Προσωπικά μηνύματα & travelstories.

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Ανοίγω το παρόν θέμα ΔΗΜΟΣΙΑ καθότι πιστεύω αφορά τα σχεδόν 14.0000 μέλη του travelstories.
Δεν θα πλατειάσω και θα υποβάλω κατευθείαν το ερώτημά μου.

Αληθεύει ότι υπάρχει η δυνατότητα να διαβάζονται τα προσωπικά μηνύματα που ανταλάσσουν τα μέλη μεταξύ τους και από τους admin & moderators του forum..?

Ευχαριστώ και ευελπιστώ να μην εξαφανιστεί και αυτό μήνυμά μου.

Ζήτω η 21η Απριλίου!
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία
Που τέτοια τύχη...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Όποιος ξέρει SQL ή ακόμα 2-3 'ή', μπορεί να τα διαβάσει. Ο fitziano μάλλον σε τρολάρει.:haha:
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.356
Likes
6.701
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO
Όποιος ξέρει SQL ή ακόμα 2-3 'ή', μπορεί να τα διαβάσει. Ο fitziano μάλλον σε τρολάρει.:haha:
ακόμη και απλός χρήστης ή μονο κάποιος διαχειριστής η συντονιστής που εχει γνωσεις SQL?
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Το όποιος αναφέρεται στην αρχική ερώτηση του amsterdam.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Σε κανένα forum του κόσμου οι επικοινωνίες δεν είναι απόρρητες. Και ναι μεν υπάρχουν κάποια ψήγματα ιδιωτικότητας, αλλά αυτό δε σημαίνει τίποτα παραπάνω.
Οι όποιοι περιορισμοί πρόσβασης αφορούν στην πρόσβαση στις αναρτήσεις δια του internet και της εφαρμογής του forum. Η αποθήκευση στη βάση δεδομένων του site είναι άλλη ιστορία.

Αν επιθυμείτε επικοινωνίες που προστατεύονται από νομοθεσία απορρήτου, απευθυνθείτε σε κάποια ελληνική επιχείρηση τηλεπικοινωνιών, που αδειοδοτείται από το κράτος (ΕΕΤΤ) και ελέγχεται για τις υπηρεσίες της από την ΑΔΑΕ (Δημόσια ανεξάρτητη αρχή για τη διασφάλιση του απορρήτου των επικοινωνιών). (Υπάρχει ολόκληρη ιστορία - πόρισμα Σανιδά - για την εφαρμογή του απορρήτου σε επικοινωνίες πέραν της σταθερής τηλεφωνίας, αλλά μη μπούμε σ' αυτή την ιστορία).

Θέλετε να επικοινωνείτε απολύτως ιδιωτικά ανεξάρτητα μέσου? Κρυπτογραφείτε τα κείμενα που στέλνετε (π.χ. με χρήση PGP, GPG κλπ).
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Όπως τα λέει o taver είναι. Σε καμία online πλατφόρμα του κόσμου (όχι μόνο φόρουμ) δεν υπάρχει τρόπος να εμποδίσεις από κάποιον που έχει πρόσβαση στη βάση δεδομένων να δει οποιεσδήποτε πληροφορίες. Ωστόσο, σχεδόν όλες οι παρόμοιες εφαρμογές όπως και η δική μας, δεν δίνουν τέτοια πρόσβαση μέσω της ίδιας της εφαρμογής, προστατεύοντας έτσι τις πληροφορίας και περιορίζοντας επομένως αυτού του είδους την πιθανή πρόσβαση αποκλειστικά σε όποιον μπορεί να βάλει χέρι στη βάση δεδομένων.

Στο Travelstories, o μόνος που έχει πρόσβαση απευθείας στη βάση δεδομένων είμαι εγώ. Κανένας άλλος διαχειριστής ή συντονιστής δεν έχει ούτε πρόκειται ποτέ να αποκτήσει ποτέ τέτοια πρόσβαση.

Επίσης, ουδέποτε μέχρι στιγμής έχει παραστεί ΑΝΑΓΚΗ για πρόσβαση στα προσωπικά μηνύματα των μελών. Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ τέτοια περίπτωση που θα χρειαζόταν κάτι τέτοιο θα ήταν εφόσον υπήρχε κάποια σοβαρή παράβαση που τη δικαιολογεί, όπως για παράδειγμα διάπραξη κάποιου εγκλήματος ή κάτι τέτοιο που ενδεχομένως να απαιτούσε και τη συνεργασία μας με οργανισμούς της δικαιοσύνης, που και πάλι δεν είμαι καν βέβαιος ότι μπορούν να ζητήσουν την αποκάλυψη τέτοιων στοιχείων.

Πιστεύω να καλύφθηκε ο topic starter. Ειδικά αφού δεν εξαφανίστηκε το μήνυμά του.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.643
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom