Μιανμάρ (Βιρμανία) Προορισμός Βιρμανία:όταν κερδίζει το συναίσθημα τη λογική!!!

marcob

Member
Μηνύματα
69
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Τελικά μετά από σκέψεις, υπολογισμούς και ξανά υπολογισμούς, έκλεισα βιρμανία!χωρίς να έχω τελειώσει με φορολογική, χωρίς να έχω πάρει ρεύμα σπίτι (έχω ακόμα εργοταξιακό μέχρι αύγουστο) και δόσεις να τρέχουν, εκανα παλι υπέρβαση!μετά από ινδία-νεπάλ πρόπερσι και μεξικό πέρυσι, ήθελα πολύ τη βιρμανία.το κόστος έμοιαζε απαγορευτικό.είπα για καππαδοκία, λίγο οι σπηλιές λίγο η βόλτα με το αερόστατο, είπα οτι θα ήταν ωραία;).όμως δεν το πίστευα πραγματικά.μετά πήγαινα για μια ενδιάμεση λύση τη σρι λάνκα:D.την έψαξα, μου άρεσε, αλλά η σκέψη της βιρμανίας δεν έβγαινε από το κεφάλι!κάποτε είχα πεί οτι θα πήγαινα και με δανεικά τέτοια ταξίδια ζωής...τελικά ήρθε η ώρα!τελευταία μέρα που περίμενε το πρακτορείο, που είχα δώσει προκαταβολή για την επιλογή μου μεταξύ καππαδοκίας και σρι λάνκα, η απάντηση μου ήταν απρόβλεπτη:να κάνω μια τελευταία ερώτηση?κόσμο για βιρμανία έχεις?ναι έξι άτομα.οκ,τότε ταξίδι βιρμανία!:bleh:περιττο να πώ ότι η αποπληρωμή θα γίνει με δόσεις:shock: Αναχώρηση στις 12/08:clap:
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
μερικές φορές στη ζωή αξίζει να κάνεις την υπέρβαση.... Καλό ταξίδι σου εύχομαι γεμάτο με όμορφες εμπειρίες..
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
η βιρμανια ειναι ταξίδι ζωής.
εχω τις επιφυλάξεις μου για την εκτέλεση του ταξιδιου χωρις να σου χαλάσω την διαθεση.
μου φαινονται πολυ λιγα τα άτομα..
τελος παντων μακαρι να γίνει.
η βιρμανία μπορουσε να γινει μονη της θα έβλεπες περισσότερα πράγματα και υπάρχει εκει συνδεσμος να σου κανονίσει τα παντα.
πριν 5 χρονια μου κοστισε 1700 ευρώ για 18 μέρες η παραπανω δεν θυμάμαι...
απ οτι ξέρω οι τιμές των ξενοδοχειων έχει ανεβει πολυ γιατι υπάρχει ζήτηση και τα τουριστικα καταλύματα ειναι λίγα.
αν παρουσιαστει προβλημα για οτιδήποτε επικοινώνισε μαζί μου να σου δώσω τα μέιλ του ανθρωπου μας εκει.
καλο ταξίδι
 

deka

Member
Μηνύματα
471
Likes
347
Επόμενο Ταξίδι
Mama Africa
Ταξίδι-Όνειρο
Περού/Γουατεμάλα/Ν.Πάσχα
Με το καλό να πας και να περάσεις πολύ όμορφα! :clap:
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.093
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Αντε καλο ταξιδι και καλη αποπληρωμη των δοσεων. Ωραιος προορισμος...!!
 

fantasia13

Member
Μηνύματα
163
Likes
86
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Τελειος προορισμος
Καλα να περασεις
Περιμενουμε τις εντυπωσεις σου
 

evmorfia

Member
Μηνύματα
7
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
βιρμανια
Ταξίδι-Όνειρο
νησια του ειρηνικου νεα ζ
μολις γυρισα απο μεξικο,γουατεμαλα ονδουρα και απο τωρα ονειρευομαι το επομενο...Βιρμανια...εξαλλου το καλυτερο ταξιδι ειναι αυτο που δεν εχεις πραγματοποιησει ακομα....Αυτη τη φορα ομως θα το κανουμε μονοι χωρις πρακτορειο απο εδω 4 ατομα .οποιος εχει πληροφοριες και συμβουλες,ευπροσδεκτες
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Πρακτορείο τοπικό είναι καλό να χρησιμοποιήσετε τουλάχιστον να σας βοηθήσει για τη βίζα (αν κάτι δεν έχει αλλάξει από τότε που είχα πάει). Δεν χρειάζεστε ξεναγό όλα μπορείτε να τα δείτε μόνοι σας τουλάχιστον στον κλασικό άξονα: Γιανγκόν, Μπαγκάν, Μανταλέι, Ινλε. Μην τυχόν κι αφήσετε έξω το Κιακτίγιο και το Μπάγκο. Πάτε ευκολότατα μόνοι σας.
Εμάς το πρακτορείο εκτός της βίζα μας είχε κλείσει ξενοδοχεία που εμείς είχαμε επιλέξει και αεροπορικά εισιτήρια μεταξύ των προορισμών. Είναι εύκολος και ασφαλής προορισμός και για μένα από τους καλύτερους που έχω επισκεφθεί στην ΝΑ Ασία
 

evmorfia

Member
Μηνύματα
7
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
βιρμανια
Ταξίδι-Όνειρο
νησια του ειρηνικου νεα ζ
;) ευχαριστω για τις πληροφοριες...εστειλα ενα mail σε τοπικο πρακτορειο αλλα δεν μου εχουν ακομα απαντησει υπαρχει καποιο να μου συστησετε?
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
To δικό μας αν δεν απατωμαι λεγόταν myanmartourex
Είδα ότι οι τιμές έχουν πάρει κι εκεί την ανηφόρα
Πριν 7 χρόνια ήταν φθηνη η διαμονή
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.427
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom