Ryanair Προβληματα με Ryanair

tham

Member
Μηνύματα
62
Likes
62
δεν υπαρχει τποτα εκει, δεν υπαρχει καν ιμειλ επιβεβαιωσης, σαν να μην υπηρξε ποτε κρατηση, μονο η αποδειξη συναλλαγης απο το paypal
 

tham

Member
Μηνύματα
62
Likes
62
δεν υπαρχει τποτα εκει, δεν υπαρχει καν ιμειλ επιβεβαιωσης, σαν να μην υπηρξε ποτε κρατηση, μονο η αποδειξη συναλλαγης απο το paypal
update τελικα μετα απο καμμια ωρα αναμονης στο τσατ επιβεβαιωσαν την κρατηση, και θα στειλουν ιμειλ αργοτερα (δεν μου εξηγησαν το λογο δυσλειτουργιας του συστηματος) τελος καλο-ολα καλα
 

Anna ster

Member
Μηνύματα
6
Likes
6
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
update τελικα μετα απο καμμια ωρα αναμονης στο τσατ επιβεβαιωσαν την κρατηση, και θα στειλουν ιμειλ αργοτερα (δεν μου εξηγησαν το λογο δυσλειτουργιας του συστηματος) τελος καλο-ολα καλα
Ωραία γιατί εγώ παλεύω εδώ και κάποια ώρα να μπω στο λογαριασμό μου ώστε να επικοινωνήσω μαζί τους αλλά δε δέχεται με τίποτα τον 8 ψήφιο κωδικό επιβεβαίωσης 😒
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.100
Καλημέρα ..πάλι έχει πρόβλημα το σαιτ κ το αρρ της Ryan ...πως κάνουμε τσεκ ιν?
 
D

Delmem38110

Guest
Καλημέρα ..πάλι έχει πρόβλημα το σαιτ κ το αρρ της Ryan ...πως κάνουμε τσεκ ιν?
στο αεροδρόμιο δωρεάν. καλού κακού βγάλε μια φωτογραφία οθόνης με ημερομηνία και ώρα εμφανή να την έχεις μαζί σου σαν απόδειξη.
 

jerry727

Member
Μηνύματα
26
Likes
36
Φαίνεται πως μετά από κάποιο προγραμματισμένο update που έκαναν, τα προβλήματα παρέμειναν, απλά δεν έχω καταλάβει τι πήγε στραβά και δεν μπορεί να φτιαχτεί ή αν είχαν άλλα προβλήματα (π.χ. cyber attacks).

Λένε πως μπορείς να κάνεις στο αεροδρόμιο δωρεάν, αλλά υπάρχουν αναφορές ότι σε κάποια αεροδρόμια οι υπάλληλοι handling δεν είχαν ενημερωθεί σχετικά... Οπότε ναι, κρατήστε screenshots
 

Aleli Papa

Member
Μηνύματα
16
Likes
4
Καλημέρα.Χθες προσπάθησα να κλείσω εισιτήριο μέσω της εφαρμογής της ryainair ,έχοντας κάνει είσοδο με τον λογαριασμό μου και όταν έφτασα στην πληρωμή έχοντας βάλει τα στοιχεία της κάρτας μου ,προς στιγμήν χάθηκε το ίντερνετ.Ενω χρεώθηκε κανονικά η κάρτα μου ποτέ δεν ήρθε mail επιβεβαίωσης κράτησης και ούτε φαίνεται η κράτηση μου στο my ryanair.Τι κάνω;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.631
Likes
12.450
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλημέρα.Χθες προσπάθησα να κλείσω εισιτήριο μέσω της εφαρμογής της ryainair ,έχοντας κάνει είσοδο με τον λογαριασμό μου και όταν έφτασα στην πληρωμή έχοντας βάλει τα στοιχεία της κάρτας μου ,προς στιγμήν χάθηκε το ίντερνετ.Ενω χρεώθηκε κανονικά η κάρτα μου ποτέ δεν ήρθε mail επιβεβαίωσης κράτησης και ούτε φαίνεται η κράτηση μου στο my ryanair.Τι κάνω;
Καλησπέρα. Πρόσφατα κι άλλο μέλος είχε παρόμοιο πρόβλημα: Ryanair - Προβληματα με Ryanair
 

Anna ster

Member
Μηνύματα
6
Likes
6
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Καλημέρα.Χθες προσπάθησα να κλείσω εισιτήριο μέσω της εφαρμογής της ryainair ,έχοντας κάνει είσοδο με τον λογαριασμό μου και όταν έφτασα στην πληρωμή έχοντας βάλει τα στοιχεία της κάρτας μου ,προς στιγμήν χάθηκε το ίντερνετ.Ενω χρεώθηκε κανονικά η κάρτα μου ποτέ δεν ήρθε mail επιβεβαίωσης κράτησης και ούτε φαίνεται η κράτηση μου στο my ryanair.Τι κάνω;
Κι εγώ έκλεισα εισιτήρια την Τετάρτη που μας πέρασε, έγινε η χρέωση στην τράπεζα και δεν ήρθε ποτέ μέιλ. Επίσης δεν μπορώ να επικοινωνήσω μαζί τους γιατί στην επικοινωνία πρέπει να συνδεθείς με το λογαριασμό σου και να σου έρθει ένας 8 ψήφιος κωδικός. Ε όσες φορές και να το έχω προσπαθήσει δεν τον δέχεται τον κωδικό. Κι άλλο ένα άτομο πιο πάνω είχε το ίδιο πρόβλημα (αν διαβάσεις τα προηγούμενα σχόλια) και επικοινώνησε μαζί τους μέσω τσατ και είπαν ότι θα έρθει το μέιλ. Προς το παρόν αναμονή..
 

Anna ster

Member
Μηνύματα
6
Likes
6
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Καλησπέρα, μία από τα ίδια κι εγώ.. Έκλεισα Θεσσαλονίκη Βουδαπέστη την προσφορά 1+1, έχει γίνει η χρέωση στον τραπεζικό λογαριασμό και κανένα μειλ ακόμα. Αύριο σκοπεύω να επικοινωνήσω μαζί τους μέσω τσατ
Update.. Τελικά μετά απο μερικές προσπάθειες, το chatbot η Molly μου έδωσε να πατήσω την επιλογή ότι θέλω να μιλήσω με την εξυπηρέτηση πελατών, με ρώτησαν κάποια στοιχεία που έκανα την κράτηση (στοιχεία της κάρτας, email και τηλέφωνο), σε μερικά δευτερόλεπτα την είχαν βρει και κατευθείαν μου ήρθε το email.. Οπότε τέλος καλό όλα καλά! :minion dancing:
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.790
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Παρασκευή 10 Ιουνίου, σε πτήση από Βαλένθια για Φάρο, η πτήση είχει 2 ώρες και κάτι πολύ ψιλά καθυστέρηση. Ενώ το ήξεραν από αρκετά νωρίς (τουλάχιστον μιάμιση ώρα πριν την προγραμματισμένη ώρα αναχώρησης) κι ενώ όλα τα μαγαζιά ήταν ανοιχτά, μας έστειλαν ένα voucher για εξαργύρωση σε φαγητό/ποτό στο αεροδρόμιο 50 λεπτά μετά την προγραμματισμένη ώρα αναχώρησης κι ενώ είχαν κλείσει όλα τα μαγαζιά και δεν υπήρχε τρόπος εξαργύρωσης.

Επίσης, η επιλογή να μην επιβιβαστούμε και να αλλάξουμε την πτήση μας με κάποια άλλη μας δόθηκε μέσω email ένα τέταρτο μετά την απογείωση του αεροπλάνου (!!). Αυτά τα ωραία από την αγαπημένη.
 

Σανη

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Παιδιά sos!Στις 10 Δεκεμβρίου εκανα κράτηση δυο εισητηρια Ryan air πληρώθηκαν όλα καλα.Email δε μου ήρθε ποτε.Εχω απλά τον αριθμό κράτησης από σκρινσοτ που έβγαλα από την ιστοσελίδα την ώρα που τα έκλεισα.Μπαινω στην ιστοσελίδα να βρω την κράτηση μου.ΒαΖω μειλ και αριθμό κράτησης και μου λέει πως κάτι κάνω λάθος!Εν τω μεταξύ όλες μου οι προσπάθειες να επικοινωνήσω μαζί τους Έχουν πεσει στο κενό…Τι να κάνω;;;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.021
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom