Προ των πυλών το ΔΝΤ

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
ανεξαρτητου ποιου site μαθουμε τα νεα μετρα
ο Κος της φωτογραφίες κάτι ξερει παραπάνω απο μας



( αν και την εβαλα και στο θεμα ''αστείες φωτό'' νομίζω τελικά οτι εδω ταιριάζει καλύτερα
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Οι αξιότιμοι κύριοι βουλευτές μας πόσους δικούς τους μισθούς κόβουν και πόσα επιδόματα, που κάθε συμμετοχη σε επιτροπή χρυσοπληρώνονται;;;
Σαν δεν ντρέπονται τα έφαγαν αυτοί και τα ζητάνε πίσω μόνο από τον απλό λαο.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.078
Likes
2.855
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Όχι, το φευγιό που με έχει πιάσει είναι ετών, δεν είναι τωρινό ούτε αφορά την οικονομία της χώρας.

Προτείνω σύσταση ειδικού γκρουπ/τόπικ ψυχοθεραπείας. Λολ.
και εγω μαζι σου...
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Πόσα παίρνουν και δεν βγαίνουν οι μισθοσυντήρητοι βουλευτές μας.

Η επιλογή του παρακάτω συνδέσμου είναι τυχαία.Κυκλοφορεί κατα κόρον στο διαδίκτυο το πόσα παίρνουν οι Έλληνες βουλευτές.

Aνεμος: Δείτε τι παίρνουν οι βουλευτές μας, ενώ κόβουν τους μισθούς και το δώρο των εργαζομένων...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Μα τωρα ρε παιδια τους εχει εγκριθει και δαπανη 5000-5500 ευρο εκαστος για να αναβαθμισουν τους υπολογιστες τους.Ειμαστε σοβαροι εδω περα?Αυτο κιαν ειναι σκανδαλωλες και προκλητικο!Ουτε καν 300 απ αυτους χρειαζονται in the first place.
Aλλα ποιος τολμα να τους αγγιξει .Αυτοι φτιαχνουν τους νομους κατα το συμφερον τους.Γιαννης κερνα...Γιαννης πινει...
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Θα επηρεαστουν τα ταξιδια των Ελληνων απο τα νεα μετρα?
Τωρα που κοψανε 13 και 14 μισθο και λενε για περαιτερω μειωσεις,αυξηση ΦΠΑ,ειναι πολυ ασχημη η κατασταση.
Σε κακη εποχη διαλεξα να παω Γερμανια,12 μερες!Εχω να κουσω διαφορα σχολια!
Αλλος απο το φορουμ,θα παει Γερμανια?
 

turms

Member
Μηνύματα
2.078
Likes
2.855
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
εμενα τα ταξιδια μου ισως επηρεαστουν
σιγουρα παντως κατι σαβ/κα στην ελλαδα, που θελουν 100 ευρω την βραδια, και κατι ταβερνες κλπ θα μειωθουν πολυ
 

Donnie darko

Banned
Μηνύματα
39
Likes
13
Ποιά ταξίδια ρε παιδιά;Το εισόδημα θα συρρικνωθεί κατά 30-35% λόγω άμεσω κ έμεσων φόρων,κόβεται ο 13 κ 14 μισθός,η αγορά λόγω των εγκληματικών μέτρων της τρισάθλιας κυβέρνησης θα στεγνώσει,θα γυρίσουμε 40 χρόνια πίσω....Έχετε υπόψην σας τι σημαίνει Δ.Ν.Τ; Εξαθλίωση-εξευτελισμός-αισχρή τοκογλυφία....Λυπάμαι που το λέω αλλά τα ταξίδια για το μεγαλύτερο μέρος του πληθυσμού θα είναι μια περιττή πολυτέλεια.Μακάρι να βγώ ψεύτης........
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ποιά ταξίδια ρε παιδιά;Το εισόδημα θα συρρικνωθεί κατά 30-35% λόγω άμεσω κ έμεσων φόρων,κόβεται ο 13 κ 14 μισθός,η αγορά λόγω των εγκληματικών μέτρων της τρισάθλιας κυβέρνησης θα στεγνώσει,θα γυρίσουμε 40 χρόνια πίσω....Έχετε υπόψην σας τι σημαίνει Δ.Ν.Τ; Εξαθλίωση-εξευτελισμός-αισχρή τοκογλυφία....Λυπάμαι που το λέω αλλά τα ταξίδια για το μεγαλύτερο μέρος του πληθυσμού θα είναι μια περιττή πολυτέλεια.Μακάρι να βγώ ψεύτης........
Πραγματικά, ώρες ώρες αναρρωτιέμαι κι εγώ: Έχετε υπόψη σας τι σημαίνει Δ.Ν.Τ; Έχετε υπόψη σας τι σημαίνει τοκογλυφία?
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Πραγματικά, ώρες ώρες αναρρωτιέμαι κι εγώ: Έχετε υπόψη σας τι σημαίνει Δ.Ν.Τ; Έχετε υπόψη σας τι σημαίνει τοκογλυφία?
Πραγματικά θα μ' ενδιέφερε ν' ακούσω την άποψή σου. Όπως και για τις συνέπειές τους π.χ. στην Αργεντινή, στην Ουγγαρία, κλπ. Και για το πόσο υπέροχα περνάνε στη χώρα - ΙΔΕΑ, τις ΗΠΑ (όπου εφαρμόζονται οι υπέροχες θεωρίες της "ελεύθερης" αγοράς) , τα άνω των 30 εκατομμυρίων ανασφάλιστων, οι απόκληροι των μεγαλουπόλεων, οι εξαθλιωμένοι της επαρχίας και της υπαίθρου, κλπ. κλπ. Ά, και δεν τα διάβασα σε κανένα προπαγανδιστικό έντυπο, με τα ματάκια μου τα είδα...
 

Donnie darko

Banned
Μηνύματα
39
Likes
13
Εγώ αυτό που ξέρω είναι οτι το Δ.Ν.Τ. είναι οτι χειρότερο μπορεί να τύχει σε μια οικονομία.Θα δώσουν 100 δις κ θα πάρουν 500 μέσα σε τρία χρόνια.Αν αυτό δεν είναι τοκογλυφία τότε τι είναι;Ας έχουμε στο πίσω μέρος του μυαλού μας τις εικόνες απο την Αργεντινή(θα μπορούσα να αναφέρω δεκάδες περιπτώσεις χωρών που λεηλατήθηκαν απο τους χαρτογιακάδες,η Αργεντινή είναι πιο χαρακτηριστική λόγω του οτι ήταν μια σχετικά προηγμένη χώρα) για να κατανοήσουμε το τι εκφράζει και εκπροσωπεί ο τοκογλυφικός αυτός οργανισμός.....Προσεχώς στις οθόνες σας.....
 

North66

Member
Μηνύματα
4.308
Likes
5.063
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
2.5% επιτόκιο για 100 αντιστοιχεί σε ~7.8 δις ευρώ για 3 χρόνια (ποσό ελάχιστο σε σχέση με αυτά που μας ζητά η αγορά σήμερα)... μην τρομοκρατείτε τον κόσμο... αλλού θα μας 'χτυπήσει' το ΔΝΤ και όχι στα επιτόκια...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.401
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom