Ιταλία Προτάσεις για Umbria-Tuscany

sofoclacos

Member
Μηνύματα
65
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Φίλοι γεια σας!
Εδώ και κάποιες μέρες αντιμετωπίζω πρόβλημα όσον αφορά το ταξίδι μου στην Ιταλία στις αρχές Αυγούστου (το ξέρω ότι είναι απ' τις χειρότερες εποχές αλλά ένεκα οι κενές ημερομηνίες). Το ταξίδι είναι επτά ημερών και προορισμός είναι από το Chiampino με τους "γίγαντες" της ryanair για farmhouse, αγροτόσπιτο και ότι βάλει ο νους σου. Εγώ, η γυναίκα μου και τα δυο μου παιδιά. Στην Ιταλία έχω ξαναπάει αλλά όχι στις περιοχές εκείνες. Ψάχνω λοιπόν για κάτι μέσα στη φύση (δεν με ενδιαφέρουν ξενοδοχεία κλπ.), κάτι σε φάρμα, σε αγροικία, κάτι τέτοιο αλλά δεν μπορώ να καταλήξω πουθενά...Ίσως και λόγω της πληθώρας από agrotourismo.net και λοιπά sites. Έχω πελαγώσει. Τα φώτα σας please! Α! ξέχασα, θα νοικιάσω εννοείται αυτοκίνητο από chiampino. Τα οικονομικά μου είναι ψιλομετρημένα (δηλαδή δεν υπάρχει σάλιο για κάτι περισσότερο από 100-120 ευρώ). Ευχαριστώ!:D
 

sofoclacos

Member
Μηνύματα
65
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Μπα, μάλλον το έθεσα το ερώτημα σε λάθος τόπικ! Δεν ξέρω και πολύ καλά πως να το κάνω. Παρακαλώ βοήθεια!!!!
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
Φίλοι γεια σας!
Εδώ και κάποιες μέρες αντιμετωπίζω πρόβλημα όσον αφορά το ταξίδι μου στην Ιταλία στις αρχές Αυγούστου (το ξέρω ότι είναι απ' τις χειρότερες εποχές αλλά ένεκα οι κενές ημερομηνίες). Το ταξίδι είναι επτά ημερών και προορισμός είναι από το Chiampino με τους "γίγαντες" της ryanair για farmhouse, αγροτόσπιτο και ότι βάλει ο νους σου. Εγώ, η γυναίκα μου και τα δυο μου παιδιά. Στην Ιταλία έχω ξαναπάει αλλά όχι στις περιοχές εκείνες. Ψάχνω λοιπόν για κάτι μέσα στη φύση (δεν με ενδιαφέρουν ξενοδοχεία κλπ.), κάτι σε φάρμα, σε αγροικία, κάτι τέτοιο αλλά δεν μπορώ να καταλήξω πουθενά...Ίσως και λόγω της πληθώρας από agrotourismo.net και λοιπά sites. Έχω πελαγώσει. Τα φώτα σας please! Α! ξέχασα, θα νοικιάσω εννοείται αυτοκίνητο από chiampino. Τα οικονομικά μου είναι ψιλομετρημένα (δηλαδή δεν υπάρχει σάλιο για κάτι περισσότερο από 100-120 ευρώ). Ευχαριστώ!:D
γεια!περσι ειχαμε παει τοσκανη με το γιο μας μαζι. αν θελεις διαβασε την ιστορια μου, ισως σε βοηθησει.
 

sofoclacos

Member
Μηνύματα
65
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
thanks

giota σ' ευχαριστώ πολύ. Θα κάτσω να "στρωθώ" στο διάβασμα και ο θεός βοηθός!;)
 

Natassa.pla

Member
Μηνύματα
47
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη - Σικάγο
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικός
γειά σου! το περασμένο Οκτώβριο είχαμε κάνει ένα παρεμφερές ταξίδι, ξεκινησε από την Liguria και κατελήξαμε στην Ρώμη, στην Umbria, ενθουσιαστικα με την εξοχή, μου άρεσε πολύ ενας ξενώνας το Torre Palombara, δεν μείναμε, αλλά βρεθηκαμε προς τα εκεί και πήγαμε βόλτα εκεί προσωπικά θα ήθελα να περάσω ενα τριήμερο ηρεμίας και φύσης ...
Στην Τοσκάνη, μην παραλείψεις τα χωριά Rada in Chianti, Montalcino, Greve in Chianti...
Οταν ψάχνω αγροτουρισμούς στην Ιταλία πάντα γράφω την λέξη agriturismo και το όνομα της περιοχής. Θα εκπλαγείς απο τα αποτελέσματα.
επίσης ίσως σε βοηθήσει το παρακάτω σαιτ:
Agriturismo.it - Solo Agriturismi di qualitΰ!
Αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι αλλο, ευχαρίστως!
Υ.Γ. την λύση του camper την έχεις σκεφθεί?? και για οικονομία !
Camper Van Rental Italy
 

sofoclacos

Member
Μηνύματα
65
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Ευχαριστώ!

. Νατάσσα ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον. To Palombora απλά θεϊκό (απλά ακριβό για τα δεδομενα μου, ρώτησα περίπου 150-170 η βραδυά). Με τα τροχόσπιτα έπαθα πλάκα. Δεν το ήξερα ότι υπήρχε τέτοια λύση. Μπορείς και σε κάμπινγκ αλλά και στην εξοχή. Φοβερό. Θα το κοιτάξω. Και πάλι ευχαριστώ. :bleh:
 

Natassa.pla

Member
Μηνύματα
47
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη - Σικάγο
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικός
δυστυχώς ο Αυγουστος είναι ο πιο ακριβός μήνας ...
ψάξε την λύση για camper, 'εχει πολλά sites ενοικίασης, δυστυχώς δεν μπορώ να θυμηθώ πως λεγόταν ο ξενώνας που είχαμε μείνει στην castelina ...
εαν θυμηθώ θα επανέλθω (δεν είχαν δωμάτια και μας έδωσαν ένα σπίτι με ενα σουπερ κήπο και αυλή όλα τα λεφτα!! για ενα 50αρικο .... και πήραμε και πρωινό την επόμενη στον ξενώνα 3 άτομα ...)
 

thalia 35

Member
Μηνύματα
162
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Πράγματι ωραία η λύση για camper. Εγώ πέρυσι έμεινα στο norgenni girasole το οποίο είχε πολλές προτάσεις διαμονής. Από παραδοσιακά σπιτάκια (σε τέτοιο έμεινα αλλά δεν μου άρεσε),τροχόσπιτα, τροχοβίλες (αυτές ήταν πιο περιποιημένες),αυτοκινούμενα και σκηνές δίπλα σε ένα μικρό ποταμάκι.Επίσης είδα ωραία farmhouses στο Tuscany Villas in Italy for rent. Luxury Tuscan Villa Rentals.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.336
Μηνύματα
888.702
Μέλη
39.001
Νεότερο μέλος
Maria Kremm

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom