Προσφορά Easyjet για Ρώμη

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
εννοεί τις παραδοθείσεις αποσκευές ναι! αυτές που δίνεις στο check in...

για χειραποσκευη τσέκαρε απλά τα όρια (55x40x20cm)
 

Dust

Member
Μηνύματα
101
Likes
11
Ταξίδι-Όνειρο
Nέα Ζηλανδία
OK ευχαριστώ.Έλεγα μήπως η easyjet έχει δική της πολιτική σε ότι αφορά τις αποσκευές και ήθελα να είμαι σίγουρος ότι δεν κάνω λάθος.
 

Dust

Member
Μηνύματα
101
Likes
11
Ταξίδι-Όνειρο
Nέα Ζηλανδία
Aυτο που παρατήρησα είναι ότι στην τιμή σχεδόν όλα είναι οι φόροι.Αυτό σημαίνει ότι αν για κάποιο λόγο δεν πάμε το ταξίδι μπορούμε ουσιαστικά να πάρουμε τα λεφτά μας πίσω;(καθώς το εισητήριο αυτό καθεαυτό είναι μόνο 2 ευρώ και αν θυμάμαι καλά μπορείς να ζητήσεις πίσω από την εταιρεία τους φόρους αν δεν κάνεις το ταξίδι)
 

vicky_pl

Member
Μηνύματα
174
Likes
459
Επόμενο Ταξίδι
Ζαγοροχώρια
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
εννοεί τις παραδοθείσεις αποσκευές ναι! αυτές που δίνεις στο check in...

για χειραποσκευη τσέκαρε απλά τα όρια (55x40x20cm)
Ναι αλλα να ρωτησω και εγω κατι ως ακομα πιο αδαης ?? Στο site της easyjet λεει επιλεξτε αριθμο χειραποσκευων (την οποια την παιρνεις μαζι σου) και μετα σου την παιρνει ως παραδοτεα αποσκευη.... :rolleyes:
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Κι εγώ νομίζω ότι δύσκολα θα βρεθούν ξανά τέτοιες τιμές...τσάμπα δηλαδή!

Για παράδειγμα κοίταζα Νοέμβρη..21-25,αλλα γενικά παίζουν πολλές ημερομηνίες!!!
Ναι...οι διαθέσιμες ημερομηνίες αρχίζουν να εξαφανίζονται σιγά σιγά! Αλλά υπάρχει ακόμη αρκετή διαθεσιμότητα...

Αυτή τη στιγμή έκανα αναζήτηση για 4 άτομα και υπάρχει διαθεσιμότητα για τις ημερομηνίες 21-25 Νοεμβρίου αναχώρηση και επιστροφή αντίστοιχα!
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Ναι αλλα να ρωτησω και εγω κατι ως ακομα πιο αδαης ?? Στο site της easyjet λεει επιλεξτε αριθμο χειραποσκευων (την οποια την παιρνεις μαζι σου) και μετα σου την παιρνει ως παραδοτεα αποσκευη.... :rolleyes:
Αυτό είναι προφανώς λάθος στην απόδοση της μετάφρασης...οι περισσότεροι μπερδευτήκαμε στην αρχή!
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Aυτο που παρατήρησα είναι ότι στην τιμή σχεδόν όλα είναι οι φόροι.Αυτό σημαίνει ότι αν για κάποιο λόγο δεν πάμε το ταξίδι μπορούμε ουσιαστικά να πάρουμε τα λεφτά μας πίσω;(καθώς το εισητήριο αυτό καθεαυτό είναι μόνο 2 ευρώ και αν θυμάμαι καλά μπορείς να ζητήσεις πίσω από την εταιρεία τους φόρους αν δεν κάνεις το ταξίδι)
3 Επιστροφές χρημάτων και τέλη ακύρωσης κράτησης

Η easyJet ανήκει στις αεροπορικές εταιρείες που σε περίπτωση ακύρωσης κράτησης δεν επιστρέφουν το αντίτιμο του εισιτηρίου, σύμφωνα με τα όσα προβλέπονται στους ‘Όρους μεταφοράς επιβατών και αποσκευών’ μας και στους παρόντες Κανονισμούς του Μεταφορέα.
Όροι Μεταφοράς Άρθρο 6.6
Μπορείτε να ακυρώσετε την κράτησή σας εντός 24 ωρών από την πραγματοποίηση της αρχικής κράτησης. Παρακαλούμε σημειώστε ότι η επεξεργασία ακύρωσης μιας κράτησης μπορεί να πραγματοποιηθεί μόνο έως και δύο (2) ώρες πριν από την προγραμματισμένη ώρα αναχώρησης της πτήσης. Θα λάβετε επιστροφή χρημάτων (συμπεριλαμβανομένων των Δασμών Ταξιδευόντων με Αεροπλάνο - APD αλλά εξαιρουμένων οποιωνδήποτε τελών χρήσης πιστωτικής κάρτας, μεταφοράς, άμεσης επιβίβασης, αθλητικού εξοπλισμού ή άλλων διοικητικών τελών). Θα χρεώνεται τέλος ακύρωσης ανά επιβάτη και ανά διαδρομή σύμφωνα με τον ακόλουθο πίνακα. Η ακύρωση πρέπει να πραγματοποιηθεί μέσω του τηλεφωνικού μας κέντρου στο 210 353 0300 . Η επιστροφή χρημάτων θα πραγματοποιηθεί στην πιστωτική ή χρεωστική κάρτα που χρησιμοποιήσατε για την κράτησή σας.
Δυστυχώς η easyJet δεν μπορεί να επιστρέψει χρηματικά ποσά στην περίπτωση που επιβάτες δεν μπορούν να πετάξουν για προσωπικούς λόγους, συμπεριλαμβανόμενων μεταξύ άλλων και των λόγων υγείας, με την εξαίρεση της εφαρμογής της πάγιας τακτικής επιστροφής του αντιτίμου ενός εισιτηρίου σε περίπτωση ακύρωσής του εντός 24 ωρών μετά από την πραγματοποίηση της κράτησης.
Κατ’ εξαίρεση η easyJet θα εξετάσει ωστόσο το ενδεχόμενο παροχής μίας πίστωσης στην περίπτωση απώλειας ενός στενού οικογενειακού μέλους (μητέρα, πατέρας, αδελφός, αδελφή, παππούς, γιαγιά ή παιδί), υπό την προϋπόθεση της ταχυδρομικής υποβολής της αξίωσης συνοδευόμενη από αντίγραφο του πιστοποιητικού θανάτου στο Γραφείο Εξυπηρέτησης Πελατών της easyJet.
Όλες οι αξιώσεις θα αξιολογούνται κατά τη διακριτική ευχέρεια της easyJet. Το ύψος αυτής της πίστωσης θα ανέρχεται στην αξία του αρχικά πληρωμένου εισιτηρίου μείον ενός διαχειριστικού τέλους (αντίστοιχο των τελών ακύρωσης του παρακάτω πίνακα) ανά επιβάτη και ανά διαδρομή και θα μπορεί να χρησιμοποιηθεί για οποιαδήποτε μελλοντική πτήση της easyJet εντός των επόμενων έξι μηνών.
Η easyJet συνιστά έντονα στους επιβάτες την απόκτηση μίας επαρκούς ταξιδιωτικής ασφάλειας, η οποία θα καλύπτει τέτοιες περιπτώσεις.
ΝόμισμαΤέλος ακύρωσης κράτησης
Λίρες Αγγλίας22.50
Ευρώ30,00
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Κι εγώ νομίζω ότι δύσκολα θα βρεθούν ξανά τέτοιες τιμές...τσάμπα δηλαδή!



Ναι...οι διαθέσιμες ημερομηνίες αρχίζουν να εξαφανίζονται σιγά σιγά! Αλλά υπάρχει ακόμη αρκετή διαθεσιμότητα...

Αυτή τη στιγμή έκανα αναζήτηση για 4 άτομα και υπάρχει διαθεσιμότητα για τις ημερομηνίες 21-25 Νοεμβρίου αναχώρηση και επιστροφή αντίστοιχα!

Μη το σκέφτεσαι!!!!Δε πουλάει, χαρίζει...!!!!
 

vicky_pl

Member
Μηνύματα
174
Likes
459
Επόμενο Ταξίδι
Ζαγοροχώρια
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Αυτό είναι προφανώς λάθος στην απόδοση της μετάφρασης...οι περισσότεροι μπερδευτήκαμε στην αρχή!
Οποτε εγω τι βαζω ως χειραποσκευη οταν μου το ζηταει στο site ??? 0 ετσι ? Παρολο που τελικα εγω θα εχω κανονικα χειραποσκευη μαζι μου....
Συγγνωμη που σας πρηζω αλλα δεν το εχω ξαναδοκιμασει...:rolleyes:
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Σωστά! Οι χρεώσιμες αποσκευές είναι οι παραδοτέες...οι χειραποσκευές των διαστάσεων που είπαμε παραπάνω είναι δωρεάν ανεξάρτητα από το βάρος τους.

Αχ... εγώ δεν βρήκα κάποιον που να μπορεί να έρθει...και μάλλον δεν βολεύει ούτε σε μένα ο συγκεκριμένος μήνας μια και θα έχω μαστόρους και μετακομίσεις στο καινούργιο μου σπίτι, οπότε είναι λίγο παρακινδυνευμένο! Μέχρι να εξαντληθούν όλες οι θέσεις πάντως θα συνεχίσω να ελπίζω και μπορεί να το κλείσω τελικά..δεν διστάζω να πεταχτώ και μόνος μου για ένα σ/κ!
 

positiva

Member
Μηνύματα
130
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ...
δεν ισχύει μονο για Ρώμη. Έψαξα και για Παρίσι και μου βγάζει για 3μερο τέλη Οκτώβρη 90?. όσο για Ρώμη πάλι για τέλη Οκτώβρη μου το δίνει 80?.ΑΨΟΓΑ!!!!!!!!!
ΥΓ: καλό το εισιτήριο αλλά δεν θα ήταν ωραίο αν βρίσκαμε και ξενοδοχείο σε αντίστοιχες τιμές και προσφορές. Μήπως έχει κανείς κάτι στα υπόψην?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.736
Μέλη
38.901
Νεότερο μέλος
udemeetim036

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom