ΗΠΑ Προτάσεις για Ξενοδοχεια στην Νέα Υόρκη για 5 βράδυα

statik

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Γεια σας
Μπορείτε να μου προετεινετε σε εσας που εχε παει Ξενοδοχεια στην Νεα Υόρκη - Μanhatan για 5 νυχτές? Δεν εχω παει ποτε οποτε δεν ξερω και σε ποια περιοχη να ψαξω. Σε καποιο σημειο που να βολευει για τα αξιοθεατα και σε "λογικη" τιμη μεχρι -150 περιπου.
 

kateP

Member
Μηνύματα
88
Likes
5
μπορει να μη εχω παει αλλα εκλεισα για το Πασχα που μας ερχεται! Τα πιο φτηνα ειναι 145ευρω, κοιταξα τα, Booking.com: hotel Comfort Inn Chelsea, New York, United States of America - 315 Guest reviews. Book your hotel now! (ΕΚΕΙ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΕΛΙΚΑ) , Booking.com: Grand Union Hotel, New York, United States of America - 491 Guest reviews. Book your hotel now!
, Booking.com: Hotel Belleclaire, New York, United States of America - 357 Guest reviews. Book your hotel now! αν και ειναι λιγο "ψηλα" αυτο.
Eιχα δει και αυτο http://www.booking.com/hotel/us/holiday-inn-new-york-city-midtown-57th-street.en.html αλλα μου φανηκε λιγο μακρια απο το μετρο .....
Καλυτερα ειναι να μεινεις midtown δηλαδη κατω απο το central park , κοντα στο εμπαιρ στεητ μπιλντινγκ, αλλα κοιτα να ειναι κοντα σε μετρο....
καλη μηχανη αναζητησης ειναι και το http://gr.skyscanner.com/ εχει και το booking.com μεσα και το hotels.com
 

kateP

Member
Μηνύματα
88
Likes
5
Που να παω κιολας τι συμβουλες εχω να σας δωσω,
Να ψαχνεις καθε μερα γιατι οι τιμες αλλαζουν απο μερα σε μερα. Πχ, εγω ειχα κλεισει ( με free cancelation ) και μετα επειδη βρηκα κατι αλλο ακυρωσα το πρωτο και κατεληξα σε αλλο....
Να δεις και κριτικη απο tripadvisor για οποιο σε ενδιαφερει,
απο φτηνα ειχα βρει και το πενσιλβανια με 138ευρω αλλα εχει πολυ ασχημη κριτικη.... οποτε ψαξε!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.922
Εσύ δηλαδή στηρίζεσαι στο τι θα γράψει ο κάθε Μπαγκλαντεσιανός, Ρουμάνος, Αμερικανός κ.λ.π στο tripadvisor? και το διαφημίζεις κιόλας?? Που τους ξέρεις εσύ όλους αυτούς και τους εμπιστεύεσαι? Ξέρεις τα γούστα τους και τις συνήθειές τους?? Γνώρίζεις ποια είναι τα κριτίρια του κάθε άσχετου για το τι σημαίνει καλό ξενοδοχείο ή καλό εστιατόριο? Το έχω πει και στο παρελθόν... το tripadvisor ΔΕΝ το εμπιστευόμαστε τυφλά... παίρνουμε μια ιδέα και μετά το ψάχνουμε από άλλες μεριές... ρωτάμε την γνώμη ανθρώπων που ξέρουμε, διαβάζουμε περιοδικά, μελετάμε βιβλία και έτσι αποφασίζουμε... σιγά μην είναι οι κριτικές του tripadvisor ο βασικός λόγος που θα διαλέξω ξενοδοχείο... μην τα πετάς έτσι και πάρεις κανένα άνθρωπο στο λαιμό σου... να λες την γνώμη σου για ξενοδοχεία που έχεις δει εσύ η ίδια ή σου έχουν πει άνθρωποι που εμπιστεύεσαι και όχι τι νομίζεις ή διάβασες στο tripadvisor και σε παρόμοια sites...
 

stefanos80

Member
Μηνύματα
80
Likes
5
Εγώ όταν πήγα Ν.Υόρκη έμεινα στην περιοχή Village (πολύ ωραία, ζωντανή και ασφαλής περιοχή) σε αυτό το ξενοδοχείο.
Larchmont Hotel (New York City, NY) - Hotel Reviews - TripAdvisor

ήταν η πιο φτηνή επιλογή στο village. Μικρό και απλό ξενοδοχείο με κοινόχρηστο μπάνιο που ήταν πάντα πεντακάθαρο και γενικά είχε πελάτες ηλικίας άνω των 35+.
έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος και σε ένα επόμενο ταξίδι θα το προτιμούσα πάλι.

Εγώ θα σου πρότεινα γενικά να κοιτάξεις στο Village για ξενοδοχείο.
 
Last edited by a moderator:

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Με 150 ευρώ τη βραδιά λογικά θα βρείς αρκετά αλλά θα πρέπει να ψάξεις εσύ ο ίδιος βασισμένος στις ημερομηνίες σου. Ενδεικτικά τα Bentley, Morgans, Millenium Broadway, Flatotel, Marcel at Gramercy κτλ παίζουν εκεί γύρω (βάλε-βγάλε 10 ευρώ).

Επίσης κοίτα στο Roosvelt αν παίζουν προσφορές ακόμα για τις ημερομηνίες που θέλεις

https://www.reservations-page.com/C00268/H01416/be.ashx

(βάλε κωδικό FACEB2 για να πάρεις την έκπτωση)
 

kateP

Member
Μηνύματα
88
Likes
5
Εσύ δηλαδή στηρίζεσαι στο τι θα γράψει ο κάθε Μπαγκλαντεσιανός, Ρουμάνος, Αμερικανός κ.λ.π στο tripadvisor? και το διαφημίζεις κιόλας?? Που τους ξέρεις εσύ όλους αυτούς και τους εμπιστεύεσαι? Ξέρεις τα γούστα τους και τις συνήθειές τους?? Γνώρίζεις ποια είναι τα κριτίρια του κάθε άσχετου για το τι σημαίνει καλό ξενοδοχείο ή καλό εστιατόριο? Το έχω πει και στο παρελθόν... το tripadvisor ΔΕΝ το εμπιστευόμαστε τυφλά... παίρνουμε μια ιδέα και μετά το ψάχνουμε από άλλες μεριές... ρωτάμε την γνώμη ανθρώπων που ξέρουμε, διαβάζουμε περιοδικά, μελετάμε βιβλία και έτσι αποφασίζουμε... σιγά μην είναι οι κριτικές του tripadvisor ο βασικός λόγος που θα διαλέξω ξενοδοχείο... μην τα πετάς έτσι και πάρεις κανένα άνθρωπο στο λαιμό σου... να λες την γνώμη σου για ξενοδοχεία που έχεις δει εσύ η ίδια ή σου έχουν πει άνθρωποι που εμπιστεύεσαι και όχι τι νομίζεις ή διάβασες στο tripadvisor και σε παρόμοια sites...
εννοειται οτι δεν στηριζεσαι μονο εκει, κριτικη υπαρχει και απο ελληνες στο booking , αλλα σχεδον ολα τα ξενοδοχεια που προτεινω τα εχει και ο "οδηγος - explorer" . Μην αρχιζουμε παλι τις ιδιες αψιμαχιες... Δεν ειμαι τοσο ασχετη.... Ωστοσο γνωμη ειπα και διευκρινησα οτι δεν εχω μεινει εκει... Ειναι οι λιγες οι επιλογες.... (ουλαχιστον για αυτο το Πασχα που εψαξα. ) Στα ξενοδοχεια που εχετε μεινει οι περισσοτεροι εγω εβρισκα 180ευρω και πανω.... (Μαλλον εχουν αλλαξει πολυ οι τιμες σε σχεση με παλια)
 

statik

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Τhanks παδια
ήταν η πιο φτηνή επιλογή στο village. Μικρό και απλό ξενοδοχείο με κοινόχρηστο μπάνιο που ήταν πάντα πεντακάθαρο και γενικά είχε πελάτες ηλικίας άνω των 35+.
Ειπαμε να ειναι σε λογική τιμή αλλα οχι ρε παιδια με κοινοχρηστο μπανιο! Ας δωσω κατι παραπανω να πηγαινω για μπανιο ανετα....

Απο οτι καταλαβα παω να βρω στο Midtown.
Nα ρωτησω κατι για το κλεισιμο των δωματιων .
Επειδη δεν εχω κλεισει ποτε απο το ιντερνετ , συμφερει να κλεισω απο το πχ.booking.com ή απ΄ ευθειαν απο την σελιδα του Hoetel?
Οταν κλεισω απο το πχ booking , αυτοματος το προεξοφλω ή απλα γινεται κρατηση. Και αν το προεξοφλώ και θελω να το ακυρωσω γινεται η ακυρωση απο το booking με επιστροφη χρηματων στην πιστωτικη?
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.300
Μηνύματα
887.397
Μέλη
38.973
Νεότερο μέλος
vkaravasili@d-mar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom