Προβλήματα στα αεροδρόμια λόγω της απεργίας της ΥΠΑ 29 και 30 Δεκεμβρίου

vasso

Member
Μηνύματα
136
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Σκανδιναβία
Δημοσίευση: 23 Δεκ. 2010, 14:33
Αντιδρούν στις μετατάξεις
Προβλήματα στα αεροδρόμια στις 29 και 30 Δεκεμβρίου λόγω απεργίας της ΥΠΑ

Φωτογραφία αρχείου (Φωτογραφία: Motionteam ) Αθήνα
Προβλήματα θα αντιμετωπίσουν όσοι σκοπεύουν να ταξιδέψουν αεροπορικώς για την Πρωτοχρονιά, καθώς οι εργαζόμενοι στην Υπηρεσία Πολιτικής Αεροπορίας έχουν προγραμματίσει απεργία στις 29 και 30 Δεκεμβρίου.

Οι εργαζόμενοι στην ΥΠΑ αντιδρούν στις μετατάξεις πιλότων και μηχανικών, που προβλέπονται από τον νόμο για την ιδιωτικοποίηση της Ολυμπιακής.

Newsroom ΔΟΛ
 
Last edited by a moderator:

Soctama

Member
Μηνύματα
142
Likes
51
Ταξίδι-Όνειρο
Τζαμάικα
Τώρα μας κάνατε την ζωή περιβόλι... Εγώ έχω κλείσει πτήση στις 29 για Σάμο και πρέπει να είμαι οπωσδήποτε στο στρατόπαιδο μέχρι τις 10.. Τι κάνω τώρα ξέρει κανείς? Αν πάω με καράβι το εισητήριο πάει χαμένο? και ήταν και πανάκριβο της επιστροφής..! Γίνονται πτήσης όταν δεν απεργούν οι ελεγκτές εναέριας κυκλοφορίας? Η δεν γίνονται καθόλου??
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
θα καταλαβει ο διοιηκητης σου..μην ανησυχεις για αυτό....ισως σταθεις και τυχερός μενοντας κανα 2 μερες παραπάνω....αυτοι που ειναι να φυγουν απο το στρατοπεδο αυτες τις ημερομηνιες ισως εχουν προβλημα...
 

Soctama

Member
Μηνύματα
142
Likes
51
Ταξίδι-Όνειρο
Τζαμάικα
θα καταλαβει ο διοιηκητης σου..μην ανησυχεις για αυτό....ισως σταθεις και τυχερός μενοντας κανα 2 μερες παραπάνω....αυτοι που ειναι να φυγουν απο το στρατοπεδο αυτες τις ημερομηνιες ισως εχουν προβλημα...

Ναι απλά υπάρχει ένα πρόβλημα... Εμείς του πρώτου group των αδειών πρέπει να πάμε για να αλλάξουμε το δεύτερο Group.. Αν ήμουν δεύτερο group δεν θα με ένοιαζε όπως λές.. Με αυτή την απεργία πάντως σίγουρα δεν πετάνε τα αεροπλάνα εε?
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Καλα θα κανεις να επικοινωνησεις με το στρατοπεδο σου για να τους ενημερωσεις για το προβλημα. Οχι αμεσως, μηπως και σου πουν "καβαλησε το πρωτο καραβι που θα βρεις και εφτασες" αλλα σχετικα εγκαιρως, ωστε αν σου πουν κατι σχετικο, να μην ψαχνεσαι τελευταια ωρα και στογμη. Και τους ρωτας αν υπαρχει προβλεψη να επιβιβαστειτε σε καμια στρατιωτικη πτηση, απο εκεινες που γυρνουν ολο τα Αιγαιο, καθολου ανετα μεν αλλα, απο καραβι μες το καταχειμωνο, καλυτερα θα ειναι.
 

Soctama

Member
Μηνύματα
142
Likes
51
Ταξίδι-Όνειρο
Τζαμάικα
Καλα θα κανεις να επικοινωνησεις με το στρατοπεδο σου για να τους ενημερωσεις για το προβλημα. Οχι αμεσως, μηπως και σου πουν "καβαλησε το πρωτο καραβι που θα βρεις και εφτασες" αλλα σχετικα εγκαιρως, ωστε αν σου πουν κατι σχετικο, να μην ψαχνεσαι τελευταια ωρα και στογμη. Και τους ρωτας αν υπαρχει προβλεψη να επιβιβαστειτε σε καμια στρατιωτικη πτηση, απο εκεινες που γυρνουν ολο τα Αιγαιο, καθολου ανετα μεν αλλα, απο καραβι μες το καταχειμωνο, καλυτερα θα ειναι.

Αυτό θα κάνω... Σίγουρα θα μου πουν να πάω με καράβι... Το θέμα είναι τι γίνετε με το εισητήριο.. Μπορείς να το αφήσεις ανοιχτό?? ΜΕ τί κόστος? Και για πόσο καιρό? Ολυμπιακή είναι η εταιρεία..!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Δεν νομιζω να εχεις προβλημα: θα μπορεσεις να το μεταθεσεις σε καποια αλλη ημερομηνια, χωρις κοστος.
 

Soctama

Member
Μηνύματα
142
Likes
51
Ταξίδι-Όνειρο
Τζαμάικα
Δεν νομιζω να εχεις προβλημα: θα μπορεσεις να το μεταθεσεις σε καποια αλλη ημερομηνια, χωρις κοστος.

Χωρίς κόστος?? Αλήθεια δεν νομίζω γιατί η απεργία δεν είναι απο την ολυμπιακή αεροπορία αν κατάλαβα καλά οπότε δεν θα μου αλλάξει το εισητήριο τσάμπα.. Επίσης εγώ δεν ξέρω απο τώρα ημερομηνία που θα πάρω άλλη άδεια και θέλω την ημερομηνία ανοιχτή.. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις...!
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Σημαντικο προβλημα.Θα επρεπε να μην κανουν απεργιες μεσα στις γιορτες.Να'σαι διπλωματης οταν μιλησεις με το στρατοπεδο.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καθίστε πρώτα να δούμε αν θα γίνει η απεργία... Έτσι όπως προκυρήχθηκε, "βρωμάει" από μακρυά "Παράνομη και Καταχρηστική"...
 

zoe1980k

Member
Μηνύματα
53
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΕΥΒΟΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
CUBA-CAYO LARGO
καλημερα σας!
καταρχην η απεργια κατα 99% δεν θα γινει γιατι δεν θα τους αφησουν να την κανουν...σκεφτειτε οτι ερχονται και φευγουν τοσα πολλα γκρουπ αλλα και μεμονωμενοι ταξιδιωτες που μια τετοια απεργια θα ηταν καταστροφικη για την Ελλαδα....το πιο λογικο ειναι να βγει παρανομη και καταχρηστικη!

αναφορικα με το εισιτηριο σου , εαν και εφοσον γινει η απεργια - ασχετα αν ειναι η απεργια ειναι της ΟΑ η της ΥΠΑ , τοτε εχεις δικαιωμα να παρεις φουλ επιστροφη χρηματων !!!!

ευχομαι (αν και ειμαι πεπεισμενη) να κυλησουν ολα ηρεμα γιατι μια τετοια κινηση θα βυθιζε εμας τους πρακτορες στην χρεωκοπια......

Ζωη
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.466
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom