ΗΠΑ Προκαταβολή για διαμερισμα στη Νεα Υορκη

Boxeraki

Member
Μηνύματα
187
Likes
182
Επόμενο Ταξίδι
Χαβάη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα
Καλά κάνει και σου μυρίζει..εδώ το 90% των περιπτώσεων που ζητάνε αυτόν τον τρόπο πληρωμής είναι απάτη..
 

georgekostas

Member
Μηνύματα
42
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Μαυρικιος
Καλά κάνει και σου μυρίζει..εδώ το 90% των περιπτώσεων που ζητάνε αυτόν τον τρόπο πληρωμής είναι απάτη..
Του το ειπα χύμα οτι δεν εχω καμια εγγύηση με αυτον τον τρόπο, και μου έστειλε αυτό:

I fully understand you. I'm a 45 man with 3 grown up children, I have also got my reputation to protect. I have being into my agent stuff for about 5 years now and never got myself stained. I issue receipt immediately anytime a deposit is sent for rental payment confirmation. I will send you the receipt immediately you have the payment sent to the owner of the property as i will be the one to receive the balance of the payment from you on your arrival when i will be handling over the keys to you for check in.Once we confirm your booking Payment, your reservation is guarantee for the choosing date, you will receive a Receipt to confirm,
I understand what you are trying to figure out on here and i can assure you that you are on the safer side booking with us. Because we have help so many people book for an online reservation. And here is the my SSN Number : 585352031.. For you to know that you are on the safer side Booking with Us..Also there`s an Airport Complimentary Pick up for you from the airport with my 2008 Honda Iv-tec, so I`ll need your flight details, It's free for my Customers.So let me know if you are ready to fill and signed the booking agreement Contract to hold and secure the apartment for your chosen date.Thanks hope to hear back from you sooner...
Best Regards..
 

Boxeraki

Member
Μηνύματα
187
Likes
182
Επόμενο Ταξίδι
Χαβάη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα
Η αλήθεια είναι ότι τα λέει πολύ ωραία..αλλά αυτό δεν αλλάζει το γεγονός ότι εσύ θα είσαι ο μοναδικός χαμένος..επίσης πολύ ύποπτη η ευκολία που σου δίνει το SSN του...που για εσένα είναι εντελώς άχρηστο..και το πιο πιθανό είναι ψεύτικο..μην σε δελεάσει με αυτό που σου λέει ότι θα σε πάρει από το αεροδρόμιο...θα έρθω να σε πάρω εγώ δωρεάν αν είναι αυτό το πρόβλημα:p
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μείνε μακριά.... κλείσε μέσω "επίσημων" καναλιών...
 

Gaea

Member
Μηνύματα
104
Likes
135
Επόμενο Ταξίδι
Μεγαλη Βρετανια- Ιρλανδια
Ταξίδι-Όνειρο
Το γύρο του κόσμου
επειδή όταν σου απάντησα δεν είχα ελληνικούς χαρακτήρες σου έγραψα μόνο το όνομα της εταιρείας Airbnb. είναι ένα σαιτ που νοικιάζονται σπίτια ή δωμάτια σε όλο τον κόσμο. απλά φτιάχνεις ένα προφίλ και μετα διαλέγεις το μέρος, πληρώνεις την εταιρεία και μετά αυτή δίνει τα λεφτά στον ιδιοκτήτη αν εσύ είσαι ευχαριστημένος. απλά η εταιρεία κρατάει ένα ποσό ως εγγύηση από την κάρτα σου, που στο επιστρέφει μετά την αναχώρηση σου.
εγώ την έχω χρησιμοποιήσει δύο φορές, Παρίσι και Βενετία, και έμεινα πολύ ευχαριστημένη.
είναι κάτι σαν το booking αλλά με σπίτια.
Υπάρχουν και άλλες εταιρείες αλλά αυτή είναι η πιο οικονομική και από άποψη σπιτιών και από προμήθειας
Airbnb.com
μία άλλη εταιρεία είναι και αυτή που δουλεύει με τον ίδιο τρόπο
9flats.com
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Την χρησιμοποίησα για να κλείσω ένα διαμέρισμα στη Γιάλτα. Μου έδωσε το ίδιο που το booking το έδινε 50ε πιο ακριβά. Μου δεσμευσε το ποσό στην κάρτα. Έχει ελεύθερη ακύρωση. Θα πάω τον Σεπτέμβρη. Έχω επικοινωνήσει με τον ιδιοκτήτη που μου δίνει ότι πληροφορίες θέλω.
 

georgekostas

Member
Μηνύματα
42
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Μαυρικιος
Η αλήθεια είναι ότι τα λέει πολύ ωραία..αλλά αυτό δεν αλλάζει το γεγονός ότι εσύ θα είσαι ο μοναδικός χαμένος..επίσης πολύ ύποπτη η ευκολία που σου δίνει το SSN του...που για εσένα είναι εντελώς άχρηστο..και το πιο πιθανό είναι ψεύτικο..μην σε δελεάσει με αυτό που σου λέει ότι θα σε πάρει από το αεροδρόμιο...θα έρθω να σε πάρω εγώ δωρεάν αν είναι αυτό το πρόβλημα:p
Τελικα εγκατέλειψα τελείως την ιδέα να κλεισω διαμέρισμα εκτος κάποιου γραφείου.
Boxeraki σ'ευχαριστω πολύ. :p
Τελικα θα κλεισω κάτι μεσω airbnb, φαίνεται πολυ καλο.
Σας ευχαριστω ολους και όλες για τις απαντήσεις σας.
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
Γνωριζω προσωπικα δυο ατομα (δυο διαφορετικες περιπτωσεις) που εξαπατηθηκαν με παρομοιο τροπο. Και ο τροπος πληρωμης ηταν western union.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.829
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom