Προτάσεις για πεντάστερα-τετράστερα στην Ελλάδα με value for money

Dimi_Travel

Member
Μηνύματα
12
Likes
2
Καλησπέρα! Ελπίζω να "ανοίγω" το θέμα σε σωστό σημείο.. Θα ήθελα να μου προτείνετε vfm και σχετικά οικονομικά πολυτελή ξενοδοχεία σε όλη την Ελλάδα...Ο προορισμός αδιάφορος..(εντάξει..μη με στείλετε και στα Καμμένα Βούρλα! ) Παρακαλώ να τα έχετε επισκεφθεί και να έχετε διαπιστώσει ιδίοις όμμασι ότι μια επίσκεψη σε αυτά αξίζει! Ευχαριστώ πολύ!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.612
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Σε off περίοδο όλα σχεδόν τα ξενοδοχεία τα βρίσκουμε σε καλύτερη τιμή, επίσης παίζει ρόλο η περιοχή/τοποθεσία τους, αν βρίσκονται κοντά/μέσα σε πόλη, ποια πόλη και άλλα πολλά. Επίσης το "πολυτελή" που ζητάς σηκώνει πολλή συζήτηση. Με λίγα λόγια, πες τι έχεις στο μυαλό σου.
 

Dimi_Travel

Member
Μηνύματα
12
Likes
2
Θα γίνω σαφέστερη. Πολυτελές εννοώ να έχει μέσα στο δωμάτιο τζακούζι/σάουνα/χαμάμ, να διαθέτει spa με όλα τα παρελκόμενα, τζάκι ή πισίνες εξωτερικές ανάλογα εποχής που το επισκέπτεσαι,ωραίους χώρους-κήπους-θέα..Πολύ καλό πρωινό..Ως προς την τοποθεσία προφανώς θα υστερεί για να μπορεί να προσφέρει όλες αυτές τις παροχές σε πιο προνομιακές τιμές. Δεν με ενδιαφέρει να εξερευνήσω στο συγκεκριμένο ταξίδι, αλλά να πάω για ένα Σαββατοκύριακο να ξεκουραστώ μέσα στους "τέσσερις" τοίχους ενος καταλύματος...
 

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Καλοκαιρινοί προορισμοί:
Lichnos Beach Στην Πάργα
Nikki Beach στο Πόρτοχελι
Kandia's Castle Resort & Thalasso στην Κάντια Ναυπλίου
Για χειμώνα
Aar Hotel & Spa Ιωάννινα
Amalia Hotel Ναύπλιο και άλλα πολλά που πιστεύω οτι και μόνη σου αν ψάξεις θα βρεις.
Βασική προυπόθεση να εχεις αποφασίσει ποιο μέρος θέλεις να επισκεφτείς.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.728
Likes
15.105
Θυμάμαι μου είχαν προτείνει εδώ στο φόρουμ το "Φίλιππος Ξενία" στις Σέρρες και είχε πολύ καλή σχέση ποιότητας -τιμής. Με εσωτερική θερμαινόμενη πισίνα,σπα ,γυμναστήριο,πολύ καλό πρωινό, ευγενικό πρσωπικό και ωραίο μπαρ-εστιατόριο στον πάνω όροφο με θέα. Μπορεί αποτελέσει και βάση για να δει κανείς όχι μόνο Σέρρες αλλά και
Δράμα π.χ.αν θέλεις να δεις την Ονειρούπολη τις γιορτές....

Στο Aar στα Γιάννενα που λένε πιο πάνω ,επίσης έχει εσωτερική πισίνα και ένα μικρό γυμναστήριο και πολύ καλό πρωινό...

Άλλο ένα που μου έρχεται είναι στην παραλία Λιτόχωρου το Olympus Resort με εξίσου καλές παροχές...
 

Dimi_Travel

Member
Μηνύματα
12
Likes
2
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις...!! Και το Aar και το Φίλιππος Ξενία δείχνουν πολύ ενδιαφέροντα. Στη Κάντια το έχω στα υπόψιν...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Πολυτελές εννοώ να έχει μέσα στο δωμάτιο τζακούζι/σάουνα/χαμάμ...
Υπάρχουν δωμάτια ξενοδοχείου με χαμάμ in-suite; Eκτός κι αν εννοείς απλά μπάνια που μετονομάζονται σε χαμάμ με μερικά ανατολίτικα πλακάκια, μια επιφάνεια να κάθεσαι κι ένα κουβά νερό... κι έτοιμο το 'χαμάμ'.
 

Dimi_Travel

Member
Μηνύματα
12
Likes
2
Υπάρχουν δωμάτια ξενοδοχείου με χαμάμ in-suite; Eκτός κι αν εννοείς απλά μπάνια που μετονομάζονται σε χαμάμ με μερικά ανατολίτικα πλακάκια, μια επιφάνεια να κάθεσαι κι ένα κουβά νερό... κι έτοιμο το 'χαμάμ'.
Έχω κάτι εξαιρετικό στο μυαλό μου περί τα 150 ευρω/βραδιά τα 50 τ.μ και 170 τα 100 τ.μ στο Πήλιο. Με χαμάμ, σάουνα και τζακούζι εντος δωματίου!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Σου εξηγώ ότι δεν υφίσταται χαμάμ στον περιορισμένο χώρο ενός μικρού δωματίου ξενοδοχείου ή έστω μιας σουίτας. Είναι απλά ένα tiled μπάνιο που το έχουν κάνει να μοιάζει με χαμάμ για να το πουλάνε σα χαμάμ με 150 τη βραδιά...
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.747
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Σου έχω και εγώ ωραίες προτάσεις για πενταστερα ξενοδοχεία στην Ελλάδα!
1. Olympia Riviera Thalasso και Mandola Rosa στην Κυλλήνη
2. Thraki Palace ( Ramada Plaza Thraki) και Astir -Egnatia στην Αλεξανδρούπολη
3. Epirus Palace στα Ιωάννινα
4. Corfu Imperial της Grecotel,
Και άλλα πολλά, που έχουν κέντρα ευεξίας, τζακούζια κλπ αλλά χαμάμ μέσα στο δωμάτιο μάλλον δεν έχουν....
 

Dimi_Travel

Member
Μηνύματα
12
Likes
2
Σου εξηγώ ότι δεν υφίσταται χαμάμ στον περιορισμένο χώρο ενός μικρού δωματίου ξενοδοχείου ή έστω μιας σουίτας. Είναι απλά ένα tiled μπάνιο που το έχουν κάνει να μοιάζει με χαμάμ για να το πουλάνε σα χαμάμ με 150 τη βραδιά...
Τί να σου πω...προσωπικά μου φαίνεται αντίστοιχο με τα "χαμαμ" που πουλάνε τα ακριβά ξενοδοχεία σε κοινόχρηστους χώρους. Τώρα, αν εννοείς τα αυθεντικά τούρκικα χαμαμ, δεν τα έχω επισκεφθεί..
 

Dimi_Travel

Member
Μηνύματα
12
Likes
2
Σου έχω και εγώ ωραίες προτάσεις για πενταστερα ξενοδοχεία στην Ελλάδα!
1. Olympia Riviera Thalasso και Mandola Rosa στην Κυλλήνη
2. Thraki Palace ( Ramada Plaza Thraki) και Astir -Egnatia στην Αλεξανδρούπολη
3. Epirus Palace στα Ιωάννινα
4. Corfu Imperial της Grecotel,
Και άλλα πολλά, που έχουν κέντρα ευεξίας, τζακούζια κλπ αλλά χαμάμ μέσα στο δωμάτιο μάλλον δεν έχουν....
Σε ευχαριστώ πολύ Έλενα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.760
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom