Προσφορά Aegean (Φεβρουάριος 2011)

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.430
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Αμαν, λεει πχ Τελ Αβιβ 69 ? και οταν παταω μια τυχαια ημερομηνια το 69 γινεται 300 με φορους κλπ

βρηκε ποτε κανεις απο τετοιο σαιτ πραγματικη προσφορα??????
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Και όχι μόνο πολλές φορές, αλλά αν το "κηνυγάς" μπορεί να πετύχεις και προσφορά ακόμα και για τις περιόδους που θεωρητικά δεν ισχύει.

Πχ. πριν λίγες μέρες έκλεισα εισιτήρια για Ιταλία για το Πάσχα. Ενώ από τον Οκτώβριο που άνοιξαν οι πτήσεις οι τιμές ήταν στα ύψη, ενώ δεν περιλαμβάνεται η συγκεκριμένη περίοδος στις τρέχουσες προσφορές, βρήκα για την αναχώρηση τιμή στα 19€ και κάπως καλή τιμή για το γυρισμό.
Οι τιμές για μήνες, ήταν στα 131€ για κάθε διαδρομή. Φυσικά χωρίς τους φόρους.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.430
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
μα τι κανω λαθος/.??????/
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.430
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
δεν εχεις κι αδικο.....:roll:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Πχ. πριν λίγες μέρες έκλεισα εισιτήρια για Ιταλία για το Πάσχα. Ενώ από τον Οκτώβριο που άνοιξαν οι πτήσεις οι τιμές ήταν στα ύψη, ενώ δεν περιλαμβάνεται η συγκεκριμένη περίοδος στις τρέχουσες προσφορές, βρήκα για την αναχώρηση τιμή στα 19? και κάπως καλή τιμή για το γυρισμό.
Οι τιμές για μήνες, ήταν στα 131? για κάθε διαδρομή. Φυσικά χωρίς τους φόρους.
προφανώς κοίταζες λάθος εταιρεία.
at3_gstatic_com_images_cc84e64002b814e83f7732de0d9e6c92._.jpg

γιατί με τη σωστή εταιρεία η προσφορά ίσχυε από τον οκτωβριο και ισχύει ακόμα και τώρα. για Πάσχα είναι σταθερά στα 135 Αθήνα-Ρώμη τουλάχιστον, μετ' επιστροφής εννοείται.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
προφανώς κοίταζες λάθος εταιρεία.
at3_gstatic_com_images_cc84e64002b814e83f7732de0d9e6c92._.jpg

γιατί με τη σωστή εταιρεία η προσφορά ίσχυε από τον οκτωβριο και ισχύει ακόμα και τώρα. για Πάσχα είναι σταθερά στα 135 Αθήνα-Ρώμη τουλάχιστον, μετ' επιστροφής εννοείται.
Το ήξερα ότι θα αντιδράσεις καλέ μου Samion. Όχι δεν κοίταγα με τη λάθος εταιρεία γιατί έψαχνα για Μιλάνο.

Παρόλα αυτά, έδωσα μια ευκαιρία και στην αγαπημένη σου, αλλά δεν την προτίμησα για τους παρακάτω λόγους.
α) ο αντρούλης μου δεν έχει άριστη σχέση με τα αεροπλάνα, άρα όποτε έχουμε την ευκαιρία για απευθείας πτήση, την προτιμούμε. Και η αγαπημένη σου δεν πηγαίνει απευθείας.
β) αν και προσωπικά δεν είχαμε πρόβλημα με το θέμα των αποσκευών στην αγαπημένη σου, είχαν όμως πολλοί συνάδελφοί μου και συνεργάτες κατά καιρούς, προτιμώ αν έχω εναλλακτική να την αποφεύγω όταν η πτήση είναι με connection.
γ) η τιμή της δεν είχε τη διαφορά που έπρεπε για να με κάνει να ξεχάσω τους λόγους α και β.:D
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Το ήξερα ότι θα αντιδράσεις καλέ μου Samion. Όχι δεν κοίταγα με τη λάθος εταιρεία γιατί έψαχνα για Μιλάνο.
το φαντάστηκα και γι αυτό έγραψα για Ρώμη τουλάχιστον,μια που δεν ανέφερες προορισμό. επειδή κι εγώ τις παρακολουθώ τις τιμές για την περίοδο αυτή από τον οκτώβριο, για Μιλάνο ήταν κάτω από 200 Ε, σημαντική διαφορά νομίζω από τα 260+φόρους που είπες πριν. τώρα λογικά μια και έχει connection η διαδρομή ανέβηκε στα 225, φυσικά κι εγώ θα προτιμούσα την απευθείας πτήση.
(θεωρητικά πάντα...;))
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
το φαντάστηκα και γι αυτό έγραψα για Ρώμη τουλάχιστον,μια που δεν ανέφερες προορισμό. επειδή κι εγώ τις παρακολουθώ τις τιμές για την περίοδο αυτή από τον οκτώβριο, για Μιλάνο ήταν κάτω από 200 Ε, σημαντική διαφορά νομίζω από τα 260+φόρους που είπες πριν. τώρα λογικά μια και έχει connection η διαδρομή ανέβηκε στα 225, φυσικά κι εγώ θα προτιμούσα την απευθείας πτήση.
(θεωρητικά πάντα...;))
Εντάξει, το βασικό μας (του) πρόβλημα όπως είπα, είναι να αποφύγουμε το connection. ;) Αν είναι να μπούμε σε δύο αεροπλάνα, τουλάχιστον να πάμε κάπου που δεν υπάρχει εναλλακτική ή κάπου πιο μακριά. Η άλλη εναλλακτική που έπαιζε ήταν η Στοκχόλμη (φυσικά με connection) στα 400 ευρώπουλα σύνολο (φτηνότερο σχεδόν από τα πάντα), αλλά μας τα χάλαγαν οι ώρες.
Και βέβαια είμασταν "φτιαγμένοι" για Ιταλία, γιατί βιώνουμε και ένα σύνδρομο στέρησης. :haha:
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Οπουδήποτε Πολυνησία
Aχχχχ πόσο το γλυκοκοιτάω αυτό το Τελ Αβίβ στα 110 ευρώπουλα πήγαινε έλα, αλλά έχε χάρη που προσπαθώ να μαζέψω χρήματα για πιο μακρινό προορισμό! Ας όψεται!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom