Ουγγαρία Προτάσεις για ξενοδοχείο στη Βουδαπέστη

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ταξίδι-Όνειρο
Τα πάντα όλα...
Έχω κλήσει για Βουδαπέστη 28-31 Αυγούστου (3 νύχτες) και τώρα ψάχνω για ξενοδοχείο.
Θα ήθελα τις προτάσεις σας για ένα καλό ξενοδοχείο στο κέντρο, με ωραία θέα και πρωινό(μιλάμε για 2κλινο πάντα).
Φαντάζομαι σε κάποιο 5άστερο ή 4άστερο.
Περιμένω με ανυπομονησία.
 

greengeorge

Member
Μηνύματα
27
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Τρανσυλβανία
Ταξίδι-Όνειρο
νεα υορκη
Hotel Mercure Budapest Buda 4*.Ξενοδοχειο στο οποιο εμεινα πριν αρκετα χρόνια και το μετανιωσα που και την τελευταια φορα που πηγα προσφατα στη Βουδαπέστη δεν έμεινα και πάλι εκεί.Παρ' όλα αυτά μπήκα στον πειρασμο να το επισκεφθώ για να το συγκρινω μ' αυτό που τελικά έμεινα και οι εντυπώσεις μου ήταν και πάλι πολύ καλές. Γεγονός που επιβεβαιώνεται από φίλο στον οποίο το σύστησα και έμεινε σε πρόσφατη επίσκεψή του.Βρίσκεται δίπλα σε σταθμό του metro, πολύ κοντά στην πλατεία Μόσχας (κεντρικό σημείο εκκίνησης μέσων μεταφοράς) και φυσικά στο Δούναβη. Πολύ φιλικό προσωπικό , καλό εστιατόριο, καλό πρωινό και προπαντός άνετα δωμάτια και καθαρό.
Have a good trip!!!:)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
αν και τα χουμε ξαναπει, με αναζητηση βρίσκεις πιο λεπτομερή σχόλια, οι επιλογές για καλό είναι 2: Ιntecontinental για θέα και μόνο, Boscolo New York για όλα τα υπόλοιπα. κορυφαίο.
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Θα σου πρότεινα ανεπιφύλακτα το Χίλτον:

Hilton Budapest hotel

μόνο και μόνο για την τοποθεσία του, είναι μέσα στο κάστρο.
Από εκεί και πέρα, εξαρτάται τι αντέχει η τσέπη σου, έχει φοβερές επιλογές ξενοδοχείων.
 

DION7

Member
Μηνύματα
151
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
που???
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η καραιβικη
marriott ολα τα δωματια με θεα..σοφιτελ, ιντερκοντινενταλ τα μπροστινα δωματια με θεα.και τα τρια ξενοδοχεια βρισκονται πανω στο δουναβη στην πλευρα της πεστης με θεα το καστρο της βουδας την γεφυρα και το παλατι
 

lilianfal

Member
Μηνύματα
23
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΛΟΜΒΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
νησί του πάσχα στη χιλή
ιντερκοντινενταλ

Έχω κλήσει για Βουδαπέστη 28-31 Αυγούστου (3 νύχτες) και τώρα ψάχνω για ξενοδοχείο.
Θα ήθελα τις προτάσεις σας για ένα καλό ξενοδοχείο στο κέντρο, με ωραία θέα και πρωινό(μιλάμε για 2κλινο πάντα).
Φαντάζομαι σε κάποιο 5άστερο ή 4άστερο.
Περιμένω με ανυπομονησία.
το ιντερκοντινενταλ ειναι μπροστα στο δουναβη,με υπεροχα δωματια
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Συμφωνω και εγω με τον Samion και την Lilianfall. To Ιντερκοντινενταλ εχει απαικτη θεα, εφοσον φυσικα παρεις μπροστινα δωματια. Στο Boscolo ουτως η αλλως επιβαλλεται να πας για να πιειες ενα τουλαχιστον καφε στο υπεροχο New York Cafe. Ειναι τεραστια παραλειψη να μην βρεθεις εκει.
 

Takis-Gwgw

Member
Μηνύματα
29
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ψαχνομαστε...
Εμεις μεναμε στο Grand Hungaria.Δεν ηταν οτι πιο καινουριο αλλα ειχε απαιχτο πρωινο,τα περισσοτερα δωματια εχουν ωραια θεα,ειναι το μεγαλυτερο της Βουδαπεστης(θα εχεις να το λες) και εχει διπλα σταση μετρο και λεωφορειου!
 

candy

Member
Μηνύματα
27
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο-Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
ελβετια κ μπαλι
εμεις στο marriot Budapest Marriott Hotel, Hungary: City center business hotel in Budapest with fabulous Danube river view
το οποιο προτεινω ανεπιφυλακτα!!!
με θεα τον δουναβη, τις γεφυρες κ τη πινακοθηκη δεν μπορεις ουτε στιγμη να κατσεις ή να κοιμηθεις με κλειστες κουρτινες! ειδικα το βραδυ!!!
εξυπηρετικοτατοι, κοντα στην αγορα.
το μπανιο ειναι λιγο μικρο αλλα πεντακαθαρο!
κ φυσικα δεν εχω λογια για το υπεροχο κρεβατι τους! με την τοση κουραση που ειχαμε ξαπλωναμε κοιμομασταν κ ξυπνουσαμε αλλοι ανθρωποι! πηγαμε χριστουγεννα κ ηταν ΤΕΛΕΙΟ!
 

kanaliotis

Member
Μηνύματα
143
Likes
58
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Φιλαράκι εγώ έμεινα στο Sofitel, μπροστά στην chain bridge. Καταπληκτική θέα και το δωμάτιο super. Αλλά, το καλύτερο ήταν το στρώμα του κρεβατιού. Κλείσε εκεί και θα με θυμηθείς!!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.879
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom