Προτάσεις για προορισμό για τα επόμενα Χριστούγεννα

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Ύστερα από τις απανωτές ακυρώσεις δύο ταξιδιών μου, έχω πελαγώσει και χρειάζομαι νέες ιδέες για προορισμό για τα επόμενα Χριστούγεννα. Απαραίτητη προϋπόθεση είναι η διάρκεια να μην ξεπερνάει τις 9 μέρες και ενδιαφέρομαι για μακρινό ταξίδι, άρα η Ευρώπη αποκλείεται.
Μία καλή ιδέα είναι η Κούβα, αλλά απ'ό,τι βλέπω τα αεροπορικά θα μου βγουν γύρω στα 1100-1200. Αν προσθέσω σε αυτά και καμια 500αρα για τη διαμονή μου, 1700 και ανεβαίνει. Αυτό που μου τη δίνει είναι βασικά τα αεροπορικά της.
Άντε, περιμένω προτάσεις!

ΥΓ. Hydronetta, εδώ είναι που κανονικά πρέπει να πεις ''εκεί που είσαι ήμουνα κι εδώ που είμαι θα 'ρθεις''...:(
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Mα τα αεροπορικα ειναι το προβλημα,παντα.
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Κοτοπουλακι μου μονος θα πας η με την γνωστη παρεα των δημοσιων υπαλληλων;
Εμενα εχει μαλλιασει η γλωσσα μου εδω μεσα σε οποιον σταθει και οποιον ρωτησει να εκθειαζω τη Βιρμανια.
Αν βρεις καλα εισιτηρια, γιατι οι γιορτες ειναι παντα ζορι, αξιζει με τα χιλια και δεν ειναι και τοσο ακριβος προορισμος και επισης εχουμε ακρες και με τοπικα πρακτορεια.
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Εγώ λέω Τανζανία - Κένυα άντε και Ουγκάντα...



Αστειάκι :bleh:..
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Κοτοπουλακι μου μονος θα πας η με την γνωστη παρεα των δημοσιων υπαλληλων;
Εμενα εχει μαλλιασει η γλωσσα μου εδω μεσα σε οποιον σταθει και οποιον ρωτησει να εκθειαζω τη Βιρμανια.
Αν βρεις καλα εισιτηρια, γιατι οι γιορτες ειναι παντα ζορι, αξιζει με τα χιλια και δεν ειναι και τοσο ακριβος προορισμος και επισης εχουμε ακρες και με τοπικα πρακτορεια.
Αχ, θέλω πολύ και τη Βιρμανία! Τι ωραία ιδέα! Πώς λες να το δω; Για Κουάλα και μετά air asia; ή Tαϋλάνδη και μετά από εκεί. 9 μέρες θα μου φτάσουν;

Με το ''κοτοπουλάκι μου'' με γλύκανες:rolleyes:

Εγώ λέω Τανζανία - Κένυα άντε και Ουγκάντα...



Αστειάκι :bleh:..
Ε, αυτό λέγεται γνήσια κακεντρέχεια, εντάξει;
κλαψ λυγμ:harakiri:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Μεσω Bangkok ειναι καλυτερα, αλλα θα εξαρτηθει απο το τι προσφορες θα βρεις. Η Ροζα ειχε βρει μεσω Σιγκαπουρης για Γιανγκον με Singapur στα 465 ευρω, μεσα στις γιορτες. Καθως καταλαβαινεις δεν ετιθετο θεμα να προτιμησει την Bangkok. Την Κουαλα Λουμπουρ δεν την εχω ερευνησει ως πιθανοτητα.
Και με 9-10 μερες βλεπεις πολλα πραγματα στην Βιρμανια.
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
:bleh: Γιατι φοβάσαι το κρυο? Τα Χριστουγεννα στον Καναδα ειναι πολυ ωραια! Παντως για να σου λυσω την απόρία, ναι ειμαι λιγο τρελη:haha:
Ε, μα άμα είναι να φάω κρύο, τότε προτιμώ να πάω στην Ισλανδία που καίγομαι κιόλας, παρά στον Καναδά. Παρ΄το αλλιώς καλύτερα! άντε, δώσε καμια ιδέα αντί να προπαγανδίζεις υπέρ του Καναδά(σε έχω ξαναπιάσει, νομίζω, να το κάνεις).:cool:

Μεσω Bangkok ειναι καλυτερα, αλλα θα εξαρτηθει απο το τι προσφορες θα βρεις. Η Ροζα ειχε βρει μεσω Σιγκαπουρης για Γιανγκον με Singapur στα 465 ευρω, μεσα στις γιορτες. Καθως καταλαβαινεις δεν ετιθετο θεμα να προτιμησει την Bangkok. Την Κουαλα Λουμπουρ δεν την εχω ερευνησει ως πιθανοτητα.
Και με 9-10 μερες βλεπεις πολλα πραγματα στην Βιρμανια.
Εννοείς τότε που είχε δώσει εκείνα τα 400αρια η Singapore? Σιγά μην τα ξαναδώσει. κλαψ λυγμ
Είμαι φοβερά ηττοπαθής :shock:
Βλέπω κάτι 600αρια με Qatar από Αθήνα για Bangkok. Συν το κατοστάρι για Βιρμανία, καλά είναι. Εντάξει, δεν είναι τα 450 της Ρόζας, αλλά τέλος πάντων.

Παρεμπιπτόντως, κάποτε έδινε στα 400 την Κουάλα και η Egypt. Τώρα, την έχει βγάλει από το δίκτυό της; Γιατί δεν τη βλέπω...
Πού είσαι dim kyr να μας δώσεις τα Egyptιακά σου φώτα;
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Ε, μα άμα είναι να φάω κρύο, τότε προτιμώ να πάω στην Ισλανδία που καίγομαι κιόλας, παρά στον Καναδά. Παρ΄το αλλιώς καλύτερα! άντε, δώσε καμια ιδέα αντί να προπαγανδίζεις υπέρ του Καναδά(σε έχω ξαναπιάσει, νομίζω, να το κάνεις).:cool:
Εγω??? Δεν μπορει με περνας για αλλη:haha:. Μου αρεσε γιαυτο το συστηνω.. σοβαρα τωρα ισως σε ενδιεφερε η Νοτια Αμερική?
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Εγω??? Δεν μπορει με περνας για αλλη:haha:. Μου αρεσε γιαυτο το συστηνω.. σοβαρα τωρα ισως σε ενδιεφερε η Νοτια Αμερική?
Εννοείται, αλλά εχει πολύ ακριβά αεροπορικά εκείνη την περίοδο και οι προσφορές βγαίνουν για άλλες ημερομηνίες...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.260
Μέλη
38.916
Νεότερο μέλος
NioviG

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom