ΗΠΑ Πρωτη φορα Νέα Υόρκη

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Έκανα αίτηση για ESTA και το αποτέλεσμα θα μου το δώσουν σε 72 ώρες.
Είναι φυσιολογικό ή να ανησυχώ?
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.077
Likes
2.492
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Έκανα αίτηση για ESTA και το αποτέλεσμα θα μου το δώσουν σε 72 ώρες.
Είναι φυσιολογικό ή να ανησυχώ?
Δε ξέρω αν πρέπει να ανησυχείς, εγώ πάντως τον Αύγουστο που έκανα αίτηση μου εγκρίθηκε αμέσως :shock: (μόλις πλήρωσα δηλαδή)

Πότε έκανες την αίτηση? Αν την έκανες την προηγούμενη Πέμπτη-Παρασκευή παίζει να αργοπορήσανε να την επεξεργαστούν λόγω Thanksgiving (καλά, μάλλον κοτσάνα εξακόντισα, αλλά υποθέσεις κάνουμε:roll:)

Καλό ταξίδι! Ααααχχχ τι μου θύμισες... ΝΥ I love you
 

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Σήμερα την έκανα. Απλά δεν έγραψα ξενοδοχείο γιατι δεν έχω κλείσει ακόμα.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ήταν προαιρετικό.
Δεν το λέω μόνο γιαυτο ! Αλλα σε ενάμιση μήνα ταξίδευεις και δεν έχεις κλείσει ΑΚΟΜΑ ;
Θα σου παει ο κούκος αηδόνι !!!
Οσο το ότι ήταν προαιρετικό , δεν ξέρω εγω αυτα τα φοβάμαι. Είναι προτιμότερο να τα έχεις ολα έτοιμα και να κανεις μετα την ΕSTA σου
Τέλος πάντων , τώρα παει έγινε ...
Ειδωμεν
 

I love NY

Member
Μηνύματα
45
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
new york-montreal ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Υόρκη-Καλιφόρνια οδικώς
που θα γραψω τωρα τον καημο μου?θελω να παω new york για δευτερη φορα, αχ αχ αχ
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Και μένα ποτε δε με ρώτησαν το παραμικρό !
Μη σου πω ότι ούτε με κοιταξαν καν
Ταξιδεψα με την τουρκικη,πριν λιγες μερες για Νεα Υορκη.Οταν φτασαμε στο jfk μου δωσαν μια αιτηση να συμπληρωσω,που επρεπε να γραψω στοιχεια μου,λογο ταξιδιου,που θα μεινω,και αν εχω πανω απο 10000 δολ.αφου παρεδωσα αιτηση στον τελωνειακο με ρωτησε κανα 2 πραγματα κοιταξε esta,με φωτογραφισε και αυτο ηταν.Παντως την esta και διευθυνση παραμονης την ζητησαν και στο τσεκ-ιν της τουρκικης και στον ελεγχο διαβατηριων πριν την επιβιβαση στο αεροπλανο απο κων/πολη για νεα υορκη.Αρα και να μην σε ρωτανε,πρεπει να τα γραψεις και την esta πρεπει να την εχεις.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Και κατι ακομα φιλοι μου.Ειμαι τωρα στο Οχαιο και την αλλη βδομαδα,θα παμε για 2 μερες Νεα Υορκη,θα ηθελα να μου κανετε μια προταση,πως σε 1 μερα θα μπορουσα,περπατωντας να δω,εξωτερικα, τα κυριοτερα σημεια(κτηρια-περιοχες)στο Μανχαταν.Δηλαδη μια διαδρομη που θα τα καλυπτει.Αν υπαρχει κατι ηδη σε φορουμ,θα με ευχαριστουσε να μου το υποδειξετε!Σας ευχαριστω εκ των προτερων:xmas_biggrin:
 

stelstef

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
ξερεις κανεις τιποτα για το ROOSEVELT HOTEL;
Εκει εμενα περσυ,φανταστικο ξενοδοχειο σε 5 λεπτα εισαι times square στην ευθεια.Εισαι στην τελεια περιοχη ,διπλα εχει αρκετα καφε για πρωινο. Επισης εισαι πολυ κοντα σε ολα.Καλο ταξιδι!!!!!!!!!!!!!!
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Και κατι ακομα φιλοι μου.Ειμαι τωρα στο Οχαιο και την αλλη βδομαδα,θα παμε για 2 μερες Νεα Υορκη,θα ηθελα να μου κανετε μια προταση,πως σε 1 μερα θα μπορουσα,περπατωντας να δω,εξωτερικα, τα κυριοτερα σημεια(κτηρια-περιοχες)στο Μανχαταν.Δηλαδη μια διαδρομη που θα τα καλυπτει.Αν υπαρχει κατι ηδη σε φορουμ,θα με ευχαριστουσε να μου το υποδειξετε!Σας ευχαριστω εκ των προτερων:xmas_biggrin:

Πάρε την 5th avenue μετά central park south - broadway avenue - times square και θα δεις αρκετά.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.788
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom