Προτάσεις για 3ημερο στην Ελλάδα

rukavina13

Member
Μηνύματα
16
Likes
1
Παιδιά γεια χαρά σε όλους... Θα ήθελα την γνώμη σας πάνω στο εξής θέμα: Μέσα στις διακοπές των Χριστουγέννων σκέφτομαι να επισκεφτώ το 3ήμερο 27-30/12 κάποιο χειμερινό θέρετρο του τύπου Πήλιο, Λίμνη Πλαστήρα, Περτούλι κλπ μαζί με την κοπέλα μου...Θα ηθελα την γνώμη σας για ένα γραφικό και όμορφο ορεινό μέρος που να είναι προσβάσιμο και χωρίς αυτοκίνητο...Η αλήθεια είναι ότι το Πήλιο και πιο συγκεκριμένα η Πορταριά έιναι ένα μέρος που μας βολεύει πάρα πολύ...Μπορεί κάποιος να προτείνει κάποια καταλύματα εκεί; Να ενημερώσω οτι δεν θέλουμε κάτι υπερλούξ απλά κάτι αξιοπρεπές για να περάσουμε 3 βράδια και ένα σχετικά μεγάλο χωριό για να μην βαρεθούμε στην περίπτωση που δεν θα έχω αυτοκίνητο...
 

leon00

Member
Μηνύματα
181
Likes
55
Παιδιά γεια χαρά σε όλους... Θα ήθελα την γνώμη σας πάνω στο εξής θέμα: Μέσα στις διακοπές των Χριστουγέννων σκέφτομαι να επισκεφτώ το 3ήμερο 27-30/12 κάποιο χειμερινό θέρετρο του τύπου Πήλιο, Λίμνη Πλαστήρα, Περτούλι κλπ μαζί με την κοπέλα μου...Θα ηθελα την γνώμη σας για ένα γραφικό και όμορφο ορεινό μέρος που να είναι προσβάσιμο και χωρίς αυτοκίνητο...Η αλήθεια είναι ότι το Πήλιο και πιο συγκεκριμένα η Πορταριά έιναι ένα μέρος που μας βολεύει πάρα πολύ...Μπορεί κάποιος να προτείνει κάποια καταλύματα εκεί; Να ενημερώσω οτι δεν θέλουμε κάτι υπερλούξ απλά κάτι αξιοπρεπές για να περάσουμε 3 βράδια και ένα σχετικά μεγάλο χωριό για να μην βαρεθούμε στην περίπτωση που δεν θα έχω αυτοκίνητο...
Πριν απο καποια χρονια ειχαμε παει Πορταρια και
μειναμε στο Xenia Palace Hotel Portaria
Δεν ξερω τιμες αλλα ηταν πολυ καλο ξενοδοχειο τωρα για το αλλο που γραφεις πιστευω τρια βραδυα στην πορταρια χωρις αυτοκινητο θα βαρεθεις μιας και η Μακρινιτσα ειναι μακρυα με τα ποδια (αλλα must) http://www.pelion.org/makrinitsa/index-gr.asp?iCat=29
 

neikos

Member
Μηνύματα
35
Likes
4
Ταξίδι-Όνειρο
Ιρλανδία
για το πηλιο θα προτεινα να μεινεις στο χωριο χάνια!! ειναι στο μεγαλυτερο υψομετρο και οι ξενωνες του ειναι χτισμενοι σε λαγκαδια... νταξ μπορει να ειναι λιγο μακρια απο την πολη του βολου... αλλα πιστευω πως αξιζει!
 

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Εγώ θα σου πρότεινα να μείνεις Μακρυνίτσα, που είναι κοντά στο Βόλο και στα υπόλοιπα ορεινά χωριά. Το οτι δε θα έχεις αμάξι είναι ένα θέμα που θα δυσκολέψει. Στη Μακρυνίτσα είχα μείνει, καλοκαίρι βέβαια, σε ένα πολύ γουστόζικο ξενοδοχείο πάνω στον κεντρικό δρόμο του χωριού, που λέγεται Κένταυρος. Από τιμές δε ξέρω τι παίζει το χειμώνα. Μπορείς όμως να πάρεις τηλ στο 24280-99075 και 90085 και να ρωτήσεις.
 

papatya

Member
Μηνύματα
55
Likes
13
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Πασχα-Ανταρκτική
Για μένα το πιο γραφικό και όμορφο χωριό του Πηλίου είναι η Τσαγκαράδα..και η γύρω περιοχή..Αν πάτε Πήλιο θα σας πρότεινα να κινηθείτε προς τα κει.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.496
Likes
8.014
Πολύ ωραία τα μέρη που αναφέρεις, αναμφισβήτητα... και ακόμα ωραιότερα τα Ζαγοροχώρια... αλλά εγώ αν ήταν να πάω κάπου χωρίς αυτοκίνητο θα προτιμούσα κάτι τύπου Αράχωβα ή Καλάβρυτα ώστε να μην υπάρχει περίπτωση να βαρεθώ...
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Πολύ ωραία τα μέρη που αναφέρεις, αναμφισβήτητα... και ακόμα ωραιότερα τα Ζαγοροχώρια... αλλά εγώ αν ήταν να πάω κάπου χωρίς αυτοκίνητο θα προτιμούσα κάτι τύπου Αράχωβα ή Καλάβρυτα ώστε να μην υπάρχει περίπτωση να βαρεθώ...
για καλάβρυτα χωρίς αμάξι οκ!!!
αλλα αράχωβα ?? χωρις ιχ και λιβάδι πως θα πηγαίνει που εχει πλέον παρα πολλα και καλά μαγαζιά !!
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Πολυ ωραια και τα Καλαβρυτα και η Αραχωβα, στην Αραχωβα θα σας πιασουν λιγο τον .... Οσο για τα Καλαβρυτα
δεν μπορω να ειμαι αντικειμενικη αφου ειναι ο αγαπημενος μου κοντινος προορισμος για Σ/Κ στην Ελλαδα.
Αν ως ιδεα σ αρεσει και μπεις στην διαδικασια να το σκεφτεις πολυ ευχαριστως να βοηθησω παραπανω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.764
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom