Προτάσεις για γαμήλιο ταξίδι

nanevfa

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Μπρυζ,Δουνκέρκη,Οστάνδη....

Εχεις δίκιο....Μπριζ όταν είχα πάει είχα μείνει με ανοικτό το στόμα!! Θυμάμαι οτι δεν ήξερα πού να πρωτοκοιτάξω!!
Ο γάμος είναι Σαββατο, και λέμε να φύγουμε Δευτέρα πρωί. Σίγουρα θα πάμε κάπου για μια εβδομάδα γεμάτη, ανάλογα με τα οικονομικα μπορεί και 10 μέρες.
Μας αρέσουν και στους δυο να κάνουμε βόλτες ατέλειωτες με τα πόδια, η καλυτερη μας είναι να αφήσουμε το αυτοκίνητο καπου και να μπορείς να γυρίσεις την πόλη με τα πόδια, έτσι μονο μπορείς πιστέυω να την χαρείς και να την μάθεις πραγματικά. Δεν μας πειράζει το πολύ κρύο ή η ζέστη, μας αρέσουν κάστρα, ποτάμια, μοναστήρια κλπ
Επειδή θα είναι το γαμήλιο ταξίδι μας, σίγουρα όπου και αν πάμε θα περάσουμε όμορφα, θα ηρεμήσουμε, θα απολαύσουμε 24ωρα ο ένας με τον άλλο κλπ, ιδίως μετά την τρέλλα που ζούμε με τις ετοιμασίες.Αν όμως καταφέρουμε να πάμε και σε κάποιο μέρος που να μας αρέσει και πολύ, δεν θα είναι το ιδανικό??
Σας ευχαριστώ πολύ όλους σας.
 

ioanna.gkan

Member
Μηνύματα
459
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη αλλά που,,,
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγωνια
Την Σκοτια την σκεφτηκες καθολου? Το Εδιμβουργο ειναι ευκολο με τα ποδια, και η φυση εκτος καταπληκτικη!!!! Λιμνες, highlands,καστρα...
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Εχεις δίκιο....Μπριζ όταν είχα πάει είχα μείνει με ανοικτό το στόμα!! Θυμάμαι οτι δεν ήξερα πού να πρωτοκοιτάξω!!
Ο γάμος είναι Σαββατο, και λέμε να φύγουμε Δευτέρα πρωί. Σίγουρα θα πάμε κάπου για μια εβδομάδα γεμάτη, ανάλογα με τα οικονομικα μπορεί και 10 μέρες.
Μας αρέσουν και στους δυο να κάνουμε βόλτες ατέλειωτες με τα πόδια, η καλυτερη μας είναι να αφήσουμε το αυτοκίνητο καπου και να μπορείς να γυρίσεις την πόλη με τα πόδια, έτσι μονο μπορείς πιστέυω να την χαρείς και να την μάθεις πραγματικά. Δεν μας πειράζει το πολύ κρύο ή η ζέστη, μας αρέσουν κάστρα, ποτάμια, μοναστήρια κλπ
Επειδή θα είναι το γαμήλιο ταξίδι μας, σίγουρα όπου και αν πάμε θα περάσουμε όμορφα, θα ηρεμήσουμε, θα απολαύσουμε 24ωρα ο ένας με τον άλλο κλπ, ιδίως μετά την τρέλλα που ζούμε με τις ετοιμασίες.Αν όμως καταφέρουμε να πάμε και σε κάποιο μέρος που να μας αρέσει και πολύ, δεν θα είναι το ιδανικό??
Σας ευχαριστώ πολύ όλους σας.
Aφού έχετε τόσες μέρες στη διάθεση σας, σκεφτείτε την πιο πάνω πρόταση μου για Βαυαρία-Αυστρία. Θα δείτε πανέμορφα κάστρα και λίμνες, θα περπατησετε σε υπέροχα χωριουδάκια και πόλεις. Βέβαια θα πρέπει να αλλάξετε κάποια ξενοδοχεία.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
nane γύρνα την υδρόγειο με κλειστά μάτια,βάλε το δάκτυλο σου πανω και όπου σταματήσει πήγαινε!!
θα σε τρελάνουν εδώ μέσα!!
για αλλού ξεκίνησες,οι ιδέες είναι πολλες,εγώ δεν θα σου γράψω γιατί θα σε "στείλω"
κανε το που σου λέω και θα είναι το μοναδικό δικό σου ταξίδι!!
απαραίτητη προυπόθεση--τρέλα!
 

nanevfa

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Παιδιά οι ιδέες σας είναι πολύ καλές. Κάθε μια έχει τα θετικά της και τα αρνητικά (συμφωνα με τα δικά μας γούστα πάντα). Θα τις βάλουμε όλες κάτω και θα ψάξω να δω και από τιμές τι γίνεται προκειμένου να κλείσουμε. Μεχρι στιγμής πιο πολύ από όλους με έχουν ψήσει οι ιδέες για Βαυαρία-Αυστρία και η Σκωτία που δεν είχα καθολου στο μυαλό μου. Μπορώ να κλείσω μόνη μου εισιτήρια για αεροπλάνο, ξενοδοχείο, ενοικίαση αυτοκινήτου κλπ, αλλά με συμφέρει καλυτερα έτσι, ή να απευθυνθώ σε κάποιο πρακτορείο?? Για ομαδικό , όταν το ανέφερα, με κραξατε ολοι!!! Οποτε το αφήνω!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Με λίγο ψάξιμο και έγκαιρες κρατήσεις θα πετύχεις καλύτερες τιμές και θα αποφύγεις την προμήθεια του πρακτορείου. Μόνο αν δεν έχεις καθόλου χρόνο για ψάξιμο απευθύνσου σε πρακτορείο.
Για Σκωτία δε ξέρω, αλλά για Μόναχο σίγουρα μπορείς να βρεις καλές τιμές, ιδίως αν αποφύγεις ως μέρες αναχώρησης το ΠΣΚ.
Όπου κι αν πας να περάσεις τέλεια.
 

nanevfa

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Γνωρίζετε καποιο site στο οποιο να μπορω να τα κλείσω όλα μόνη μου? Εκτός απο το booking.com εχετε να συστήσετε κάποιο άλλο?
 

ioanna.gkan

Member
Μηνύματα
459
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη αλλά που,,,
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγωνια
Αν δεν εισαι πολυ της οργανωσης και δεν εχεις χρονο να βγαλεις ενα καλο προγραμμα για να γυρισεις εκει που θα πας (π.χ στην Σκοτια δεν υπαρχει λογος να μεινεις 10 μερες Εδιμβουργο, κανε tour ολη την περιοχη- καποιο μελος εγραψε πριν λιγο καιρο για road trip στην Σκοτια, βρες το να παρεις μια ιδεα) καλυτερα να απευθυνθεις σε πρακτορειο, κι οτι σου αρεσει απο αυτα που προτεινουν, κανεις. Κι οπως εχω ξαναπει, οι προσφορες μεσω ιντερνετ συνηθως αφορουν περιοδους εκτος αργιων και γιορτων, οποτε αν πας σε τετοια περιοδο ειναι η η μια η η αλλη, τουλαχιστον απο την δικη μου προσωπικη πειρα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.765
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom