Προορισμός Χριστουγέννων

annoulita100

Member
Μηνύματα
313
Likes
704
Επόμενο Ταξίδι
Ινδοκίνα
Ταξίδι-Όνειρο
All the world 💓
Προγραμματίζαμε να ταξιδέψουμε αρχές του χρόνου Ταυλάνδη αλλά επειδή μας έκανε πρόταση(εμένα και του φίλου μου)ο δάσκαλος μας του κουνγκ φου να πάμε τον Ιούνιο όλο το μήνα στην Κίνα,στον ναό των Σαολίν για προπόνηση:clap::clap::clap: και οικονομικά δεν θα βγαίναμε αλλάξαμε ρότα και αποφασίσαμε να πάμε 10μέρες Ολλανδία και να γυρίσουμε όσα περισσότερα χωριά και πόλεις μπορούμε!
 

Marsnow

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νάξος
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία / Αλάσκα
Κ εγώ σκεφτόμουν για Λονδίνο, μόνο που είναι πολύ δύσκολο να κινηθείς εκείνες τις ημέρες καθώς όλα είναι κλειστά!! Βέβαια στολισμένο πρέπει να είναι πανέμορφο..Οπότε ακόμα δεν έχω αποφασίσει... Καμία άλλη πρόταση με πόλεις που να είναι στολισμένες και με χριστουγεννιάτικες αγορές??
 

sophie_3601

Member
Μηνύματα
103
Likes
92
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα Σινικό Τείχος
Κ εγώ σκεφτόμουν για Λονδίνο, μόνο που είναι πολύ δύσκολο να κινηθείς εκείνες τις ημέρες καθώς όλα είναι κλειστά!! Βέβαια στολισμένο πρέπει να είναι πανέμορφο..Οπότε ακόμα δεν έχω αποφασίσει... Καμία άλλη πρόταση με πόλεις που να είναι στολισμένες και με χριστουγεννιάτικες αγορές??
Είχα πάει γαμήλιο Φινλανδία το απόλυτο στολισμένο μέρος και ήταν καταπληκτικά αλλά ξέρω δεν κάνει για πρόταση πέφτει κομματάκι μακριά και ακριβά....
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
North66 said:
Προγραμματίζω ένα ολιγοήμερο ταξιδάκι προς Μέση Ανατολή αλλά δεν ξέρω αν θα είναι Χριστούγεννα ή Δεκέμβριο (ή αν θ' ακυρωθεί λόγω πολιτικών καταστάσεων).
Πολυ φοβάμαι ότι η πολιτική κατάσταση θα κόψει πολλα ταξίδια προς Μ.Ανατολη

Οι Εβραίοι έχουν "απασφαλισει " εντελώς

Sent from my iPhone using Travel stories
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Πιο πολύ με ενδιαφέρει το θέμα με τη Συρία και η κατάσταση στο Λίβανο γιατί το ταξίδι περιλαμβάνει δύο υποχρεωτικά στοπόβερ στη Βηρυτό. Ας ελπίσω να τους αγιάσει ο Πάπας και να ηρεμήσουν.:D
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
... Καμία άλλη πρόταση με πόλεις που να είναι στολισμένες και με χριστουγεννιάτικες αγορές??
Παρίσι να πας, μην το ψάχνεις!!! Θα περάσεις φανταστικά!!:bounce:
...τα πάντα στολισμένα και γιορτινά, χριστουγεννιάτικες αγορές στους δρόμους, η Champs Élysées ένα όνειρο το βράδυ...από την αψίδα του θριάμβου μέχρι την Place de la Concorde θα βρεις χριστουγεννιάτικους ξύλινους πάγκους από το πρωί μέχρι αργά, με λιχουδιές και μικρά δωράκια! Οι βιτρίνες στολισμένες με παιχνίδια...στο πολυκατάστημα Galeries Lafayette θα πάθεις την πλάκα σου με το τεράστιο χριστουγεννιάτικο δέντρο! Mην πω και για τη Disneyland που θα τρελαθείς με το χριστουγεννιάτικο παραμυθένιο κλίμα!(δεν έχει σημασία πόσο χρονών είσαι :bleh:) Μπορείς να ρίξεις μια ματιά και στην ιστορία μου αν θες http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...E5%ED%ED%E1-%F3%F4%EF-%F0%E1%F1%DF%F3%E9.html , να δεις και τις φωτογραφίες!

παρισι τα χριστουγεννα - Αναζήτηση Google

Πήγα πέρσυ 22-27 Δεκεμβρίου και μακάρι να μπορούσα να ξαναπάω και τώρα!
Λονδίνο δεν έχω πάει αλλά από τις ιστορίες των μελών ξέρω πως είναι μοναδικά και ειδικά τα Χριστούγεννα...Ισχύει αυτό ότι είναι όλα κλειστά? :roll:
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
North66 said:
Πιο πολύ με ενδιαφέρει το θέμα με τη Συρία και η κατάσταση στο Λίβανο γιατί το ταξίδι περιλαμβάνει δύο υποχρεωτικά στοπόβερ στη Βηρυτό. Ας ελπίσω να τους αγιάσει ο Πάπας και να ηρεμήσουν.:D
Πες ο Αλλαχ καλύτερα γιατι ο Πάπας δεν φτάνει ως εκει .
Πάντως η γενικότερη κατάσταση είναι απίστευτα ζόρικη εκει κάτω . Όλο και πιο κοντα μοιάζει η εικόνα γενικευμένης σύγκρουσης

Sent from my iPhone using Travel stories
 

Fairydust

Member
Μηνύματα
176
Likes
77
Επόμενο Ταξίδι
Ιρλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εγώ μετά από πολλές αλλαγές στον προορισμό λέω να πάω 15-23 Δεκεμβρίου Μόναχο - Σάλτσμπουργκ!
 

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Και Χριστουγεννα και Πρωτοχρονια το προγραμμα λεει πως θα τα περασω Παρισι. Εκτος κι αν κανω μου κανω το χατιρι και αλλαξω χρονο στο Λονδινο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.934
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom