Αυστρία Τσεχική Δημοκρατία Πραγα ή Βιεννη για καλοκαιρι

nikpyrgos

Member
Μηνύματα
62
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος ξερει...?
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Χαιρετω ολους τους συνταξιδιωτες!Θα ηθελα να θεσω προς συζητηση την απορια που με βασανιζει εδω και καμποσες μερες,σχετικα με ποιον προορισμο θα προτιμησω για το καλοκαιρι!Πραγα ή Βιεννη λοιπον??Θα ηθελα να μου πουν καποιοι απο αυτους που εχουν παει στις δυο πολεις τις εμπειριες τους,ωστε να συγκρινω,αλλα και γιατι το εχω μεγαλη περιεργεια για το ποια προτιμαται απο τους Ελληνες ταξιδιωτες και γιατι!Ευχαριστω εκ των προτερων!:cool:
 

nikpyrgos

Member
Μηνύματα
62
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος ξερει...?
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Ποσες μερες νομιζεις οτι πρεπει να κατσω,για να τη γνωρισω καλα αλλα και να μη βαρεθω?
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Ποσες μερες νομιζεις οτι πρεπει να κατσω,για να τη γνωρισω καλα αλλα και να μη βαρεθω?
ανάλογα με το αν θέλεις να κάνεις και ημερήσιες στα πέριξ, για πράγα μόνο νομίζω ότι 3-4 μέρες είναι καλά
 

nikpyrgos

Member
Μηνύματα
62
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος ξερει...?
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Ε,να κανουμε και μια βολτουλα σε κανα ωραιο χωριο εκει κοντα!Επισης,εχει παει κανεις στη Βερνη?Ειδα κατι φωτογραφιες και μου φανηκε παρα πολυ ωραια πολη!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Ε,να κανουμε και μια βολτουλα σε κανα ωραιο χωριο εκει κοντα!Επισης,εχει παει κανεις στη Βερνη?Ειδα κατι φωτογραφιες και μου φανηκε παρα πολυ ωραια πολη!
Aυτό τώρα τι σχέση έχει με την Πράγα και την Βιέννη???
 

nikpyrgos

Member
Μηνύματα
62
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος ξερει...?
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Ε απλα ρωταω!Τι να κανω,να ανοιξω νεο θεμα για να ρωτησω αν εχει παει κανενας στη Βερνη...???
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Ακριβώς αυτό πρέπει να κάνεις ή από την αρχή να ρώταγες και για την Βέρνη... σε λίγο θα ρωτήσεις για το Τόκυο την Ν.Υ και θα γίνει το topic μπάχαλο...
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Και γιατί δεν συνδυάζεις και τις δύο?
Ξεκίνα με Βιέννη και μετά οδικώς για Πράγα (δεν είναι και τόσο μακριά). ;)
 

positiva

Member
Μηνύματα
130
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ...
Ε απλα ρωταω!Τι να κανω,να ανοιξω νεο θεμα για να ρωτησω αν εχει παει κανενας στη Βερνη...???
Μιας και ρωτάς για Βέρνη είναι ωραία πόλη αλλά θεωρώ πως 2 μέρες είναι υπεραρκετές για να τη δείς. Δεν θα έμενα εκεί. Αυτό που έκανα είναι ημερήσια στάση να τη δω και βραδάκι την έκανα.
Τώρα για την αρχική σου ερώτηση δεν έχω πάει σε κανένα από τα δύο μέρη. Αυτό που μπορώ να σου πω είναι το να σκεφτείς το κατά πόσο θέλεις καλοκαιρινή περίοδο να πας σε τέτοια μέρη...πχ κατακαλόκαιρο πήγα Μιλάνο και δεν μου άρεσε καθόλου. Πιθανότατα να μην είχα την ίδια άποψη εάν πήγαινα χειμώνα. Πως λέμε "κάθε πράγμα στον καιρό του κι ο κολιός τον Αύγουστο"?...:)
 

nikpyrgos

Member
Μηνύματα
62
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος ξερει...?
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Λες astral?Το εχω σκεφτει κ εγω αυτο αλλα πως να παω απο Πραγα Βιεννη?Εχει λεωφορειο ή τρενο?
Traveller εχω δει πολλα topics σε αυτο το forum που ειναι λιγο μπαχαλο και δε λεει κανενας τπτ.Τελοσπαντων,sorry,καινουγιος ειμαι και το θεμα με τη Βερνη τελειωνει εδω!Δεν μπηκα στο forum για να τσακωθω!Και btw,μιας και μπηκες στο θεματακι,για πες μας και τη γνωμη σου!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.933
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom