Γενικά Προτάσεις για νησιά Αιγαίου.

thanos75

Member
Μηνύματα
1.364
Likes
3.409
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Οκ, σ' ευχαριστώ πολύ!
Διορθώνω προηγούμενα posts μου. Τελικά και ή Σίκινος και ή Φολέγανδρος συνδέονται με την Ανάφη μέσω του ενδοκυκλαδικου δρομολογιου που ξεκινά από τη Σύρο και καταλήγει Ανάφη περνώντας από διάφορα νησιά (πλοίο andros jet).Τα δρομολόγια για τον Ιούνιο γίνονται κάθε Τρίτη και Σάββατο (για πιο μετά δεν έχουν ακόμα αναρτηθεί). Χίλια συγγνώμη για πριν
 
Μηνύματα
201
Likes
195
Διορθώνω προηγούμενα posts μου. Τελικά και ή Σίκινος και ή Φολέγανδρος συνδέονται με την Ανάφη μέσω του ενδοκυκλαδικου δρομολογιου που ξεκινά από τη Σύρο και καταλήγει Ανάφη περνώντας από διάφορα νησιά (πλοίο andros jet).Τα δρομολόγια για τον Ιούνιο γίνονται κάθε Τρίτη και Σάββατο (για πιο μετά δεν έχουν ακόμα αναρτηθεί). Χίλια συγγνώμη για πριν
Δεν πειράζει. Πάντως ακόμα δεν βλέπω κατι επίσημο..
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Διορθώνω προηγούμενα posts μου. Τελικά και ή Σίκινος και ή Φολέγανδρος συνδέονται με την Ανάφη μέσω του ενδοκυκλαδικου δρομολογιου που ξεκινά από τη Σύρο και καταλήγει Ανάφη περνώντας από διάφορα νησιά (πλοίο andros jet).Τα δρομολόγια για τον Ιούνιο γίνονται κάθε Τρίτη και Σάββατο (για πιο μετά δεν έχουν ακόμα αναρτηθεί). Χίλια συγγνώμη για πριν
Πάνω που ήθελα να γράψω ότι από Φολέγανδρο έχει για Ανάφη (ή τουλάχιστον είχε πέρσι).

Ακόμα είναι λίγο ρευστά τα πράγματα με τα πλοία κλειστού τύπου πάντως (από πλευράς εταιριών/πλοιοκτητών). Ας ελπίσουμε η αναμονή να μην ειναι μεγάλη και οι όποιες αποφάσεις να παρθούν γρήγορα.
 
Μηνύματα
25
Likes
11
Καλησπερα, ( δν ξερω μπορει να ναι και άκυρο το ποστ μου)
Για φετος ετσι με αυτη τη κατασταση, διακοπες σε νησια θα το επιχειρήσετε?
Προτασεις για ησυχα νησια με φθηνα ακτοπλοικα με αμαξι η και χωρις ακτοπλοικα. Εχει να προτείνει καποιος?
Γνωριζει καποιος αν εχουν πεσει γενικα οι τιμες για Αύγουστο?
 

Desp01na

Member
Μηνύματα
38
Likes
7
Πότε λέτε να ανακοινωθούν; εγώ ενδιαφέρομαι για το Σαντορίνη Ανάφη, βλέπω υπαρχει δρομολόγιο prevelis και blue star αλλα όχι andros jet. Να περιμένω κάποιο άλλο ;
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.311
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Αντίπαρο η Κουφονησια για παρέα στα 27;
Εξαρτάται τι ψάχνει η παρέα. :cool:
Η προφανής απάντηση είναι Αντίπαρος, μικρή και αξιόλογη, με έντονη νυχτερινή ζωή.
Οχι ότι θα περάσει κάποιος άσχημα στα Κουφονήσια απ' την άλλη. Είναι καθαρά θέμα προτεραιοτήτων.
Με τρεις μέρες είτε στο ένα είτε στο άλλο καλύπτεσαι απόλυτα νομίζω πως. Οπότε γιατί όχι και στα δύο;
 

Desp01na

Member
Μηνύματα
38
Likes
7
Εξαρτάται τι ψάχνει η παρέα. :cool:
Η προφανής απάντηση είναι Αντίπαρος, μικρή και αξιόλογη, με έντονη νυχτερινή ζωή.
Οχι ότι θα περάσει κάποιος άσχημα στα Κουφονήσια απ' την άλλη. Είναι καθαρά θέμα προτεραιοτήτων.
Με τρεις μέρες είτε στο ένα είτε στο άλλο καλύπτεσαι απόλυτα νομίζω πως. Οπότε γιατί όχι και στα δύο;
Περισσότερες επιλογές που έχει ; Τιμές ;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.311
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Περισσότερες επιλογές που έχει ; Τιμές ;
Αν μιλάμε για διασκέδαση η Αντίπαρος (με το προνόμιο του να έχεις δίπλα και τη Πάρο).
Αν μιλάμε για παραλίες τα Κουφονήσια, καθώς το φαινόμενο τόσων πολλών και διαφορετικών παραλιών σε ένα πολύ μικρό νησί είναι μοναδικό.
Και τα δύο είναι τσιμπημένα σε τιμές, καθώς είναι μικρά με ότι αυτό συνεπάγεται. Έχω την αίσθηση πάντως ότι το Κουφονήσι είναι λίγο παραπάνω σε όλα του. Όχι εξωφρενικά νούμερα, απλά πιο ακριβά από το μέσο όρο.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.311
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Από νυχτερινή ζωή τα Κουφονησια πως είναι ;
Αρκετά συμπαθητικά, αν λάβεις υπόψιν πάντα το μικρό μέγεθος του.
Και το ποτάκι σου θα το πιεις στα στενάκια της χώρας, και το κοκτειλ σου παραλιακά (στο μπαρ που γίνεται χαμός - δε μου 'ρχεται το όνομα τωρα), αλλά μέχρι και αφτεράδικο θα βρεις αν θες να ξενυχτίσεις.
Πολύ καλά σε σχέση με άλλα αντίστοιχα νησιά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.801
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom