Θάσος Προτάσεις για Θάσο!!!

eirinisev

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
γεια σας!!σκεφτομαστε με τις φιλες μου (19 ολες μας) να παμε τον αυγουστο στη θασο!!γνωριζει κανεις τιποτα σχετικα με το νησι;;;διαμονη μετακινηση και κυριως για νυχτερινη ζωη ;δεν ψαχνουμε τρελα παρτυ και χαμο αλλα να μην ειναι αδεια τα μαγαζια ;);););););)
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
γεια σας!!σκεφτομαστε με τις φιλες μου (19 ολες μας) να παμε τον αυγουστο στη θασο!!γνωριζει κανεις τιποτα σχετικα με το νησι;;;διαμονη μετακινηση και κυριως για νυχτερινη ζωη ;δεν ψαχνουμε τρελα παρτυ και χαμο αλλα να μην ειναι αδεια τα μαγαζια ;);););););)
υπεροχη η θασος!αν θέλετε κόσμο θα πατε Ποτό ή Λιμενάρια που ειναι δίπλα.Τον Αύγουστο η Θάσος δουλεύει πολυ με ξενους τουριστες.Στον Ποτο δεν εχει τπτ ιδιαίτερο αλλα μενουν πολλοι τουριστες κ εχει μπαρακια που βαράνε (κατι που μου κανε εντυπωση). Τα Λιμεναρια ειναι ωραια με αρκετες επιλογες για φαγητο κ ποτο κ εχει ζωη.Οι μετακινησεις χωρις δικο σας μεσο δεν ειναι ευκολες,αλλα μπορειτε να μετακινηθειτε με κτελ σε κοντινα μερη.Αν εχετε μεσο οι καλυτετες παραλιες ειναι στο ανατολικο κομματι απο τα Λιμεναρια κ μετα.
 

eirinisev

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
υπεροχη η θασος!αν θέλετε κόσμο θα πατε Ποτό ή Λιμενάρια που ειναι δίπλα.Τον Αύγουστο η Θάσος δουλεύει πολυ με ξενους τουριστες.Στον Ποτο δεν εχει τπτ ιδιαίτερο αλλα μενουν πολλοι τουριστες κ εχει μπαρακια που βαράνε (κατι που μου κανε εντυπωση). Τα Λιμεναρια ειναι ωραια με αρκετες επιλογες για φαγητο κ ποτο κ εχει ζωη.Οι μετακινησεις χωρις δικο σας μεσο δεν ειναι ευκολες,αλλα μπορειτε να μετακινηθειτε με κτελ σε κοντινα μερη.Αν εχετε μεσο οι καλυτετες παραλιες ειναι στο ανατολικο κομματι απο τα Λιμεναρια κ μετα.
σε ευχαριστω πολυυ
 

eirinisev

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
ξερει κανεις πως γινεται η μετακινηση καθως φτανεις στη θασο για τον ποτο;το καραβι φτανει η στη χωρα η κεραμωτη απο εκει και περα υπαρχουν λεωφορεια;(τι τιμες;)
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
555
Likes
437
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Αν το κύριο μέλημά σας είναι η νυχτερινη ζωη τοτε ο Ποτός είναι νομίζω η καλύτερη επιλογή. Αν οι παραλίες είναι το βασικό κριτήριο, τότε η ανατολική πλευρά του νησιού είναι καλύτερη. Αν δεν έχετε αυτοκίνητο,καλύτερα μείνετε στον Ποτό για να είστε εκεί το βράδυ που έχει τα μπαράκια κλπ και να κινείστε στις παραλίες τη μέρα με το ΚΤΕΛ. Το καλύτερο βεβαια,αν μπορείτε,είναι να νοικιάσετε αυτοκίνητο,γιατί στις ωραιότερες παραλίες, δεν κατεβαίνει ΚΤΕΛ.
 

Crazos

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλημέρα, σκεφτόμαστε με την κοπέλα μου να πάμε Θάσο τον Αύγουστο (max 4 ημέρες). Θέλουμε να συνδυάσουμε και νυχτερινή ζωή αλλά και παραλίες. Θα έχουμε μέσο. Που προτείνεται να μείνουνε και ποιο είναι ενα μέσο κόστος διακοπών στο νησί;

όσον αφορά τα εισιτήρια του πλοίου για το αμάξι χρειάζεται να τα βγάλω από νωρίς ή επι τόπου ;
 

e-mitsus

Member
Μηνύματα
59
Likes
342
Επόμενο Ταξίδι
Μάλτα
Τα εισιτήρια τα βγάζεις επιτόπου...
Για τις υπόλοιπες απορίες σου,διάβασε τα προηγούμενα ποστ.
 
Μηνύματα
37
Likes
10
Εγώ είχα πάει πέρυσι με την παρέα μου και μέναμε στον Ποτό γιατί εκεί έχει τα μπαράκια το βράδυ αλλά μην φανταστείς γυρω στις 2 ή 3 το βραδυ αρχίζει και πέφτει η κίνηση αλλα έχει κόσμο γενικά.ειδικά το tutti frutti κάνει συχνά πάρτι ειναι ενα απο τα μπαρακια στον ποτο.τωρα για κλαμπακι πέρνετε ενα ταξι και πάτε παρασκευη και σαββατο στο μπολερο στο οποιο γινεται χαμος και ειναι πολυ ωραιο κλαμπακι.εμας μας ειχε παρει το ταξι 6 ευρω απο τον ποτο για να μας παει εκει.
 

annabell

Member
Μηνύματα
33
Likes
36
Επόμενο Ταξίδι
Προς αναζήτηση...
Ταξίδι-Όνειρο
Χάιλαντς, Σκωτία
Καλημέρα σε όλους! Επαναφέρω λίγο το θέμα με την ελπίδα να υπάρχουν "φρέσκα" νέα για το νησί! Θα με ενδιέφεραν κυρίως προτάσεις για φαγητό για να μην πηγαίνουμε στα τυφλά αλλά και παραλίες που ενδεχομένως δεν απαιτούν τα "μαλλιά της κεφαλής" μας για να κάτσουμε! Θα είμαστε εκεί 23-28 Αυγούστου! Κάθε πρόταση και πληροφορία είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτη!
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
555
Likes
437
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλημέρα σε όλους! Επαναφέρω λίγο το θέμα με την ελπίδα να υπάρχουν "φρέσκα" νέα για το νησί! Θα με ενδιέφεραν κυρίως προτάσεις για φαγητό για να μην πηγαίνουμε στα τυφλά αλλά και παραλίες που ενδεχομένως δεν απαιτούν τα "μαλλιά της κεφαλής" μας για να κάτσουμε! Θα είμαστε εκεί 23-28 Αυγούστου! Κάθε πρόταση και πληροφορία είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτη!
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
Για φαγητό στο Λιμένα ο Δούκας και στην Παναγία η ταβέρνα της Ελένης με σουβλες.
Παραλίες όλες φτηνές είναι η Θάσος δεν είναι Μύκονος
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.279
Καλημέρα σε όλους! Επαναφέρω λίγο το θέμα με την ελπίδα να υπάρχουν "φρέσκα" νέα για το νησί! Θα με ενδιέφεραν κυρίως προτάσεις για φαγητό για να μην πηγαίνουμε στα τυφλά αλλά και παραλίες που ενδεχομένως δεν απαιτούν τα "μαλλιά της κεφαλής" μας για να κάτσουμε! Θα είμαστε εκεί 23-28 Αυγούστου! Κάθε πρόταση και πληροφορία είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτη!
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
Για φαγητο Μούσες στον Λιμένα.Βασίλης στον Πρίνο.Λύκος στην Σκάλα Ραχωνίου.
 

annabell

Member
Μηνύματα
33
Likes
36
Επόμενο Ταξίδι
Προς αναζήτηση...
Ταξίδι-Όνειρο
Χάιλαντς, Σκωτία
Σας ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις! Κρατάω σημειώσεις!
Για φαγητό στο Λιμένα ο Δούκας και στην Παναγία η ταβέρνα της Ελένης με σουβλες.
Παραλίες όλες φτηνές είναι η Θάσος δεν είναι Μύκονος
Για φαγητο Μούσες στον Λιμένα.Βασίλης στον Πρίνο.Λύκος στην Σκάλα Ραχωνίου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.203
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom