Τσεχική Δημοκρατία Πραγα καιρος τον Οκτωβρη, βρεχει ?

ganymedes

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΤΣΕΧΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΑΛΤΙΚ-ΛΕΥΚΟΡΩΣΙΑ-ΟΥΚΡΑΝ
Ταξιδιωτες του forum, σκεφτομαι να επισκεφτω την Πραγα τελος Οκτωβρη(2012). Διαβασα πολλες κριτικες, αλλα το μονο που φοβαμαι ειναι ο καιρος- και ειδικα οι βροχες και η ομιχλη. Αποτρεπτικοι παραγοντες, που θα με κρατησουν μεσα...Μπορει καποιος να μου δωσει αναλυτικες πληροφοριες για τον καιρο και αν αξιζει ταξιδι αυτη την εποχη (ή ειναι πολυ αργα?). Ευχαριστω εκ των προτερων:clap:
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
είναι νωρίς για να σου πω τι καιρό θα έχει. ο καιρός μπορεί να αλλάξει μέσα και σε 2 μέρες ;/
 

ganymedes

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΤΣΕΧΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΑΛΤΙΚ-ΛΕΥΚΟΡΩΣΙΑ-ΟΥΚΡΑΝ
Σιγουρα ειναι αδυνατο να κανεις προγνωση καιρου τοσο νωρις. Ρωταω αν υπαρχει εμπειρια απο προσφατους Οκτωβρηδες στην Πραγα
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
πριν 3 χρονια πήγα Πράγα το Οκτώβριο και η περίοδος ήταν καλά. Λίγο κρύο και χιονάκι, άλλα δε είχε τίποτα που να χαλάσει την διαθεσή μου ;)
 

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
871
Στην Πράγα οι βροχές είναι πολύ πιθανές όλη την περίοδο από Απρίλιο μέχρι Νοέμβριο, ακόμη και το καλοκαίρι οι μπόρες και οι καταιγίδες είναι πολύ συχνές. Τον χειμώνα έχεις να αντιμετωπίσεις το πολύ κρύο και τα χιόνια. Προβλέψεις για το πώς θα πάει ο φετινός Οκτώβρης είναι αδύνατες.
 

papastef

Member
Μηνύματα
37
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
ψήνεται...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατ. Αμερική, Β. Πόλος
Στο site που πρότεινα έχει και στατιστικά. Συνήθως δεν είναι πολύ μακρυά. Επίσης έχουν και πρόγνωση 10 ημερών, εμένα μια χαρά μου κάνει. :)
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Ταξιδιωτες του forum, σκεφτομαι να επισκεφτω την Πραγα τελος Οκτωβρη(2012). Διαβασα πολλες κριτικες, αλλα το μονο που φοβαμαι ειναι ο καιρος- και ειδικα οι βροχες και η ομιχλη. Αποτρεπτικοι παραγοντες, που θα με κρατησουν μεσα...Μπορει καποιος να μου δωσει αναλυτικες πληροφοριες για τον καιρο και αν αξιζει ταξιδι αυτη την εποχη (ή ειναι πολυ αργα?). Ευχαριστω εκ των προτερων:clap:
κανενας δεν μπορει να στο πει.
Αποτρεπτικοι παραγοντες, η βροχη ή ομιχλη ??????? με τιποτα , στην αναγκη παρε γαλοτσες.:p
 

papastef

Member
Μηνύματα
37
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
ψήνεται...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατ. Αμερική, Β. Πόλος
Αν δεν βρέχει Οκτώβρη μήνα στην Πράγα...θα έχει παλιόκαιρο :D
 

maria84

Member
Μηνύματα
90
Likes
42
Ο καιρός είναι κάτι που δε μπορείς να το προβλέψεις.Εγώ που πήγα Πράγα τον Αύγουστο,έβρεχε για 2 μέρες ενώ τον Ιανουάριο που πήγα Λονδίνο δεν έριξε ούτε μία σταγόνα.
 

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
To πρόβλημα λύνεται με μια ομπρέλα νομίζω ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.188
Μέλη
38.914
Νεότερο μέλος
daglas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom