Δεν έγινε !:lol:
Αμ γιατί νομίζεις ότι χώρες ειναι υπό πτώχευση, αεροπορικές εταιρείες κλείνουμε, χονιάδες επελεύνουν? :haha:
Αλλά δεν θα τους περάσει !
Το σύμπαν συνωμοτεί να μη πας! :haha: Οπότε καλύτερα άστο για την άνοιξη..
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Το σύμπαν συνωμοτεί να μη πας! :haha: Οπότε καλύτερα άστο για την άνοιξη..
Πολύ αισιόδοξη σε βλέπω!
Λες να έχουμε λεφτά την Ανοιξη? Το βλέπω χλωμό έτσι που τα κάνανε (...με) :(
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Πολύ αισιόδοξη σε βλέπω!
Λες να έχουμε λεφτά την Ανοιξη? Το βλέπω χλωμό έτσι που τα κάνανε (...με) :(
Προσωπικά σκέφτομαι ότι επειδή είναι δύσκολοι οι καιροί καλό είναι να κάνω κανένα ταξιδάκι όσο μπορώ ακόμα γιατι πολύ σύντομα δε ξερουμε ποσο χειρότερα θα'ναι τα πραγματα...Δεν ακούγεται και πολύ αισιόδοξο αυτό βέβαια.. ;)..Δε μου περισσεύουν, δε φτάνουν καλά καλά, απλά έχω κόψει άλλα έξοδα για χάρη των ολιγοήμερων αποδράσεων..
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Προσωπικά σκέφτομαι ότι επειδή είναι δύσκολοι οι καιροί καλό είναι να κάνω κανένα ταξιδάκι όσο μπορώ ακόμα γιατι πολύ σύντομα δε ξερουμε ποσο χειρότερα θα'ναι τα πραγματα...Δεν ακούγεται και πολύ αισιόδοξο αυτό βέβαια.. ;)..Δε μου περισσεύουν, δε φτάνουν καλά καλά, απλά έχω κόψει άλλα έξοδα για χάρη των ολιγοήμερων αποδράσεων..
Θα συμφωνήσω ότι κάνεις το καλύτερο !!!
Απλά να προσθέσω ότι όλα αυτά, απαιτούν και ενα μίνιμουμ καλής ψυχολογικής κατάστασης .:)
Υπομονή να κάνουμε πάντως. <κοντός ψαλμός......>.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom